Kuriozitete "te çuditshme"

Sa here qe shtrengoni b*then dhe mbani p**dhet nje pjese e konsiderueshme e gazrave perfundon ne mushkeri nepermjet qarkullimit te gjakut.
Nje perqindje e larte e ketyre gazrave del pastaj nga goja nepermjet gromesimave.Çamçakizi ju ben te p**dhni shume sepse duke e pertypur njeriu merr me shume ajer nepermjet gojes.Njeriu i pare qe ka sh*rruar ne Hene ka qene Buzz Aldrin, sapo zbriti nga anija kozmike ne 1969.


Sigurd Eysteinsson, nje kont norvegjez u vra nga nje burre te cilin ai vete e kishte vrare pak me pare.I kishte lidhur koken me litar dhe e mbante varur nderkohe qe kaleronte.Duke u kthyer ne shtepi nje nga dhembet e te vrarit i prek pulpen e cila infektohet, pas pak kohesh konti vdiq si pasoje e infeksionit.


Njerezit p**rdhin edhe pasi kane vdekur.Ne 1567 njeriu me mjekren me te gjate ne bote vdiq sepse u pengua te mjekra e tij pasi po vraponte per ti shpetuar zjarrit.


Ka mace qe jane alergjike ndaj njeriut.


Ne kete moment, pikerisht tani, ti qe po lexon je me i/e vjeter se c'ke qene kurre me pare, e njekohesisht edhe me i/e re se ç'mund te jesh.


Ekziston nje liber vizatimor ku personazhi kryesor, "Foreskin Man", ka si mision te shpetoje meshkujt prej synetit.


Nje burre ne Angli ka nderruar emrin e tij ne gjendjen civile dhe e ka bere Tom Pppppppppprice.E beri qe agjensite e telemarketingut te kishin probleme me shqiptimin e emrit te tij sa here qe e telefononin.


Libri I rekordeve Guinness eshte libri me i vjedhur ne bibliotekat e mbare botes.


Fjala "Gorille" vjen nga greqishtja e vjeter dhe do percaktonte nje fis grash leshatore.


Presidenti i 30 i USA , Calvin Coolidge kalonte shume kohe duke luajtur kukamfshehti me rojat e tij.Ne 2016 nje amerikan 70-vjecar i quajtur Lawrence John Ripple grabiti nje banke ne Kansas me fytyre te zbuluar.
Mori leket dhe pastaj u ul ne veranden e tij te pinte birra.
Kur erdhi policia i mirepriti me entuziazem dhe i tha-E bera sepse preferoj te kaloj ditet e fundit te jetes me mire ne burg se sa ne shtepi me gruan.


Zakonisht buzet e njerezve kane te njejten ngjyre qe kane kokrrat e gjokseve.
 

SunFIower

Don’t touch!
Sa here qe shtrengoni b*then dhe mbani p**dhet nje pjese e konsiderueshme e gazrave perfundon ne mushkeri nepermjet qarkullimit te gjakut.
Nje perqindje e larte e ketyre gazrave del pastaj nga goja nepermjet gromesimave.Çamçakizi ju ben te p**dhni shume sepse duke e pertypur njeriu merr me shume ajer nepermjet gojes.Njeriu i pare qe ka sh*rruar ne Hene ka qene Buzz Aldrin, sapo zbriti nga anija kozmike ne 1969.


Sigurd Eysteinsson, nje kont norvegjez u vra nga nje burre te cilin ai vete e kishte vrare pak me pare.I kishte lidhur koken me litar dhe e mbante varur nderkohe qe kaleronte.Duke u kthyer ne shtepi nje nga dhembet e te vrarit i prek pulpen e cila infektohet, pas pak kohesh konti vdiq si pasoje e infeksionit.


Njerezit p**rdhin edhe pasi kane vdekur.Ne 1567 njeriu me mjekren me te gjate ne bote vdiq sepse u pengua te mjekra e tij pasi po vraponte per ti shpetuar zjarrit.


Ka mace qe jane alergjike ndaj njeriut.


Ne kete moment, pikerisht tani, ti qe po lexon je me i/e vjeter se c'ke qene kurre me pare, e njekohesisht edhe me i/e re se ç'mund te jesh.


Ekziston nje liber vizatimor ku personazhi kryesor, "Foreskin Man", ka si mision te shpetoje meshkujt prej synetit.


Nje burre ne Angli ka nderruar emrin e tij ne gjendjen civile dhe e ka bere Tom Pppppppppprice.E beri qe agjensite e telemarketingut te kishin probleme me shqiptimin e emrit te tij sa here qe e telefononin.


Libri I rekordeve Guinness eshte libri me i vjedhur ne bibliotekat e mbare botes.


Fjala "Gorille" vjen nga greqishtja e vjeter dhe do percaktonte nje fis grash leshatore.


Presidenti i 30 i USA , Calvin Coolidge kalonte shume kohe duke luajtur kukamfshehti me rojat e tij.Ne 2016 nje amerikan 70-vjecar i quajtur Lawrence John Ripple grabiti nje banke ne Kansas me fytyre te zbuluar.
Mori leket dhe pastaj u ul ne veranden e tij te pinte birra.
Kur erdhi policia i mirepriti me entuziazem dhe i tha-E bera sepse preferoj te kaloj ditet e fundit te jetes me mire ne burg se sa ne shtepi me gruan.


Zakonisht buzet e njerezve kane te njejten ngjyre qe kane kokrrat e gjokseve.
Kjo e fundit mboni me pa veten??
 
Nese p*erdh drejt nje guardiani burgu ne Kaliforni mund te denohesh me 11 vjer burg shtese.PayPal i ka hedhur gabimisht nje amerikani 92 miliarde $.Per pak ore ai ishte njeriu me i pasur ne bote.


Princat William dhe Harry nje here nderruan mesazhin e sekretarise telefonike te mbretereshes Elizabeth me keto fjale-
Ho me mire?Ca ke bo?
Me vjen keq por momentalisht jam larg fronit.
Per nje hotline me Philip shtyp 1.
Per nje hotline me Charles shtyp 2.
Per nje hotline me qente corgis shtyp 3.
???


Ne Greqine e lashte ishte nje hyjni me emrin Priapo.
E vecanta e tij ishte ereksioni permanent.


Nga viti 2016 perdorimi i sarkazmes ndalohet me ligj ne Korene e Veriut.


Ai Hin, nje panda, ka simuluar sikur ishte me barre sepse donte me shume ushqim, me shume perkujdesje e me shume vemendje.


Video muzikale "Baby" e Justin Biber eshte video me antipatike ne youtube.
Ka mbi 9 milione gishta poshte.


Pasi kane ngrene ushqime te percatuara shimpanzete p*e*dhin aq fort e aq shume saqe studiuesit e tyre i gjejne shume kollaj ne xhungel.


Nje person anonim ne Norvegji per 10 vjet rresht bente nevojat e tij ne gropat e Stavanger Golf Club te Harsfjord.
 

Baboon

FALEMINDERIT!
Lol shumë kuriozitete ? dhe për mos dalë jashtë teme ??

A dini se kto kamerat termale :

tenor - 2020-09-21T210351.436.gif

P.S advice : be careful ??
 
Aligatoret kane ereksion te perhershem.


Fjala "avokado" rrjedh nga gjuha e vjeter azteke "ahuacatl" qe tekstualisht do te thoshte testikuj.Kenga e famshme "Makarena" ben fjale per nje grua qe quhet pikerisht Makarena dhe qe defrehet me seks dite e nate nderkohe qe burri eshte ushtar.


Nese ne google kerkon fjalen ASKEW faqja e google dhe shkrimi marrin nje perkulje djathtas.Ne filmin Frozen disney ne titujt qe shoqerojne fundin e filmit nuk keshillon konsumimin e topthave me kake hundesh
 

Hope

◕‿◕
Ne filmin Frozen disney ne titujt qe shoqerojne fundin e filmit nuk keshillon konsumimin e topthave me kake hundesh
Ca eshte kjo??


(Lum ai qe e ka perkthyer artikullin - sdi me as i thone qurreve shqip... ah po kishte nje lapsus...spo perkthente fjale per fjale :)))
 
Ca eshte kjo??


(Lum ai qe e ka perkthyer artikullin - sdi me as i thone qurreve shqip... ah po kishte nje lapsus...spo perkthente fjale per fjale :)))
Qurrat jane tjeter gje.
Me falni per pershkrimin tani-
Behet fjale per pislliqet qe gjenden ne hunde dhe dikush fut gishtin ne hunde dhe nxjerr ate materialin si plasteline, e rrotullon dhe e ben topth me gishta pastaj e fut ne goje dhe e ha.

Si mund te thuhet ndryshe shqip?
 

Hope

◕‿◕
Qurrat jane tjeter gje.
Me falni per pershkrimin tani-
Behet fjale per pislliqet qe gjenden ne hunde dhe dikush fut gishtin ne hunde dhe nxjerr ate materialin si plasteline, e rrotullon dhe e ben topth me gishta pastaj e fut ne goje dhe e ha.

Si mund te thuhet ndryshe shqip?
What?!
E shkruajte vete apo te doli pa vetedije postimi? :p

Sekrecionet e hundes se jane te lengshme apo jo, se rjedhin apo rine me forme topi/shkopi apo cfare forme do imagjinata jote :p quhen QURRE!
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
What?!
E shkruajte vete apo te doli pa vetedije postimi? :p

Sekrecionet e hundes se jane te lengshme apo jo, se rjedhin apo rine me forme topi/shkopi apo cfare forme do imagjinata jote :p quhen QURRE!

QYRRA quhen :D
 
What?!
E shkruajte vete apo te doli pa vetedije postimi? :p

Sekrecionet e hundes se jane te lengshme apo jo, se rjedhin apo rine me forme topi/shkopi apo cfare forme do imagjinata jote :p quhen QURRE!
Nuk do zihemi per qurrat e çelos?
Ok, qurra te thara pra?
 
Top