Ky çift ka ardhur nga Shtutgarti deri në Vlorë me biçikletë: Do i kalojnë festat e fundivitit në Shqipëri

Senseo

.
Staf në FV.AL
EEEE84FC-FFCC-4DBC-85A9-3B96DB1A68D3.jpegDaniel dhe Miki po i bien botës me biçikletë. Në turin e tyre të tretë një prej destinacioneve është edhe vendi ynë ku vijnë për herë të dytë, por kësaj here për të qëndruar më gjatë. Çifti gjerman do t’i kalojë Krishtlindjet në Shqipëri.0187F054-4F2F-4500-94D4-A309A041B3C6.jpeg“Shqiptaret janë te këndshmen dhe tolerantë. Kultura dhe natyra juaj na beri te vinim serish këtu”.
Me biçikletën e tyre dyshe dhe me bagazhin ku kane gjerat e nevojshme dhe bazike, nuk mungon pema e Krishtlindjeve. Nga Shtutgarti deri në Vlorë ata kanë përshkuar 2730 km. Destinacioni është Kirgistani.

“Udhëtimi ynë është krejt ndryshe nga udhëtimet e te tjerëve… me nje biçiklete dhe pa plan se ku do fleme apo cfare do hamë eshte ndjesia e te papritur qe duam te marrim teksa përshkruajmë km pa fund dhe paralelisht ushtrohemi. Gjithmone gjejme nje menyre qe t’ia dalim dhe ndihemi te sigurt, cdokush na ofron ndihme kur kemi nevoje”.


GazeraLibri
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
“Shqiptaret janë te këndshmen dhe tolerantë. Kultura dhe natyra juaj na beri te vinim serish këtu”.
Mire se na rierdhet!! :))
Bravo ,eksperienc e bukur ne jete,te kesh udhtime te tilla,
 

Endrra

VIP
Kete radhe keni ardhe ne paqe si duket ?

Ankohu endrra ankohu .. ja ku tma nxjerri Mama ket artikull si prove.
Ti nuk vje e.. ja kush do, niset dhe me biciklet ?
 

Endrra

VIP
“Shqiptaret janë te këndshmen dhe tolerantë. Kultura dhe natyra juaj na beri te vinim serish këtu”.
Mire se na rierdhet!! :))
Bravo ,eksperienc e bukur ne jete,te kesh udhtime te tilla,
O Nev serio e ke ti mi ?.. nisesh per pashke e mbrri per kshnella i thone kesaj ?
 

Desa

Felix - Culpa
Bravo çiftit. Edhe kështu jetohet jeta.
Në fakt kam një ish kolege që preferonte pushimet me biçikletë, familjarisht.
Sa dua ta bëj një xhiro të këtillë! Më mungon pala tjetër!
Ndonjë vullnetar? ?
 

Marakli^Krapit

Antarë i Respektuar
Bravo çiftit. Edhe kështu jetohet jeta.
Në fakt kam një ish kolege që preferonte pushimet me biçikletë, familjarisht.
Sa dua ta bëj një xhiro të këtillë! Më mungon pala tjetër!
Ndonjë vullnetar? ?
Mu mpelqen bicikleta po 20 max 30 km lool
 
Bravo çiftit. Edhe kështu jetohet jeta.
Në fakt kam një ish kolege që preferonte pushimet me biçikletë, familjarisht.
Sa dua ta bëj një xhiro të këtillë! Më mungon pala tjetër!
Ndonjë vullnetar? ?
Me makine po te bashkangjitem me biçi aha pertoj lool
 

Desa

Felix - Culpa
Me makine po te bashkangjitem me biçi aha pertoj lool
Ani e bëjm kështu.
Ti kur të bësh sauna (un kam klaustrofobi) unë ja fus me biçikletë...
Dëmet tjera bashkë ??
 
Top