Kur Ne vërtetë e ndjejmë mungesën e dikujt, tregon se: Ne e kemi humbur atë,e jo ai/ajo Ne?!

Ania

Antarë i Respektuar
Ne jemi njerëz. Ne jemi të prekshëm dhe të fortë në të njëjtën kohë. Sekreti, nëse ekziston një gjë e tillë, është të mos pushosh kurrë së luftuari. Mos u dorëzo.
ne Humbje & Dhimbje Njeriu ndryshon. Kur humbni dikë që e doni shumë, mbase edhe më shumë se veten tuaj, mund të mos e kuptoni. Ju nuk mund të besoni se personi që e doni kaq shumë nuk ekziston më. Mund t’ju duhen disa minuta, ditë, javë apo edhe muaj dhe derisa ta pranoni, në disa raste mbase më shumë. Ju kurrë nuk do ta shihni më njeriun tuaj.

Dhe ju nuk dini si të jetoni në një botë ku njeriu i zemres, nuk ekziston më. Bota është kaq e zbrazët, aq e zbrazët, pa substancë dhe kuptim. Duket se ka ndaluar për ju.Për ty se për njerëzit e tjerë, bota vazhdon të rrotullohet. Ai është i njëjti. Për ju, në një çast, gjithçka ndryshoi. Dhe është shumë e vështirë, të duhet të pranosh një realitet të ri dhe të vazhdosh të jetosh duke humbur diçka të vlefshme.
 

jana80

Super Moderator
Themelues
Ne jemi njerëz. Ne jemi të prekshëm dhe të fortë në të njëjtën kohë. Sekreti, nëse ekziston një gjë e tillë, është të mos pushosh kurrë së luftuari. Mos u dorëzo.
ne Humbje & Dhimbje Njeriu ndryshon. Kur humbni dikë që e doni shumë, mbase edhe më shumë se veten tuaj, mund të mos e kuptoni. Ju nuk mund të besoni se personi që e doni kaq shumë nuk ekziston më. Mund t’ju duhen disa minuta, ditë, javë apo edhe muaj dhe derisa ta pranoni, në disa raste mbase më shumë. Ju kurrë nuk do ta shihni më njeriun tuaj.

Dhe ju nuk dini si të jetoni në një botë ku njeriu i zemres, nuk ekziston më. Bota është kaq e zbrazët, aq e zbrazët, pa substancë dhe kuptim. Duket se ka ndaluar për ju.Për ty se për njerëzit e tjerë, bota vazhdon të rrotullohet. Ai është i njëjti. Për ju, në një çast, gjithçka ndryshoi. Dhe është shumë e vështirë, të duhet të pranosh një realitet të ri dhe të vazhdosh të jetosh duke humbur diçka të vlefshme.
I gjori ai qe iken pa i gjalli e ka dermanin.. qesh, jeton, gezon e lumturohet...
Asgje nuk ndalon ecen gjithmone perpara edhe pse ne raste mendimet jane pas
 

DeliriumMind

Deliricous is off ?
Nese kan ikur larg meje, mire kan ber.
Nese i kam larguar une, i kam ber favor vetes.

Jam tip shum emocional dhe jipem direkt me mendimin se jan te gjith si une... me pas filloj te luaj dhe une para se te shkly.
Kshu qe perpara se ti drejtoni gishtin dikujt duke e therritur te lig, dijeni qe ju kam drejtuar gishtin e mesit me kohe.

Kam larguar nga jeta plot njerez dhe e kam ber cop e cik zemren per te shpetuar veten... egoiste nga ana ime, e di. Por skam nevoj per dike qe me peshperit ne vesh si duhet te veproj, qe me qorton dhe me thot si duhet te jem. Qe aty me humbin sepse ndryshe nga clej te kuptoj, une di dhe veproj.
Dua prane vetes njerez me personalitet unik, te fort, qe nuk i merr era dhe qe kur te duan, te duan sepse je pikerisht kshu!

Kaq kisha.
Te tjerat ju a lej aforizmave
 
Pa marre parasysh nese ai/ajo tjetra e ndjen apo jo mungesen tone, ne momentin qe ne ndjejme mungesen e dikujt atehere JEMI NE qe e kemi humbur ate.
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Jeta eshte nje cikel ikjesh.
Nje dite te gjithe do ikim. :))
Njeriu eshte nje substanc sa psikollogjike dhe organike,cka do te thote truri ,trupi bashkepunojne per te perballuar dhimbje ,humbje dhe ikje.
Vuan,qan,ndihesh bosh dhe nen nje dendesi resh te zeza ne shpirt e ne sy.
Por sic thash njeriu ka substanca rigjeneruese brenda ti dhe kur eshte nevoja trupi dhe mendja behen bashke per te shpetuar qenien tone.
Rregull i jetes,me kohen dhimbja bie ne paqe.
 

Lindii

Antarë i Respektuar
Ne jemi njerëz. Ne jemi të prekshëm dhe të fortë në të njëjtën kohë. Sekreti, nëse ekziston një gjë e tillë, është të mos pushosh kurrë së luftuari. Mos u dorëzo.
ne Humbje & Dhimbje Njeriu ndryshon. Kur humbni dikë që e doni shumë, mbase edhe më shumë se veten tuaj, mund të mos e kuptoni. Ju nuk mund të besoni se personi që e doni kaq shumë nuk ekziston më. Mund t’ju duhen disa minuta, ditë, javë apo edhe muaj dhe derisa ta pranoni, në disa raste mbase më shumë. Ju kurrë nuk do ta shihni më njeriun tuaj.

Dhe ju nuk dini si të jetoni në një botë ku njeriu i zemres, nuk ekziston më. Bota është kaq e zbrazët, aq e zbrazët, pa substancë dhe kuptim. Duket se ka ndaluar për ju.Për ty se për njerëzit e tjerë, bota vazhdon të rrotullohet. Ai është i njëjti. Për ju, në një çast, gjithçka ndryshoi. Dhe është shumë e vështirë, të duhet të pranosh një realitet të ri dhe të vazhdosh të jetosh duke humbur diçka të vlefshme.
Titulli:- i bie të jesh dashuruar MARRËZISHT, kështu duhet të gjesh rrugën e duhur në këtë DASHURI.....
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Adm
Asgje nuk eshte e perjetshme aq me teper dashuria qe ka afatin e skandences me te shkurter.
Ikin vijne , ikim vijme ...rendesi ka jeta per aq kohe sa jetojme
Ama kemi kujtime boll :)
 
Top