La vita è bella. Ku eshte sot Giorgio Cantarini?

Kan kaluar 23 vjet kur filmi La vita è bella fitoi zemrat e te gjithve (20 dhjetor 1997).
Vazhdon te jet nje himn per jeten qe ka mahnitur miliona njerez dhe trama zhvillohet gjat luftes te dyt boterore.
525f94e06e0163511aba61a5bd03b86f.jpg
aef4b2ee0df1adeb72297622d21ce12c.jpg


d9129f708bf29ea0fd49b4af1b2d8f83.gif

Nje film i paharrueshem dhe i dhimbshem qe fitoi 3 cmime Oscar( filmi me i mir i huaj, aktori kryesor me i mire dhe soundtrack me i mire).
Perkrah Roberto Benigni, pervec gruas Nicoletta Braschi, i vogli Giorgio Cantarini beri debutin e tij te pare.
Ne ate periudhe ai ishte vetem 5 vjec dhe shikimi tij i magjepsur dhe intensiv hyri ne zemrat e te gjitheve. Por cfare ndodhi me Joshua-n e vogel te filmit?
Sot jeton ne New York dhe vazhdon karrieren si aktor.

cantarini-lavitaèbella-1200x900.jpg
la-vita-e-bella.jpgf1c890047788f79142d576d9200bf988.gif
 
Top