Kur eleganca e Milanos takon klasin tuaj” – Interi prezanton Christian Eriksenin 7 orë

Vajza

Kupa me kapak, kupa pa kapak.
Staf në FV.AL

Christian Eriksen e ka kompletuar zyrtarisht kalimin te Interi.


Mesfushori danez u larguar nga Tottenham Hotspuri, për të kaluar kështu te Nerazzurët në këtë afat kalimtar të janarit.


Eriksen u transferua te skuadra italiane nga Spurs për një shumë rreth 20 milionë eurosh, duke nënshkruar kontratë deri në vitin 2024.

Kontrata e mesfushorit ofanziv me Tottenhamit skadonte në fund të këtij sezoni, andaj këta të fundit u detyruan ta shisnin atë.

Ky është transferimi i tretë i Antonio Contes te Interi, pas Victor Moses dhe Ashley Young. /Telegrafi/
 
Top