Kush u`a ben punet e shpise?! :P

Duke qene qe e gjej veten tere kohen si nikoqire e mireee,pastrim, guzhine,e nganjehere me vjen te mos i preke me dore per nje jave hahahahahhahahaha.
Po ju kush ua ben punet?
ja ec njehere diskutojme per gjera te nje rendesie te vecante. :p
Keni punojse? I beni vete?
Mami,kojshia?
E dashura djemve? ehhh

Dhee ekskluzivisht per djemt,te verteten amaaa.
Dini ta perdorni fshesen me korent? :p


1639756503801.png

1639756525835.png
 
Gatuaj, laj rrobat me lavatrice(di edhe me dore, jo vetem ti laj por mbi te gjitha edhe ti ruaj me perdorimin e ujit ne temperaturen e duhur dhe te pluhurit lares).
Enet po se po, di edhe te qep me gjilpere edhe pse u bene vite qe se kam perdor.
Punet e shtepise perfshire gatimin e kam hobby, ndez radion dhe ec atyyyyyy😁
A i bej gjithmone?
Jooooooooo, perndryshe nuk ngel asgje per te bere per zonjen e shtepise😂😝
Kam dale heret ne Eu dhe me ka mesuar jeta te bej gjithcka vete.
Plus qe nuk para kam qejf te varem prej askujt , per asgje😀
Madje ndonjehere i them-
Do rrish urte apo jo?
Une te gatuaj di, te laj di, te fshij di, nuk ta kam shume nevojen🤣
Sus ajo pastaj, e qep😝
(Gjasme se s'ka burre nene ti mbylli gojen akrepeve🤣)
 
Hmm personalisht jam mesuar ti bej punet e shpis vet ..Kam bet nje vit ushtri pervec te tjerave dhe ndaj ua kam mar doren punve te shpis me ne cdo aspekt lool

P.s.Se harrova di dhe te rregulloj rriparimet e shpis po ashtu te lyej e te patinoj lool
 
Un shikoj ne youtub video se si i bejne punet e shtepise te tjeret dhe kur i shikoj se jane profesioniste u jap nje gisht siper, kur shikoj se jane manjake pastaj e mbaj gishtin per vete.
 
Ne Alb punet vjehrra,gatimin une (na u be si nje rregull i vendosur ne menyre te heshtur) per 6 vite bashkejetese qe kishim.
Pastaj ne shtepine time ,prape ne Alb pothuajse 100% te puneve i beja une.
Ne emigrim kemi ndryshuar pak per shkak te kohes se kufizuar qe kemi dhe lodhjes normalisht.
Perseri 80%e puneve me ngelen mua,por e lumtur qe 20% i ben im shoq.Kaq se sme pelqen te beje burri pune mua,se di pse.
Vec kur jemi te dy ne kuzhine me pelqen😊
 
Ne Alb punet vjehrra,gatimin une (na u be si nje rregull i vendosur ne menyre te heshtur) per 6 vite bashkejetese qe kishim.
Pastaj ne shtepine time ,prape ne Alb pothuajse 100% te puneve i beja une.
Ne emigrim kemi ndryshuar pak per shkak te kohes se kufizuar qe kemi dhe lodhjes normalisht.
Perseri 80%e puneve me ngelen mua,por e lumtur qe 20% i ben im shoq.Kaq se sme pelqen te beje burri pune mua,se di pse.
Vec kur jemi te dy ne kuzhine me pelqen😊
Kur jeni te dy ne kuzhine vetem e cunat ne gjume apo kur jane dhe cunat zgjuar? 🤪🤪😂😂😂😂
 
Top