Kush e ngren kupen e kampionëve 2012-2013!?

Kush e ngren kupen e kampionëve 2012-2013!?


  • Totali i votuesve
    25

ZHIGO

...
meqënëse po i afrohemi drejt trofeut me madheshtor persa i përket klubeve , siç esht Champions League . vendosa ta hap kete teme qe te diskutojme rreth klubeve qe kan mbetur dhe le te themi qe kane vendosur njeren dore tek trofeu .

jeni te lire dhe te spekuloni mbi klubet kundershtare , apo ato klube qe nuk i honepsi dot...


personalisht mendoj qe kete vit e ngren BAYERN MUNCHEN . nje nga klubet me madheshtore , perveç kesaj dhe sepse jan GJERMANIA .


edhe femrat , ketu mund te diskutojne , sepse material ka . mund te diskutojne per ngjyren e takava qe zgjedhin futbollistet dhe dmth-en e tyre , si dhe modelin e flokeve :p

hajde , pra...luftë te mbare ,

ps. Bombi . shkrepe i pari ,ti ... te jesh i sigurt qe do te replikoj deri ne frymen e fundit . nqs nuk je dakort me mu :p
 

Kila

VIP
Titulli: Kush e ngren kupen e kampionëve 2012-2013!?

nuk ja kam idene fareeee :D
 

Silence

Antar Aktiv
Titulli: Kush e ngren kupen e kampionëve 2012-2013!?

real madrid :)
 

ZHIGO

...
Titulli: Kush e ngren kupen e kampionëve 2012-2013!?

nuk ja kam idene fareeee :D

mund te flasesh , per modelin e flokeve te kristianos mi , kot nuk e shkrujta un aty! e vdekme , qe do te replikoj , ndonje tifoze e messit :p
 

cent

...Lontano
Titulli: Kush e ngren kupen e kampionëve 2012-2013!?

Me pelqen tema qe hapi ZHIGO dhe mjafton te komentojm per skuadren e zemres apo votojm per te.Besoj se komentet jasht teme skan nevoje.Per mua e ngre kupen Bayren
 

BjOnDi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Kush e ngren kupen e kampionëve 2012-2013!?

Barca super favorite, dhe pse un personalisht dua qe ta fitoi Reali.
 

ZHIGO

...
Titulli: Kush e ngren kupen e kampionëve 2012-2013!?

Barca super favorite, dhe pse un personalisht dua qe ta fitoi Reali.

po , po e pamë me PSG-ne , sa super favorite esht . personalisht mendoj qe nuk e meritonte , per vet faktin qe PSG luajti nje loje ofensive dhe dhuroj futboll te bukur.
 

BjOnDi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Kush e ngren kupen e kampionëve 2012-2013!?

po , po e pamë me PSG-ne , sa super favorite esht . personalisht mendoj qe nuk e meritonte , per vet faktin qe PSG luajti nje loje ofensive dhe dhuroj futboll te bukur.

Jam dakort me ty por mos harro qe dhe Milani e rrafi 2-0 ne san siro ska te bej nje ndeshje pastaj Barca ishte dhe pa mesin deri ne fillimin e pjeses se 2-t c'te them un e urrej Barcen por nga keto te katra qe kan mbetur esht me favoritja. :)
 

BoOoMBaStiCk

Il Silenzio
Titulli: Kush e ngren kupen e kampionëve 2012-2013!?

Champions League nuk ka favorite,ato qe jan aty ne katershe e kan merituar me mund (Reali me pak se tre tjerat pasi u favorizua me Manchesterin),çelsi ishte prova e edicionit 2011/2012,Porto i Mourinhos 9 vite me par apo Interi i Mourinhos.
Reali ka 1 teknik qe ka eksperienc me shum se 3 ekipet tjera ne kte kompeticion,vetem kartonat e Arbitrit dhe gjykimi tij mund ta ndaloje Realin e Mourinhos te ngrej Kupen te shtunen me 25 Maj.
Nuk jam fans i Realit por po them ate qe esht e verteta,me kete kupe Reali arrin ne 10 Champions League dhe Mourinho e ka 'tradite' te iki si "triumfues" nga ekipet qe stervit.
Milionat e PSG,Abramovicit dhe Monsurit nuk e len te flej rehat nje mercenar te tille.
 

BoOoMBaStiCk

Il Silenzio
Titulli: Kush e ngren kupen e kampionëve 2012-2013!?

Jam dakort me ty por mos harro qe dhe Milani e rrafi 2-0 ne san siro ska te bej nje ndeshje pastaj Barca ishte dhe pa mesin deri ne fillimin e pjeses se 2-t c'te them un e urrej Barcen por nga keto te katra qe kan mbetur esht me favoritja. :)

Me 21 Shkurt ka qen ndeshja Milan - Barca 2-0,me 24-25 Shkurt kan votu Italiont dhe Berluskoni ka 1 parti si PDL.
Blerja Balotellit 20 milione euro me 4 keste te duket traktative qe mund te pranoi miliarderi City-t?
Besoj se e pe qe Barcelona ishte INEKZISTENTE ndeshjen qe humbi,nuk luajti futboll!
Gazetat sportive italione raportonin dhe nje takim Rossel-Berluskoni ne Milano.... Nqs Milani do kishte qen superior ndaj Barcelones do e kishte shenu 1 gol ne Camp Nou dhe sdo kishte pesu 4 ne at menyr. (nga nje Milanist)
 

Tuana

Nada é por acaso!
Titulli: Kush e ngren kupen e kampionëve 2012-2013!?

Jame ne medyshje mes Barcelones & Bayerin-it,por do shofim si do shkoje ndeshja mes ketyre dyve... :) te dy grupet bejn loje t'fort :d
 
Redaktimi i fundit:

London

carpe diem
Titulli: Kush e ngren kupen e kampionëve 2012-2013!?

Un mendoj se bayern dhe real madrid jan ne finale pastaj kush e fiton se di ..100% reali i ka shanset po varet si paraqitet bayerni un si kam pa ndonje here tu lujt bayernin si pas media bayerni esht me ne forme ..
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Kush e ngren kupen e kampionëve 2012-2013!?

edhe une mendoj qe Bayern - dhe Reali do jene ne final , dhe them se Bayern do fitoje :S
 

ZHIGO

...
Titulli: Kush e ngren kupen e kampionëve 2012-2013!?

Champions League nuk ka favorite,ato qe jan aty ne katershe e kan merituar me mund (Reali me pak se tre tjerat pasi u favorizua me Manchesterin),çelsi ishte prova e edicionit 2011/2012,Porto i Mourinhos 9 vite me par apo Interi i Mourinhos.
Reali ka 1 teknik qe ka eksperienc me shum se 3 ekipet tjera ne kte kompeticion,vetem kartonat e Arbitrit dhe gjykimi tij mund ta ndaloje Realin e Mourinhos te ngrej Kupen te shtunen me 25 Maj.
Nuk jam fans i Realit por po them ate qe esht e verteta,me kete kupe Reali arrin ne 10 Champions League dhe Mourinho e ka 'tradite' te iki si "triumfues" nga ekipet qe stervit.
Milionat e PSG,Abramovicit dhe Monsurit nuk e len te flej rehat nje mercenar te tille.

me fal , qe nga finalja e 2010? mos eshte gje rastesi , qe Bayern ndodhet aty ku esht ! barçen e pam , na mori ne qaf me ndeshjen e PSG-s . loje deri diku e dobet , pa messin . por dhe me messin kam bindjen se makineria gjermane . edhe pse me mungesa te lahm dhe mandzukiç do ta shpartalloj barcelonen e atij anemikut (vilanoves) .

ke per te kuptuar qe jupi hejnkes . esht trajner i gardes se vjeter . plus lojtaret madheshtor te Bajernit jane ne super forme ndryshe nga ata te barcelones qe po tregojne shenja lodhjeje te dukshme .
 

Didi

C'est la vie.
Titulli: Kush e ngren kupen e kampionëve 2012-2013!?

edhe femrat , ketu mund te diskutojne , sepse material ka . mund te diskutojne per ngjyren e takava qe zgjedhin futbollistet dhe dmth-en e tyre , si dhe modelin e flokeve :p

Avash mo avash jo te gjitha gocat smarin vesh nga futbolli. A m'kuptovee? lol
Une kur shikoj ndeshje nuk shikoj si i kane floket ata ore ahahhah

Gjithsesi kete vit skam patur kohe ti ndjek ndeshjet. Me ate qe kam degjuar mund ta mari Bayernn
edhe pse tifoj Barcellonen. :D


Ne c'date eshte finalja mo?
 

ZHIGO

...
Titulli: Kush e ngren kupen e kampionëve 2012-2013!?

25 maj , luhet ne wembli te kamboxhias :D

prandaj quhesh sportdashës , qe dhe kur nuk e ke mundesine . prap e gjen nje sebep , per ta par ekipin e zemrës . ose nje ndeshje te bukur . por ça te beni ju me perpara te ikni ke parukierja apo te shifni ndeshjen ?! , me thuj pak :p

ps . kisha pershtypjen qe tifoje per parmën ti :p
 

BoOoMBaStiCk

Il Silenzio
Titulli: Kush e ngren kupen e kampionëve 2012-2013!?

me fal , qe nga finalja e 2010? mos eshte gje rastesi , qe Bayern ndodhet aty ku esht ! barçen e pam , na mori ne qaf me ndeshjen e PSG-s . loje deri diku e dobet , pa messin . por dhe me messin kam bindjen se makineria gjermane . edhe pse me mungesa te lahm dhe mandzukiç do ta shpartalloj barcelonen e atij anemikut (vilanoves) .

ke per te kuptuar qe jupi hejnkes . esht trajner i gardes se vjeter . plus lojtaret madheshtor te Bajernit jane ne super forme ndryshe nga ata te barcelones qe po tregojne shenja lodhjeje te dukshme .

Po me vje keq per Bayernin qe nuk finalizon qe 12 vjet,si i bohet tashi?
Ndeshjen e dyt jan Lahmi me Mandzukiçin do shofesh ça jan ne gjendje te bojn. Po te them qe vetem Mourinho e rref Barcelonen,Bayerni le ta rrafi me penallti ose me ndihmen e Pepit qe rri spektator gjasme...
Reali ka per ta bo telef Borusian me ate mbrojtje qe ka Borusia.. kshuqe 1 finaliste e kena.
Reali me Barçen do ishin taku qe ne gjysem finale po ky pisllik bohet per te pa 1 finale KLASIKE per prapaskena tjera. Realit i ra per pjes Borusia se me Bayernin rrezikonte shum,gjithçka e programume.
 

Didi

C'est la vie.
Titulli: Kush e ngren kupen e kampionëve 2012-2013!?

prandaj quhesh sportdashës , qe dhe kur nuk e ke mundesine . prap e gjen nje sebep , per ta par ekipin e zemrës . ose nje ndeshje te bukur . por ça te beni ju me perpara te ikni ke parukierja apo te shifni ndeshjen ?! , me thuj pak :p

ps . kisha pershtypjen qe tifoje per parmën ti :p


Jo te gjithe e gjejn kohen une pershembull jam e angazhu jam be si gjys primitive pa tv,Lol. Pastaj te shofim po shkoi ekipi i zemres a jo :D
Une do zgjidhja ndeshjen perpara parukjeris perderisa floket e mi skan sume nevoj per tu rregulluar :p tiè!

Nga ma nxore Parmen ti kshu? Jam milaniste. Lol.
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Kush e ngren kupen e kampionëve 2012-2013!?

Gjithmone jam munduar ta bej futbollin te dashur per mua, jo per gje po perher ne jete rrethohemi nga nje mashkull, ne mos babi do vij burri me vone, ama cuditerisht futbolli me urreka shume, Lol... se marr vesht si vrapojne 24 burra pas nje topi, Lol
 

Sweetie

Anëtar i Respektuar
Titulli: Kush e ngren kupen e kampionëve 2012-2013!?

Gjithmone jam munduar ta bej futbollin te dashur per mua, jo per gje po perher ne jete rrethohemi nga nje mashkull, ne mos babi do vij burri me vone, ama cuditerisht futbolli me urreka shume, Lol... se marr vesht si vrapojne 24 burra pas nje topi, Lol

Duket se nuk e merr vesht :p... Jane 22 burra, mos i shto edhe 2 ti tani :)
P.S.: gjej nje burre qe nuk i intereson shume futbolli :p

Sa per temen un them se Bayerni...
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Kush e ngren kupen e kampionëve 2012-2013!?

po , po e pamë me PSG-ne , sa super favorite esht . personalisht mendoj qe nuk e meritonte , per vet faktin qe PSG luajti nje loje ofensive dhe dhuroj futboll te bukur.

Sikur PSG te kishte serish (si ne Paris) referet ne anen e tyre edhe mudn te fitonin ne Cam Nou, por fatkeqesisht nuk shenuan gol nga pozita jashte loje per nja 1 meter e Ibrahimovicit te PSG)
 
Redaktimi i fundit:

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Kush e ngren kupen e kampionëve 2012-2013!?

Gjithmone jam munduar ta bej futbollin te dashur per mua, jo per gje po perher ne jete rrethohemi nga nje mashkull, ne mos babi do vij burri me vone, ama cuditerisht futbolli me urreka shume, Lol... se marr vesht si vrapojne 24 burra pas nje topi, Lol

24 burra? Mose po mendon edhe ne trajneret e klubeve ndoshta...por ata nuk vrapojne pas topit. Ne fakt 20 vrapojne dhe dy e mbrojne porten hahhahahaaUne personalisht mendoj se Bayerni kesaj radhe ka gjithecka qe i duhet per te qene kampion, por ndeshja e pare ne Bayern e penalizon paksa, sepse Barca di te jete e vecante (nese luan Mesi) ne Camp Nou.
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Kush e ngren kupen e kampionëve 2012-2013!?

Kerkoj ndjese,pranoj qe jam injorante ne ket fushe, :d
 

BjOnDi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Kush e ngren kupen e kampionëve 2012-2013!?

(Bayern Munchen (esht bast i sigurt) Kush e ka then kete qe esht e sigurt? Do jet me siguri ZHIGO :p finalja esht Barca-Real :)
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Kush e ngren kupen e kampionëve 2012-2013!?

Gjithmone jam munduar ta bej futbollin te dashur per mua, jo per gje po perher ne jete rrethohemi nga nje mashkull, ne mos babi do vij burri me vone, ama cuditerisht futbolli me urreka shume, Lol... se marr vesht si vrapojne 24 burra pas nje topi, Lol


Rri ti zemrushe mos e ki problem ke llogarit edhe arbitrin edhe ndonje te fushes anash ku eshte problemi?
Po duan te na bejne me zor te paditur

Reali me pelqen shume si emer :D (lol)
 

Hartini

Antarë i Respektuar
Titulli: Kush e ngren kupen e kampionëve 2012-2013!?

Realit kjo kup i ka mbetur si objektiv kete sezon , keshtuqe do jete shume me i motivuar se Barça e Bajerni .
Do preeroja ta marr Reali personalisht pasi ka na stafin e tij dy portugez tejet puntore dhe te talentuar , Kristjano dhe Morinjo .
 

Silence

Antar Aktiv
Titulli: Kush e ngren kupen e kampionëve 2012-2013!?

Patjeter qe REAL MADRID :)
 

ZHIGO

...
Titulli: Kush e ngren kupen e kampionëve 2012-2013!?

(Bayern Munchen (esht bast i sigurt) Kush e ka then kete qe esht e sigurt? Do jet me siguri ZHIGO :p finalja esht Barca-Real :)

uore ,

shiko votat , se nuk jane te manipuluara . dhe eshte hera pare qe behet nje votim i ndershëm , pa durët te pista , jan te pastra si e zeza .

me fal , e bardha . :p

Rri ti zemrushe mos e ki problem ke llogarit edhe arbitrin edhe ndonje te fushes anash ku eshte problemi?
Po duan te na bejne me zor te paditur

Reali me pelqen shume si emer :D (lol)

uau ,

me vjen natyrshem te te them , sa mir e njeh volejbollin :p


Bombi , ma pe ndeshjen e Kupës se Gjermanis . si u sgërdhin , ata te wolfsburgut . ne dhe rezervat , i kemi te tmerrshëm , per 3 minuta 6 gola (dmth viç e versa ksaj qe thash :p ) . e ti me fol mua per klasiken...

po un ju fal te gjithve ketu sa jeni kundra Bayernit , nga nje gol ne favor . dhe prap Bayerni mbetet favorit . e habitshme , ne horizont shikoj vetem lot , spanjollësh,,,

me ate tango(a) karakteristike .

eh ,,, Bayern , Bayern . te ka ardh dita...
 

ZHIGO

...
Titulli: Kush e ngren kupen e kampionëve 2012-2013!?

Une do zgjidhja ndeshjen perpara parukjeris perderisa floket e mi skan sume nevoj per tu rregulluar :p tiè!

Nga ma nxore Parmen ti kshu? Jam milaniste. lol.

mir un , qe kam dy qime ne koke , e nuk shkoj...po ti? apo dhe ti....nje atje , e nj këtu . kap knej, terhiq anej . si puna ime? :D

nqs ti je me milanin . un heq dore nga futbolli . nqs ne jeten tate ke pa te pakten 1 her ca fanella ka milani :p
 

Didi

C'est la vie.
Titulli: Kush e ngren kupen e kampionëve 2012-2013!?

mir un , qe kam dy qime ne koke , e nuk shkoj...po ti? apo dhe ti....nje atje , e nj këtu . kap knej, terhiq anej . si puna ime? :D

nqs ti je me milanin . un heq dore nga futbolli . nqs ne jeten tate ke pa te pakten 1 her ca fanella ka milani :p


Sa paragjykues je mor djale bo, tani do heqesh dore nga futbolli se fitoj Milanin apo neqoftese te them qe lere fanellat qe sbehet
llaf qe i di por dhe te gjithe lojtaret qe ka. Jo te Milanit qe eshte skuadra ime por edhe te skuadrave te tjera i di kshuqe rri urt aty qeros! meqe ske shume floke lol

P.S une floke kam saqe po te duash te jap dhe ty ca meqe ske lol.
 
Top