Kuriozitete mbi seksin

Faqet e ndryshme pornografike kane me shume vizitore mujore se sa netflix, amazon dhe twiter se bashku.
Industria +18 fiton online 3000 € ne sekonde.


Klitori eshte i vetmi organ i trupit human qe ka per funksion te vetem kenaqesine seksuale.


Eshte vertetuar shkencerisht qe te besh seks te pakten nje ose dy here ne jave rrit imunitetin e njeriut kunder gripit stinor dhe ftohjeve te ndryshme.Ne Egjiptin e lashte femrat fusnin gure ne vagine per te parandaluar shtatzanine.


Elektriciteti per elektroshtepiaket eshte perdorur nga fundi i shekullit te 19.
Elektroshtepiaket e para qe perdoren elektricitetin ishin makina qepese,ventilatori, ngrohesi i ujit, tostiera dhe.......vibratori 😁


Dakrofilia eshte kenaqesia qe ka dikush kur sheh partneren/in te qaje gjate aktit seksual.


Ne boten perendimore fetishizmi eshte shume i perhapur, sidomos per kembet dhe kepucet.


Ne USA vetem 27 shtete ne 52 e kane te ndaluar me ligj te besh seks me nje kale/pele.


Te puthesh nje minute humbet 26 calori, te besh seks 10/15 minuta humbet 250 kalori.


PS-Burimi eshte kerkimi im ne google dhe nuk ka nje faqe ku e kam kopjuar.
Kjo vlen per te gjitha kuriozitetet qe kam ndermend te postoj.
 
Sipas studiuesve burrat jane biologjikisht te programuar qe te flene pas aktit seksual.Kjo shpjegohet me nivelin e larte te ositoksines dhe prolatines te cilat sjellin nje ndjenje kenaqesie dhe mireqenie.


Te vdekurit mund te kene orgazme.
Eshte provuar qe 91% e femrave te vdekura nepermjet nje stimulimi elektrik te nervit sakral mund te kene orgazem.


Sipas nje studimi te Journal of Sexual Medicine perdoruesit e marihuanes jane me te prirur te bejne seks se sa ata qe nuk e perdorin ate.


Vasektomia (sterilizimi) mund te stimuloje orgazma me te shpeshta e me te ndjera, ereksion me efikas dhe deshire me te madhe seksuale.


Meshkujt qe praktikojne ushtrimet e Kegelit perjetojne orgazma me te fuqishme dhe reduktojne rrezikun nga impotenca.


Ne Texas ndalohet me ligj te kesh me shume se 6 vibratore.


Orgazma, ashtu si edhe teshtima nuk mund te ndalen sipas deshires pasi kane nisur si procese.


Sonofilia eshte termi qe perdoret per ata/o qe pelqejne te bejne seks nderkohe qe partneri/ja flene.
 
Teratofilia eshte terheqja seksuale ndaj personave me deformime te theksuara fizike.


Nje luaneshe mund te beje 100 here seks ne dite gjate kohes se nderzimit.


Akti seksual mes derrave zgjat 30 minuta.
Derrit mashkull ejakulimi i zgjat 6 minuta.


PS-Tani e kuptova pse askush s'me ka thene kurre derr🤣
 
Top