Lajme nga futbolli .

Xhelozi

Staf në FV.AL

Nuk shpëton as Ronaldinho! Legjenda e Brazilit dhe Barcelonës infektohet me COVID-19, nuk ka simptoma​

fggg.png
Ronaldinho është infektuar me COVID-19. Nga shumë figura të njohura të sportit, as braziliani nuk ka mundur t’i shpëtojë virusit.

40-vjeçari i cili ka shkëlqyer më parë me Brazilin dhe Barcelonën është vetëkarantinuar në Belo Horizonte teksa nuk ka simptoma

lg.php

Ronaldinho është infektuar me COVID-19. Nga shumë figura të njohura të sportit, as braziliani nuk ka mundur t’i shpëtojë virusit.
40-vjeçari i cili ka shkëlqyer më parë me Brazilin dhe Barcelonën është vetëkarantinuar në Belo Horizonte teksa nuk ka simptoma.
lg.php

Ai tregon se që dje erdhi në Belo Horizonte për një event mirëpo bëri testin dhe rezultoi pozitiv.
lg.php

lg.php

“Unë kam qenë këtu në Belo Horizonte që dje, pasi erdha të marr pjesë në një ngjarje. Unë bëra testin dhe u testova pozitivisht për COVID. Jam mirë, asimptomatik, por do të duhet ta lëmë ngjarjen për më vonë. Së shpejti do të jemi atje së bashku. Përqafim i madh!”- tha Ronaldinho.
Balkanweb.com
 
Redaktimi i fundit:

Abisi

offline✌
Keto "vipat",sikur infektohen qellimisht.Per te thene qe shiko,ekziston.Vallahi,nuk besoj se eshte me shume se grip.
 

Xhelozi

Staf në FV.AL

Arbitroi Skënderbeun në Champions, gjyqtari del hapur: Jam homoseksual

Norvegjezi Tom Harald Hagen është arbitri i parë i rangut të lartë ndërkombëtar që e pranon se është homoseksual. “E ndjej që koha është e duhur dhe mendoj se vetëm gjërat pozitive do të vijnë nga kjo,” tha 42-vjeçari Hagen në një bisedë me gazetën norvegjeze “Glamdalen” ku pranoi prirjet e tija homoseksuale.gJYQTARI5.jpg
“Unë nuk dua që të dallohem vetëm si homoseksual. Për mua, ajo ka qenë gjithmonë një pjesë krejtësisht e natyrshme e jetës. Ju më pyesni nëse kam menduar për këtë për një kohë të gjatë, por nuk e kam bërë. Unë kam qenë me vajza dhe nuk i kam treguar askujt. E njëjta gjë ka qenë e natyrshme kur kam pasur një partner mashkull”, i thotë ai gazetës. Hagen nuk është i panjohur për Shqipërinë, pasi ka gjykuar një ndeshje të Skënderbeut në Ligën e Kampioneve ku u solli fat korçarëve.19702330_1403614596342924_5487452850999612489_n.jpg
Pikërisht bëhet fjalë për ndeshjen e 6 korrikut 2017, Sant Julia-Skënderbeu që përfundoi në shifrat 0-5. Por në pranimin e prirjeve të tij rol ka luajtur një futbollist shqiptar, i cili ka ofenduar trajnerin kundërshtar me shprehjen “pederast dreqi”. 42-vjeçari konsiderohet si arbitri më i mirë në Norvegji. Të dielën e kaluar ai gjykoi ndeshjen midis Valerenga dhe Kristiansund.Gjatë ndeshjes pati një incident mes sulmuesit të Kristiansund, Flamur Kastrati, dhe trajnerit të Valerenga, ku lojtari e ofendoi atë si “pederast dreqi”, gjë të cilën arbitri e ka mësuar pas takimit. “Ishte thjeshtë kulmi i ironisë në një ndeshje që unë po drejtoja”, tha Hagen, i cili nuk e kishte vërejtur incidentin gjatë ndeshjes. “Ndoshta ai e tha atë me ironi, kjo mund të ndodhë në futboll. Por ne duhet ta heqim qafe atë lloj sjellje fyese”, u shpreh arbitri norvegjez.

Panormasport.al
 

Xhelozi

Staf në FV.AL

E BUJSHME/ Guardiola mendon shkëmbimin Lautaro-Aguero

Lautaro Martinez tek Mançester Siti dhe Aguero tek Interi. Ky është shkëmbimi i bujshëm që po qarkullon në mediat e ndryshme angleze.lautaroaguero.jpg
Aguero i cili është në skadencë kontrate në qershor është shumë pranë Interit, dhe Guardiola që po përgatitet mos ta humbasë me parametra zero sulmuesin argjentinas kërkon me ngulm shkëmbimin me sulmuesin Lautaro Martinez i cili nuk do dilte kundër një transferimi të mundshëm të tij në Mançester.
https___sempreinter.com_wp-content_uploads_2020_09_lautaro-martinez-scaled-e1601156885932.jpg

Nuk dihet nëse Interi do të ishte dakord për këtë shkëmbim pasi klauzola e Martinez varion tek 111 milionë euro dhe që klubi nga Milano nuk do mund të privohet pa përfituar “cash” këtë shumë. Nëse nuk arrihet dot tek 23-vjeçari zikaltër, atëherë alternativë e “qytetarëve” është Daka i Salzburgut.

PANORAMASPORT.AL
 

Xhelozi

Staf në FV.AL

E bujshme nga Spanja/ Eriksen plus 20 milionë euro, Interi gati të afrojë në Milano yllin e Realit

Një lajm i bujshëm është duke qarkulluar së fundmi në Spanjë. Sipas asaj që raporton “Todofichajes”, Interi është gati të bëjë një goditje të rëndësishme në merkaton e janarit.isko21-e1604334038615.jpg
Thuhet se zikaltërit kanë shfaqur interes për të afruar në skuadër futbollistin e Realit të Madridit, Isko Alkorkon. Ky i fundit nuk po gjen hapësira në skuadrën e Zidanit dhe për këtë arsye me shumë mundësi në merkaton e janarit do të largohet.

Nga kjo kërkon të përfitojë Interi, që dëshiron ta afrojë në skuadër. Madje italianët kanë gati edhe ofertën për të bindur klubin madrilen. Thuhet se drejtuesit e Interit janë gati të ofrojnë 20 milionë euro plus shërbimet e Kristian Eriksenit te Reali, në mënyrë që të marrë Iskon.skysports-christian-eriksen_4905888.jpg
Do të ishte një goditje e madhe në merkato, nëse kjo do të ndodhte, dhe Konte do të kishte në skuadër një fantazist, ndërsa Zidan do merrte te Reali Eriksenin, të cilin e ka kërkuar edhe më parë kur ishte pjesë e Totenhemit.

PANORAMASPORT.AL
 

Xhelozi

Staf në FV.AL

Senatorët rikthehen në kombëtare​

Rëndësia e ndeshjeve të nëntorit, fillimisht me miqësoren e datës 11 ndaj Kosovës dhe dy sfidat e fundit në Ligën e Kombeve, me Kazakistanin dhe Bjellorusinë, kanë bërë që Edy Reja të kthejë në kombëtare tre senatorët: Elseid Hysaj, Bekim Balaj dhe Sokol Cikalleshi.

Ata, së bashku me Ledian Memushajn, janë mes emrave të rëndësishëm në listën me 27 futbollistë të përzgjedhur. Ndryshe nga një muaj më parë, trajneri nuk ka në dispozicion 10 futbollistë, mes të cilëve Strakoshën, Baren, Lenjanin apo Mihajn e Dermakun, ndërsa Sadiku mbetet jashtë, pavarësisht dilemave për lojtarët që do të jenë në dispozicion.

“Kemi patur probleme me dëmtimet apo edhe prej virusit. Nga grumbullimi i fundit mungojnë dhjetë futbollistë, ndërsa kemi pikëpyetje edhe për disa që kemi grumbulluar. I tillë është rasti i Trashit dhe Gjasulës, por edhe Vrioni që ka patur probleme fizike. Prej detyrimit të karantinës, disa klube nuk i lejojnë lojtarët të paraqiten në Kombëtare. Personalisht kam folur me klubet e Serie A, edhe Presidenti është angazhuar në këtë çështje, ndërsa të hënën do të mësojmë edhe situatën për Gjasulën”, tha Reja.

Megjithë problemet, Reja nuk fshihet. Trajneri kërkon fitoren e grupit në Ligën e Kombeve, pa harruar rëndësinë e testit me Kosovën: “Pavarësisht problemeve me lojtarët, objektivi është t’i fitojmë dy ndeshjet me Kazakistanin dhe Bjellorusinë. Synojmë vendin e parë në grup. Nuk duhet të harrojmë as miqësoren me Kosovën. Luajmë kundër vëllezërve tanë, që kanë një skuadër mjaft konkurruese dhe mund të bëj disa prova për të vëzhguar edhe gjendjen e lojtarëve të caktuar”.

Mes dilemave në mbrojtje dhe me shumë sulmues të grumbulluar, tekniku kuqezi la të hapur mundësinë e ndryshimit të taktikës, nga 3-5-2 në skemën 4-3-1-2: “Nëse do të kemi mungesa në mbrojtje, mund të ndryshojmë. Varet nga lojtarët që do të kemi në dispozicion, sepse dikush mund të bllokohet nga klubi. Mund të provoj skema të ndryshme, si për shembull 4-3-1-2. Mënyra e përdorur deri më tani ka funksionuar, edhe pse në ndeshjen e fundit nuk fituam, kemi krijuar disa raste për shënim”.

A2News.com
 

Xhelozi

Staf në FV.AL

Teuta i shkakton humbjen e parë Tiranës kampione, Kukësi mposhtet nga PartizaniWhatsApp-Image-2020-11-08-at-14.02.34-1100x620.jpeg.jpg

Kampionët e Tiranës janë mposhtur në javën e dytë të Kategorisë Superiore nga skuadra e Teutës së Durrësit.

Ndeshja u vendos nga një gol i realizuar nga Lorenco Vila në minutën e 32-të të pjesës së parë.

Ndërkohë, Kukësi ka marrë humbjen e dytë, pasi këtë javë është mposhtur nga skuadra e Partizanit, me rezultatin 0-2, në ndeshjen e zhvilluar në “Loro Boriçi” të Shkodrës. Për skuadrën e drejtuar nga Daja, golat u shënuan në pjesën e dytë nga Lucas dhe Solomon.

Dy ndeshjet e tjera u mbyllën në barazim, Apolonia-Bylis 2-2 dhe Laçi-Kastrioti 1-1.

A2NEWS.COM
 

Xhelozi

Staf në FV.AL

●Lazio e përgjysmuar nga pandemia i heq Juventusit fitoren në sekondën e fundit​


Ka përfunduar në barazim 1-1 supersfida mes Lazio dhe Juventusit në javën e shtatë të Serie A.

Edhe pse me mungesa të shumta për shkak të pandemisë, pasi disa nga yjet e saj ishin jashtë pasi rezultuan pozitivë në testet e fundit, kryeqytetasit treguan karakter për të mos lejuar “Zonjën e Vjetër” të dilte me 3 pikë nga Roma.

Juventus kaloi në avantazh me Cristiano Ronaldon në minutën e 15 të takimit falë një topi të kthyer bukur në zonë nga Cuadrado.

Edhe pse u mendua se ndeshja po merrte një drejtim vjen dhe reagimi i të kaltërve. Vendasit u përpoqën pothuajse gjatë gjithë kohës së mbetur të shënonin, por ishin të paqartë përpara portës.

Ndeshja shkoi drejt fundit dhe në momentin kur të gjithë menduan se Juventusi do të fitonte 3 pikë të vlefshme për kreun e renditjes vjen dhe goli i barazimit me Calceido disa sekonda pasi koha shtesë prej 4 minutash kishte përfunduar.

Tashmë Juventusi renditet në vendin e tretë me 13 pikë të grumbulluara në 7 ndeshje.

●Atalanta-Inter s’ka fitues, Roma marshon drejt kreut​

atalanta-inter-1100x620.jpg

Ka përfunduar në barazim 1-1 supersfida mes Lazio dhe Juventusit në javën e shtatë të Serie A.

Edhe pse me mungesa të shumta për shkak të pandemisë, pasi disa nga yjet e saj ishin jashtë pasi rezultuan pozitivë në testet e fundit, kryeqytetasit treguan karakter për të mos lejuar “Zonjën e Vjetër” të dilte me 3 pikë nga Roma.

Juventus kaloi në avantazh me Cristiano Ronaldon në minutën e 15 të takimit falë një topi të kthyer bukur në zonë nga Cuadrado.

Edhe pse u mendua se ndeshja po merrte një drejtim vjen dhe reagimi i të kaltërve. Vendasit u përpoqën pothuajse gjatë gjithë kohës së mbetur të shënonin, por ishin të paqartë përpara portës.

Ndeshja shkoi drejt fundit dhe në momentin kur të gjithë menduan se Juventusi do të fitonte 3 pikë të vlefshme për kreun e renditjes vjen dhe goli i barazimit me Calceido disa sekonda pasi koha shtesë prej 4 minutash kishte përfunduar.

Tashmë Juventusi renditet në vendin e tretë me 13 pikë të grumbulluara në 7 ndeshje.
Ndeshja më e rëndësishme e kësaj jave në Serie A, ajo mes Atalanta-s dhe Inter-it është mbyllur në barazim 1-1, po ashtu si sfida e mesditës mes Lazio-s dhe Juventus-it.

Pjesa e parë e ndeshjes u mbyll me rrjeta të paprekura, me dy skuadrat që u munduan shumë të mos gabojnë, ndërsa 45 minutat e dyta nisën me gol. Lautaro Martinez kaloi Inter-in në avantazh pas një goditje të saktë me kokë.

Pas këtij goli, Atalanta kërkoi me të gjitha mënyrat për të reaguar dhe e bëri një gjë të tillë në minutën e 79 me një gol të bukur të realizuar nga rusi Miranchuk.

Ndërkohë, Roma vijon ecurinë pozitive dhe këtë javë, duke marrë pikët e radhës. Skuadra nga kryeqyteti triumfoi në transfertë ndaj Genoa-s me rezultatin 1-3.

Pas këtyre takimeve, Milani vijon të jetë në krye të renditjes me 16 pikë, Sassuolo renditet e dyta me 15 pikë, ndërsa Roma me 14 pikë mban vendin e tretë.

A2news.com
 
Top