Kush do qeverisi dhe kush do shkoj ne koalicion?

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
Po lexoj kudo neper mediat online po aq po shohim edhe ato vizive , te artikulohet mundesia e nje bashkpunimi midis te djathtes dhe te majtes pas zgjedhjeve.

Nese do ishte keshtu, si mendoni duhet ky bashkpunim?
E majta ne kete rast nuk po zhgenjen elektoratin e saj?
E djathta nuk po del nga strategjia e "republikes se re" per te cilet ngujoi per 3 muaj njerezit ne te?
Si do ndiheshin te majte e te djathte ne kete rast?
A eshte qellimi te heqin loje LSI?


PS: Mua me vjen per te vjell te mendoj se PD dhe PS do jene ne koalicion pas zgjedhor....po ju?
 

Abisi

Larguar✌
Do te doja qe njera,ose tjetra te merrnin nr e nevojshem te deputeteve,dhe te qeverisnin vetem..e nese kjo,nuk arrihet,preferoj nje "bashkim" Pd-Ps,te dali jashte kjo Lsi-ja..sepse kjo parti rrone ne kembe vetem se eshte parti e interesit.dhe njerezit duke dashur me shume interesin e vet,u ben Lsi-sta.sepse te fitoj kush te fitoj,ajo behet pjese e tepsise.

Poshte Lsi-ja :p
 
Redaktimi i fundit:

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
Do te doja qe njera,ose tjetra te merrnin nr e nevojshem te deputeteve,dhe te qeverisnin vetem..e nese kjo,nuk arrihet,preferoj nje "bashkim" Pd-Ps,te dali jashte kjo Lsi-ja..sepse kjo parti rrone ne kembe vetem se eshte parti e interesit.dhe njerezit duke dashur me shume interesin e vet,u ben Lsi-sta.sepse te fitoj kush te fitoj,ajo behet pjese e tepsise.

Posht Lsi-ja :p

Seriozisht e ke ti per kete bashkim midis PS dhe PD?
LSI dihet qe eshte ajo kunja ne mes te dyjave , por per te perjashtuar njeren ,sme duket Fair te bashkeqeverisin te dyja!!!!!!!!
 

Abisi

Larguar✌
E urrej kete parti vallai,dhe do te preferoja cdo lloj kualicioni,vetem ajo te mos jete pjese e qeverise!
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
E urrej kete parti vallai,dhe do te preferoja cdo lloj kualicioni,vetem ajo te mos jete pjese e qeverise!

ah dmth per inat te sime vjehrre fle me mullixhine....

nahhh nuk qeveriset nje komb per inate e piacere.
Gjithsesi mendimet e tua nuk ndikojne...dhe une vazhdoje te besoj ende se PS do qeverisi e vetme....

PD dhe LSI te mbeten ne hije se asnjera e as tjetra nuk jane per ne!
 

Abisi

Larguar✌
ah dmth per inat te sime vjehrre fle me mullixhine....

nahhh nuk qeveriset nje komb per inate e piacere.
Gjithsesi mendimet e tua nuk ndikojne...dhe une vazhdoje te besoj ende se PS do qeverisi e vetme....

PD dhe LSI te mbeten ne hije se asnjera e as tjetra nuk jane per ne!

Fjala jote ne vesh te Zoti :p

Por me vjen keq per demokratet se,kane qe ne shkurt,e su ka mbet me fuqi..me dal bosh,sa gjynah :p
 

ZoteriaJuaj

Agjent Aqif Supaxhi Therrmiu
Nisu pra...c'pret :p

kush merret me delet pastaj. :p


Gjeja e pare qe do beja eshte pastrimi dhe mbrojtja e gjuhes Shqipe. Cdo politikani, cdo gazetari qe perdhunon gjuhen Shqipe, heren e pare gjob, heren e dyte gjob shume here me te madhe, kurse heren e tret ( burg per politikanet, apo me mire prerja e gjuhes ne publik, ose mbyllja e gazetes qe nuk shkruan paster gjuhen Shqipe. Gjithashtu edhe ketyre kengetave qe bejne kenge vari lesht, tallava , apo gjys shqip gjys anglish :pDo thuash diktator, aman diktator per te miren e vendit :p
 

ZoteriaJuaj

Agjent Aqif Supaxhi Therrmiu
Shikoj lajmet me nenen, top channel, o nene i them, cisha tha ky, ku di une te keqen nena, une nuk di gjuhen e ketyre. :D
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
kush merret me delet pastaj. :p


Gjeja e pare qe do beja eshte pastrimi dhe mbrojtja e gjuhes Shqipe. Cdo politikani, cdo gazetari qe perdhunon gjuhen Shqipe, heren e pare gjob, heren e dyte gjob shume here me te madhe, kurse heren e tret ( burg per politikanet, apo me mire prerja e gjuhes ne publik, ose mbyllja e gazetes qe nuk shkruan paster gjuhen Shqipe. Gjithashtu edhe ketyre kengetave qe bejne kenge vari lesht, tallava , apo gjys shqip gjys anglish :pDo thuash diktator, aman diktator per te miren e vendit :p

Do te duhet te japesh koncensione per ndertim burgjesh sepse me shume se gjysma do te duhet ti strehosh....
Une do te sugjeroja ti detyroje te uleshin e mesonit dhe ti denoje me mos marrje rroge...te shihje pastaj si mesonin bukurshkrim.
Problemi gjuhes ne fakt vjen edhe nga nevoja .
Ka shume mungesa ne fjalor dhe tjetra nga fakti qe punojme me te huaj...anglez, turq,grek,italian,kinez etj etj
 

ZoteriaJuaj

Agjent Aqif Supaxhi Therrmiu
Do te duhet te japesh koncensione per ndertim burgjesh sepse me shume se gjysma do te duhet ti strehosh....
Une do te sugjeroja ti detyroje te uleshin e mesonit dhe ti denoje me mos marrje rroge...te shihje pastaj si mesonin bukurshkrim.
Problemi gjuhes ne fakt vjen edhe nga nevoja .
Ka shume mungesa ne fjalor dhe tjetra nga fakti qe punojme me te huaj...anglez, turq,grek,italian,kinez etj etj

punimi me te huajt nuk domethene qe ta behesh gjuhen sallat :p

nuk i strehoj, thjesht u pres gjuhen :p
Por plan i yt, eshte me i mire.
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
punimi me te huajt nuk domethene qe ta behesh gjuhen sallat :p

nuk i strehoj, thjesht u pres gjuhen :p
Por plan i yt, eshte me i mire.

Mendova veten ne roberi nje cast dhe smunda ta coja poshte lol
Prandaj te sugjerova ate zgjidhje....
A mund te me vesh pranga mua apo me keq te me presh gjuhen......
Imagjino sa njerez do binin ne depresion se nuk do degjonim me zerin tim si trumbete lol
 

ZoteriaJuaj

Agjent Aqif Supaxhi Therrmiu
Mendova veten ne roberi nje cast dhe smunda ta coja poshte lol
Prandaj te sugjerova ate zgjidhje....
A mund te me vesh pranga mua apo me keq te me presh gjuhen......
Imagjino sa njerez do binin ne depresion se nuk do degjonim me zerin tim si trumbete lol
ajo zgjidhja te ka shpetuar :p pa merak nuk te prek kush, vetem mbreti :p lolgjeja e dyte do ishte ndalimi i cdo ndertimi ne shqiperi :p gjob 10 milion leke per cdo peme te prere (heren e pare). 1-10 per cdo ndotje te vogel (se ato te medhat kane denime me te renda ) :p pushimi i policeve te korruptuar apo te shendosh (te shendoshet do kene nje afat per ta sjell veten ne forme :p)

si mendon, a jam mbret i mire? :p
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
Ah ti ishe mbreti lol
Po more mbret te thuash ti e te dal kundra une...bahhh

Shume shume ne gjume cik vaj te nxehte ne vesh dhe u sqaru ai muhabet lol
 

ZoteriaJuaj

Agjent Aqif Supaxhi Therrmiu
Ah ti ishe mbreti lol
Po more mbret te thuash ti e te dal kundra une...bahhh

Shume shume ne gjume cik vaj te nxehte ne vesh dhe u sqaru ai muhabet lol
po me shurdhove si ti degjoj hallet e popullit une? :D apo me veshet e tua? :D

thash te beja sekretaren e pergjithshme :p
tani me kete qe the do te ve kryerojen e pallatit mbreteror :D me me shume rendesi dhoma e gjumit :D
 
Top