Lajme nga shtepia BB VI!

Status
E mbyllur për postime të tjera.

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: Pe: Lajme nga shtepia BB VI!

Joana i veshtireson proven Anaidit

Banoret tashme jane zgjuar te gjithe. Ata kujdesen per njeri-tjetrin duke vazhduar keshtu proven e indikacionit te sekretit te radhes. Pothuajse te gjithe po ndjekin me perpikmeri kujdesin ndaj partnerit te tyre, pervec Marselinit dhe Joanes qe zgjohen te fundit. Iliri e Xhimi ironizojne Marselinin i cili nuk ka filluar ende qe te kujdeset per Ilirin. Ndersa Joana eshte banorja qe mundohet ta shfrytezoje sa me shume kete prove.
Ajo fillon te beje teka ndaj Anaidit dhe i kerkon atij qe t’i sherbeje me shume se sa i ofron ai.
Anaidi shkon ne dhomen e gjumit me kafene e Joanes ne dore. Bashke me kafen ai mban ne dore edhe buken, mengjesin e Joanes, por ajo nuk e pranon duke i thene se do qe t’i sjelle edhe nje pjate. Anaidi i lutet qe te nxitoje ne pirjen e kafese dhe te haje buken shpejt, por Joana nuk ben kete, por te kunderten.
Ajo kerkon qe Anaidi te qendroje prane saj teksa ajo pi kafene ne shtrat, ndersa Anaidi i thote “je e vetmja banore qe e pi kafen dhe e ha buken ne krevat”. Joana i pergjigjet “ shume mire, s’eshte hera e pare as per mua as per Elenen qe e hame mengjesin ne krevat”. Me pas Joana i kerkon qe te marre buken dhe te largohet dhe Anaidi largohen duke e rikthyer buken ne kuzhine.
joana1.jpg
 

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: Pe: Lajme nga shtepia BB VI!

Talk Show

– Drejton Anaidi Banorët e kanë bërë si traditë tashmë të mblidhen dhe të diskutojnë për tema të ndryshme sociale që prekin gjithë shoqërinë. Tema e sotme do të drejtohet nga Anaidi, i cili ka kohë që ka shprehur dëshirën për një gjë të tillë. Tema e diskutimit të sotëm do të jetë mbi gjendjen ekonomike dhe taksat në Shqipëri. Tema nuk do t ë jetë me pyetje të drejtpërdrejta por secili nga banorët do të japi opinionin e tij. Anaidi u prezanton banorëve disa çmime mesatare për pagesat e ujit, dritave, taksat e makivane etj. Ai pyet banorët, kryesisht ata që jetojnë jashtë se si janë këto çmime në krahasim me çmimet e vendeve ku ata jetojnë.
Xhimi i cili jeton në Athinë, thotë se disa çmime janë të njëjta si atje. Ndërsa Elona e cila jeton në Francë, thotë se niveli i pagës atje është rreth 1200 euro, ndërsa çmimet janë pak a shumë të njëjta. Ndërsa Olta e cila jeton në Angli dhe Marselini në Itali, thonë se atje ka shumëllojshmëri zgjedhjeje ku një individ mund të blerë gjëra të shtrenjta por ka mundësinë e zgjedhjes edhe për gjëra të lira, por me standard. Ata thonë se çmimet mund të kenë ndryshime shumë të vogla me vendet ku ata jetojnë, por pagat janë shumë herë më të larta atje.Banorët diskutojnë edhe për prodhimet vendase dhe përparësia që duhet ti jepet prodhimit vendas nga shteti. Ata thonë se klasa politike duhet të bëjë ligje edhe për kontrollin e cilësisë së produkteve, sidomos atyre ushqimore.Banorët janë të përfshirë në bisedë, madje gjatë diskutimit ato prezantojnë edhe raste të ndryshme.

Anaidi e ka ndarë emisionin e tij në 2 pjesë.

Tani në pjesën e dytë banorët do të diskutojnë disa raste. Rasti i parë është, rasti i një çifti të ri të cilët duan të nisin jetën dhe familja nuk i ka lënë asgjë. Mbi këtë temë Anaidi kërkon të dijë se si do ta nisnin jetën banorët në shtetet e tyre respektove. Ai e nis me Edberin i cili i tregon një rast konkret nga jeta e tij. Edberi punonte kamerier në Tiranë dhe dashuronte dhe donte të jetonte me një vajzë e cila punte në callcenter. Ai thotë se pagat nuk i dilnin që të përballonin jetën. Xhimi thotë që të ndërtosh një jetë të re në Shqipëri, mundësitë janë shumë të kufizuara.Elona thotë se e tmerron ideja se rroga mund të jetë 300 euro. Të njëjtën gjë thotë edhe Iliri i cili ka dëshirë të nisë një jetë në shqipëri me vajzën që dashuron. Ai kërkon të nisë një shkollë dhe të punojë por pagat janë shumë të ulta. Shpendi është i mendimit se nuk është e vështirë të martohesh e të krijosh familje, por vështirësia është ta mbash atë. Detyrimisht do të ketë edhe shumë sakrifica dhe varet shumë edhe nga puna që bën.
Tema tjetër janë “Pensionet dhe pensionistet”. Anaidi flet për gjyshen e tij e cila ka punuar shumë vite në Kombinatin Tekstile, veç kësaj ajo nuk dëgjon nga veshët. Pyetja që shtrohet është se çfarë mund të bëjë ajo me 1200 lekë? Eldora u bën një mesazh se duhet më tepër përkujdesje dhe vëmendje për këtë shtresë. Gjithashtu edhe Anaidi u bën thirrje klasës politike, të cilët duhet të shohin konkretisht se si jeton një familje shqiptare, për të ditur vështirësitë e tyre.
 

Didi

C'est la vie.
Titulli: Lajme nga shtepia BB VI!

Rastisa te shikoja pak sekonda nga bigu pash nja dy djem te lezetshem aty kush jane keta?
a ka ndonje foto lol
 

cent

...Lontano
Titulli: Lajme nga shtepia BB VI!

Ka si jo..Urdhero
1.
Il-Brutto.jpg


2.
images
 

Didi

C'est la vie.
Titulli: Lajme nga shtepia BB VI!

Ka si jo..Urdhero
1.
Il-Brutto.jpg


2.
images


Rrofsh rrofsh se mu mundove shume. lol

Te ishin me te vertet keta do kishin bere shume goca per veten.lool
 

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: Lajme nga shtepia BB VI!

Kendi i thashethemeve

Anaidi dhe Joana bejne thashetheme per banoret

Banoret ndodhen ne oborr duke biseduar dhe duke u ngacmuar me njeri-tjetrin. Keshtu Joana fillon te ironizoje Marselinin per disa minuta me radhe, ndersa Marselini mundohet qe te jete sa me indiferent ndaj ngacmimeve dhe ofendimeve te saj. pas disa minutave ai i thote Joanes “je e shemtuar ne shpirt”, ndersa Joana vazhdon te ironizoje pamjen e jashtme te Marselinit.
Me pas Joana dhe Anaidi futen brenda ne kuzhine dhe merren me gatimin dhe larjen e eneve. Ata fillojne te flasin perseri per banoret e tjere. Te dy komentojne me radhe te gjithe banoret duke e filluar me Elonen te cilen Joana e etiketon me shprehje te tilla si “katunare” etj. me pas ata flasin per intrigat qe kane thurur per banoret e tjere ku Anaidi i thote Joanes se tashme duhet qe t’ia thone Eldores sepse Xhimi i ka treguar Shpendit per planin dhe intrigat e banoreve.
Me pas aty vjen Eldora dhe ata te dy e provokojne Eldoren, por kuptojne se ajo nuk di ende asgje per planin e tyre. pas largimit te Eldores, Anaidi dhe Joana vazhdojne te bejne thashetheme per banoret e tjere. Anaidi thote se ne shtepi Elena eshte nder banoret qe i eshte dukur me stabel ne sjellje, ndersa Joana e kundershton duke i thene se Elena nga frika e nominimit eshte afruar javen e fundit me Elonen dhe Olten. Ata komentojne edhe Eldoren te cilen Anaidi e quan “te lekundur” dhe shprehet “kam vene re se edhe Eldora ndryshon sjellje shpesh”.
Pas ketyre thashethemeve Anaidi njofton banoret se dreka eshte gati dhe bashke me Joanen pergatisin tavolinen e ngrenies.
Me pas te gjithe ulen te hane dreke.
anaidi1.jpg


Plane djallezore kundra Ilirit dhe Oltes

Anaidi, Joana, Edberi, Elena dhe Vigani ndodhen ne kuzhine dhe bejne plane se si te sulmojne Ilirin dhe pastaj Olten. Edberi i thote qe plani Elenes dhe Viganit deshtoi. Anaidi e keshillon qe Edberi duhet te bleje me teper nga banoret per Ilirin. Ai e keshillon se nese nuk arrin te nxjerri gje nga Xhimi, duhet te kaloje tek Shpendi per te mesuar ndonje gje. Duket se qellimet e Anaidit jane te godasi Ilirin nepermjet te tjereve.
Gjithashtu edhe Joana thote se Elena nuk po e luan mire rolin e saj me Viganin. Ajo duket fallco, nderkohe qe duhet te jete me spontane. Joana e keshillon Elenen se si duhet te veproje ne menyre qe plani i tyre te duket sa me origjinal. Ata hidhen tek Olta dhe Anaidi thote: “Yy.. cfare do ti bejme Oltes deri te shtunen”.
Anaidi ndan detyrat dhe i thote viganit qe kur te jete momenti qe ai te nderhyje , do shkoje Anaidi ta lajmeroje. Ai gjithashtu nxit edhe Joanen te mos humbi kohe por te shkoje qe tani te debatoje me Olten. Por Joana thote qe do pushoje pak dhe vetem pasi Olta ti kete krehur edhe floket atehere do shkoje te debatoje me te. Megjithese Anaidi kembengul qe ajo te filloje debatin me Olten, Joana duket sikur e ka marre me pertese. Nderkohe qe jane duke bere keto plane aty prane kalon Marselini i cili i lajmeron per Talk Show-n e tij, ndersa “planexhinjte” ndalojne biseden.
 

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: Lajme nga shtepia BB VI!

Prova Javore: Sekreti numër 11

BB ka vendosur tu japë banorëve një indikacion për të gjetur sekretin e rradhës. Detyra e tyre do të jetë të kujdesen për njërin nga banorët. Ata do të ndahen në çifte dhe njëri nga pjestarët e çiftit ka për detyrë të kujdeset për pjestarin tjetër gjatë gjithë kohës. Me kujdes nënkuptohet :
1. Ta ndihmojnë partnerin sa herë që ai/ ajo do të ngrihet nga karrikja, krevati, kolltuku, divani etj
2. Të ushqejnë partnerin
3. Të veshin partnerin
4. Të lajnë partnerin (sytë, dhëmbët, t’i bëjnë dush)
5. Të shoqërojnë partnerin kudo që ai/ ajo shkon
6. Ta argëtojnë atë në forma të ndryshme dhe ta bëjnë të ndihet mirë.
Këto pika vlejnë vetëm për partnerin “Kujdestar” dhe janë shumë të rëndësishme. Ndarja e çifteve do të bëhet në këtë mënyrë. Djemtë do të zgjedhin nga një gogël në sferë. Në sferë ndodhen 7 gogla, 5 nga të cilat janë me emrat e vajzave, njëra është bosh dhe tjetra ka brenda shënimin” Do të kujdesem për ty. Gogla boshe dhe ajo me shënim “do të kujdesem për ty” do të jenë një çift.Djemtë janë ata që do të kujdesenpër vajzat, ndërsa në rastin e kombinimit të dy djemve, kujdestari do të jetë ai të cilit i qëllon gogla me shënimin “Do të kujdesem për ty”. Pas rënies së gongut banorët do të ndahen menjëherë në çifte dhe kujdestari fillon menjëherë me kujdesin ndaj partnerit.Banorët ndahen në çifte të cilët janë: Shpendi do të kujdeset për Elenën, Xhimi për Eldorën, Vigani do të kujdeset për Oltën, Anaidit për Joanën, Edberi për Elonën, ndërsa Marselinit i bie të kujdeset për Ilirin.

Sekreti numër 12: Zbulo figurën

Ka filluar për banorët prova e javës për zbulimin e sekretit të 12.Eldora lexon zarfin e provës që quhet “Zbulo Figurën”. Banorët duhet të formojnë Puzzel-in për të zbuluar sekretin numër 12. Sekreti fshihet pas figurës që do të formohet përmes formimit të Puzzel-it.
Banorët do të ndahen në 4 grupe me nga 3 persona secili grup. Ndarja dot bëhet përmes goglave,brenda të cilave ndodhen numurat 111, 222, 333, 444.Detyra e secilit grup është të formojë Puzzel-in vetem me pjestarët përkatës. Kjo është një punë në grup, por për këtë grupet duhet të punojnë të pavarur nga nj-tj. Grupet nuk duhet të ndërhyjnë tek nj-tj gjatë procesit të punës. Puzzel-i duhet të formohet nga të 3 pjestarët e secilit grup.Prova është individuale. Secili nga banorët duhet ta mbajë të fshehtë zbulimin e indikacionit. Ai që mendon se e ka zbuluar indikacionin duhet ta rrëfejë atë vetëm tek dhoma e rrëfimit dhe jo ta komentojë atë me banorët e tjerë.Banorët marrin goglat dhe ndahen në grupe: Iliri, Eldora, Elona në një grup, Marselini, Anaidi, Elena një grup tjetër, Joana, Olta, Shpendi grupi tjetër dhe Xhimi, Vigani dhe Edberi grupi i fundit. Grupet fillojnë menjëherë nga puna për formimin e Puzzel-it.
 

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: Lajme nga shtepia BB VI!

Iliri i BB6, fotot skandaloze…

Ai, qe ne fillim u prezantua si nje djale pa komplekse, i lire, sic ka dhe emrin. Per kete arsye u be shpejt personazh, dhe shpesh situatat ne shtepine e famshme kane per protagonist Ilirin.E tille paraqitet edhe jeta e tij parahyrjes ne “Big Brother”, trasgresive, me droge, alkool, me femra, por dhe me meshkuj. Jane zbuluar disa foto skandaloze ne profilin e tij te “myspace”, ku ai shfaqet i veshur me rroba femrash, i zhveshur, duke bere veprime provokuese me femra dhe me meshkuj.Ne disa foto te tjera, Iliri duket i dehur teksa ben veprime te pakontrolluara ne rruge. Ai ka folur ne fakt per udhetimet e tij, gjate bisedave me banoret e tjere,dhe deri diku ka treguar per daljet e vona.Mirepo fotot qe jane zbuluar paraqesin, nje ane te fshehte te djalit inteligjent, me memorie te jashtezakonshme, qe di 1000 tekste kengesh permendesh.
ilir-beqiri-0011.jpg
 

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: Lajme nga shtepia BB VI!

Talk Show – Drejton Marselini.

Marselini u kërkon banorëve të mblidhen për Talk Show-n që do ta drejtojë ai.Fillimisht Joana e ironizon duke e ngacmuar Marselinin. Ajo qesh me të dhe në fund i thotë se nuk do marrë pjesë të diskutimin e tij. Por Marselini i thotë se me këtë gjest ajo tregon veten e saj dhe nuk ofendon njeri.
Megjithatë banorët mblidhen të gjithë dhe Marselini i prezanton temën e sotme e cila do të jetë : Dhuna në familje.
Ai kërkon një mendim nga banorët se cili sipas tyre mund të jetë arsyeja e dhunës në familje. Anaidi flet dhe i thotë që arsyet janë nga më të ndryshmet, por kryesorja sipas tij mund të jenë ato ekonomike por edhe marrëdhëniet e këqija mes çiftit. Shpendi përmend edhe bixhozin si arsye, ndërsa Iliri mendon se stresi i përditshëm mund të jetë një arsye e mirë që çon drejt dhunës në familje. Banorët e ilustrojnë temën e “Dhunës në Familje” edhe me shembuj. Ato flasin edhe për dhunën e prindërve ndaj fëmijëve, dhunën e burrave ndaj grave dhe dhunën psikologjike. Marselini pyet banorët se përse shumë raste nuk denoncohen në organet përkatëse.Dhe përgjigjet e banorëve janë të ndryshme, kryesisht prej mentalitetit, frika ose besimi tek organet përkatëse.

Anaidi jep një mesazh: “Ruani traditat e lidhjet farefisnore”; Elona, diskutim mbi mesazhin.

Duket se diskutimit rreth temës mbi civilizimin, hedhur si ide nga Iliri, i ka ardhur fundi. Por para se ta mbyllin, Iliri u kërkon banorëve që të japin një mesazh për të gjithë shqiptarët, nëse kanë një tëtillë, për të mbyllur kështu më së miri diskutimin ku kanë marrë pjesë të gjithë. I pari është Anaidi,i cili thotë se këtë diskutim e shtruan duke marrë anët negative të shoqërisë shqiptare, të cilat pengojnë ose vështirësojnë civilizimin, por ai ka një mesazh për të gjithë popullin shqiptar, ku u drejtohet të gjithëve: “Duhet të jeni krenarë për vlerat që kini, duke respektuar familjen, veshjet brenda normave dhe ruajtjen e lidhjeve farefisnore. Vazhdoni që të respektoni fqinjin e të interesoheni për problemet qe e shqetësojnë atë, ashtu siç nuk ndodh në pothuajse asnjë vend tjetër të botës”.Pas mesazhit të dhënë nga Anaidi,të gjithë e duartrokasin. Të vetmetqë ndërhyjnë për të diskutuar e në një farë mënyre për të kundërshtuar mesazhin e Anaidit janë Olta dhe Elona, ku Olta thotë se tradita e lidhjet farefisnore nuk kanë rëndësi as në vendin ku ajo jeton, pra në Angli. Ndërsa Elona mendon se tradita nuk tregon aspak respektin e një njeriu në shoqëri. “Në Shqipëri, për shkak të këtyre normave dhe traditës nuk ndërrohen gratë mes nj-tj”, i përgjigjet Anaidi. “Ka për të ardhur edhe ajo ditë, sepse ju e bëni në një mënyrë jo origjinale”, shprehet Elona. Anaidi nuk është aspak dakord me mendimin saj, madje e garanton se kjo gjë nuk ka për të ndodhur kurrë. “Dhe një mesazh shumë të bukur për popullin shqiptar, por nëse një njeri nuk respekton ligjin, ka shkelur me këmbë edhe traditën”,shprehet Elona, të cilin e kundërshton Anaidi, duke thënë se ligji dhe tradita janë dy gjëra të ndryshme.
Duket se Elona është prekur nga pjesa e mesazhit ku Anaidi theksoi se Shqipëria është një ndër vendet e pakta në botë që ruan traditën dhe lidhjet farefisnore. Ajo mendon se ka edhe shumë vende të tjera, të cilate shprehin më së miri këtë virtyt. Anaidi e shpjegon, duke i thënë se ajo mbase nuk ka kuptuar sensin e mesazhit të tij. Ai nuk e vë ne diskutim që mund të ketë edhe vende të tjera ku mishërohen këto vlera, por thotë se Shqipëria është një ndër të paktat.

Mesazhi i Ilirit: “Respektoni nj-tj”; Has në kundërshti me banorët për gjykimin ndaj tyre.

Iliri jep mesazhin e tij në fund të diskutimit, duke i kërkuar banorëve që t’i japin disa minuta kohë. “Dikur dikush më ka thënë se njerëzit flasin, ndërsa kafshët zihen”, e fillon dhënien e mesazhit Iliri, ndërsa shton: “Dikush tjetër më ka thënë se hero është ai që nuk mërzitet lehtë”. Ndërsa Iliri mendon se njerëzit që bashkëbisedojnë mes tyre, janë heronj të civilizuar e tolerantë. Mesazhi për të gjithë shqiptarët është: “Respektoni nj-tj,kështu do të shmangni çdo lloj acarimi, dhe debati do të jetë i frytshëm”. Ai mendon se civilizimi është progres dhe rend.Duke i kërkuar falje të gjithëve, ai mendon se të gjithë kanë qenë më pak sesa duhet të civilizuar. Anaidi ia pret fjalën, duke thënë: “Thamë në fillim se civilizimi fillon pa paragjykuar të tjerët”. Por Iliri thotë se ky është mendimi i tij. “Të gjithë, jo”, e kundërshton Elona. “Pak a shumë”, shprehet Iliri, por edhe Xhimi e kundërshton, duke i thënë se nuk mund t’i përmbledhë të gjithë brenda një gjykimi. Iliri vazhdon mendimin, duke thënë se shumë prej tyre mund të kenë filluar të ndryshojë me kohën.Iliri më pas tregon se të gjithë i ka vlerësuar me një notë nga 1-shi te10-ta, por pa Joanën, e cila nuk ka qenë e pranishme gjatë gjithë kohës.Iliri mendon se nëse do të vazhdonin të bashkëbisedonin gjithmonë si gjatë këtij diskutimi, ata do të mund të shmangnin çdo zënkë apo debat mes tyre.
Ai thotë se kjo ka qenë arsyeja pse nuk ka vendosur rregulla për sa i përket këtij diskutimi, për të parë sjelljen e gjithsecilit prej tyre.Më pas i falënderon të gjithë për dhënien e mendimit, duke mbyllur kështu diskutimin.Anaidi merr fletën ku Iliri ka bërë nga një vlerësim për gjithsecilin, duke thënë në fund: “Që ta fillojmë civilizimin që këtu: Të mos ju interesojë gjykimi i të tjerëve, unë po e fus këtë fletën me gjërat e tjera”, e kështu e mbledh në dorë dhe e merr me vete. Banorët e duartrokasin, ndërsa të gjithë i japin dorën Ilirit për temën që solli në shtëpi.
 

BjOnDi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Lajme nga shtepia BB VI!

PiNkY Sa kan mbetur te BB se nuk e kam ndjekur fare, Dhe kur mbaron?
 

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: Lajme nga shtepia BB VI!

PiNkY Sa kan mbetur te BB se nuk e kam ndjekur fare, Dhe kur mbaron?

Nga prilli besoj ..po me mire mos mbaroj se u ksahasem me kta te pjekurit e vonuar lol lol
 

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: Lajme nga shtepia BB VI!

Marselini le shpine e Big Brother

Marselini-big-brother-albania-6.jpg


Ket jave ne votim shkojne :

anaidi.jpg

Olta-London.jpg

Joona-big-brother-albania-6.jpg

Xhimi-big-brother-albania-6.jpg

edberi.jpg
 

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: Lajme nga shtepia BB VI!

Anaidi: “Elona nuk përfshihet në debat”.

Anaidi thotë për Elonën që është një tip e cila nuk do ndryshojë, ajo ashtu si ka hyrë ditën e parë ashtu do jetë deri sa të dalë nga shtëpia. Ai ka vërejtje për të se nuk përfshihet shumë në debate. Por ajo mbrohet duke i thënë se nuk i lënë rradhë ata. Sipas Anaidit, asnjë nuk ka marrë leje per tu përfshirë në debat. Ndërsa Elona është e mendimit se mënyra se si bëhen gjërat, preferon të mos përfshihet në debate.
Ajo i vë në dukje Anaidit të mos i japë këshilla, sepse këshillat i jepen personit që konsiderohet si lojtar i dobët. Gjithashtu sipas saj, Anaidi mundohet të dalë në skenë, duke shkelur mbi të tjerët. Ai gjithmonë mundohet të japë një mesazh. Ai i thotë se ndonjëherë Elona i duket si depresive sepse gjithmonë Iliri i thotë “qetësohu” kur debaton me të tjerë. Por Elona i thotë që Anaidi të shkojë e të përballet njëherë me Ilirin dhe e nxit drejt kësaj. Asaj i duket Anaidi i djallëzuar në mënyrën se si i bën gjërat dhe situatat në shtëpi. Por Anaidi është i mendimit se ai është konstant dhe jo i djallëzuar. Megjithatë për Elonë ka vërejtjet e veta, duke thënë se ajo kalon shpejt në ofendime. Sipas tij pavarësisht se ajo thotë se nuk flet mirë shqip, ajo di të ofendojë shumë mirë në shqip.
 

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: Lajme nga shtepia BB VI!

Zbulo Sekretin.

BB ka vendosur tu japë banorëve një tjetër indikacion.Sekreti numër 8 ose “Jukeboxi Njerëzor”, sekret ky i dhënë më parë. Big Brother do të verë në dispozicion të banorëve disa tituj këngësh. Detyra e tyre është:
1. Të krijojnë një histori duke përdorur këto tituj këngësh
2. Subjekti i historisë do të jetë zgjedhje në grup
3. Historia duhet të mbushë një faqe A4
4. Banorët do të vlerësohen për origjinalitetin, humorin dhe mesazhin e krijimit të tyre.
Për krijimin e kësaj historie është e rëndësishme bashkëpunimi i banorëve me nj-tj. Kjo do të jetë vetëm pjesa e parë e Indikacionit i cili ka të bëjë me zbulimin e sekretit numër 8.Banorët mblidhen të gjithë rreth nj-tj, lexojnë titujt dhe japin ide për gjetjen e sekretit. Shpendi i shpjegon edhe njëherë se banorët nga gjithë titujt mund të përzgjedhin dhe të shtojnë edhe nga vetja e tyre fjalë të tjera, në mënyrë që historia përfundimtare ti ketë të gjitha elementët brenda.
 

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: Lajme nga shtepia BB VI!

Sekretet e banoreve jane :

Eldora--“Jam talasemik”
Iliri-- " Di 1000 tekste kengesh permendesh"
Marselini-- "Kam punuar si zhigolo"
Anaidi-- "Prej 10 vjetesh ujdesem per nje njeri me aftesi te kufizuara"
Elena-- " Kam me shume se 100 pale kepuce"
Jonilda-- " Dua te bej nderhyrje per smadhimin e gjoksit"
Olta-- " Jam vegjetariane "
Shpendi -- “Nuk flas me Babain prej13-muajsh”
Altina-- “Jam tifoz i cmendur i Realit te Madritit”
 

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: Lajme nga shtepia BB VI!

Sa shume e paskam lene pas dore ket pjese .....
 

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: Lajme nga shtepia BB VI!

Xhimi e Anaidi provokojne Elonen e krijojne debat me te; Elona, Xhimit: “Po ndjek lojen e Anaidit”

Nderkohe qe Rikja dhe Elona jane duke biseduar me njera-tjetren, afer tyre shkojne Xhimi e Anaidi, te cilet fillojne t’i ngacmojne vajzat, duke dashur te provokojne debat. Anaidi fillon ta pyese Riken per mendimin qe ka per banoret ne shtepi, nderkohe qe kerkon te perqendrohet tek Elona. “Po ti nuk e degjove se cfare i tha Elona Likes”, i thote Xhimi, duke dashur ta ngacmoje Elonen. “I tha: Produksioni ka bere gjene me te mire qe te ka futur ty ne Big Brother. Se po te mos ishe ti, une do te ikja”, vazhdon te tregoje Xhimi, nderkohe qe te dy qeshin me te madhe me njeri-tjetrin ne menyre tallese kundrejt Elones. “Po ti nuk e di arsyen se pse e thashe une ate gje. E thashe sepse doja te flisnin njerez si puna jote”, i thote Elona Xhimit. Ajo i thote Xhimit se ai nuk mund te beje dot asgje pa ia treguar Anaidit dhe kjo e ben te duket shume i vogel. Ndersa Xhimi e Anaidi e sulmojne, duke i treguar se ajo ka qene shume e embel dhe e mire ne ditet e para te qendrimit ne shtepi, nderkohe qe tani eshte duke i ofenduar ata. “Ti tani je shnderruar ne nje bishe”, i thote Xhimi, ndersa Anaidi shton: ”Ti je duke u shemtuar shume”. “A ka ndonje gje tjeter poshte takes tende?”, i thote Anaidi, ndersa Elona ia kthen: ”Te kam ty aty”. E keshtu banoret vazhdojne te shkembejne batuta me kunja mes njeri-tjetrit, ndersa Rikja i kerkon Elones qe te mos i pergjigjet, pasi ata enkas po e provokojne. Ndersa djemve Rikja u thote se cdo njeri mund te qendroje qendrim ne shtepi, pasi arrin t’i njohe me mire banoret dhe i del keshtu ne mbrojtje Elones.
“Te kam thene, mos e nxirr ate djalin haram qe eshte brenda teje”, i thote Xhimi, ndersa Elona i ve ne dukje se ai nuk ka bere asnje gje ne shtepi, vecse eshte duke ndjekur lojen e Anaidit. “cfare ke bere tjeter vecse ke ndjekur hapat e kusheririt tend?”, i thote Elona e ne fund shton: ”Me vjen keq per ty se njerezit nuk i bejne dot ca gjera ne nje fare moshe”.
Debati me kunja e ironi mes njeri-tjetrit vazhdon edhe per disa minuta, ku me pas aty shkon edhe Iliri, i cili futet ne diskutim, duke i dale ne mbrojte Elones e duke shkembyer disa fjale me Xhimin.
 

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: Lajme nga shtepia BB VI!

Ne shtepin e big brother eshte futur nje banore e re
58796_10151861416975884_413038332_n1.jpg
 

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: Lajme nga shtepia BB VI!

Vigani dhe Edberi vene ne prove aftesite sportive te Elones, ajo mbron sekretin

Elona, Vigani dhe Edberi, ndodhen perseri ne oborr. Ata bejne shaka mes tyre dhe luajne duke marre pozicione fotografike perpara kamerave. Elona i perqafon dy djemte dhe u thote “ju du fort te dyve”. Me pas Vigani nis qe te luaje me te duke u munduar qe ta godase, por Elona ve ne zbatim aftesite e saj sportive dhe mbrohet shume mire.
“A je marre me boks, apo karate?” i thote Vigani, por Elona e mohon. “Une nuk mund te besoj ty sepse keshtu si mbrohesh ti nuk ka mundesi te mos jesh marre me sport” i thote me tej Vigani. Elona mundohet qe te fshehe sekretin e saj qe eshte zbuluar nga Anaidi, por pjesa tjeter e banoreve nuk e dine ende kete gje dhe ajo nuk duhet qe te flase per te. Megjithate dy djemte, Vigani dhe Edberi nuk luajne me sekretet e banoreve qe kane hyre perpara tyre, por vetem mund te mbroje veten.
Elona duke e ditur se sekreti i saj eshte zbuluar per publikun dhe se Edberi dhe Vigani mund ta dine shume mire ate u kerkon atyre qe te mos e provokojne per te vepruar sepse banoret e tjere nuk duhet ta zbulojne kete pjese. Dy djemte vazhdojne te luajne dhe Elona i kerkon Edberit qe te beje levizjet e duhura ne vend te saj sepse ajo nuk mundet.
vigani1.jpg
 

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: Lajme nga shtepia BB VI!

Indikacioni per sekretin 13;-Anaidi zbulon sekret

Gjate kesaj jave banoret kane kaluar nje sere provash si dhe indikacione te reja jane futur ne shtepi, per sekret qe ata ende nuk i kane zbuluar. Nder to per banoret eshte futur nje indikacion qe ka te beje me sekretin e Edberit dhe Viganit qe jane dy banore ne nje konkurent te vetem. Per te zbuluar kete sekret banoret jane ndare ne cifte dhe kane veshur nje bluze te perbashket.
Ata kane vepruar si nje banor i vetem per nje kohe te gjate duke u ushqyer me njeren pjate, duke pire ne te njejten gote dhe duke bere cdo veprim tjeter si nje banor i vetem. Ky indikacion ka qene shume argetues per banoret te cilet kane qeshur me njeri-tjetrin. Xhimi dhe Shpendi kane qene nje cift dhe banoret kane qeshur duke i ngacmuar vazhdimisht me shaka.
Pas mbylljes se lidhjes me shtepine, per publikun shfaqet nje klip ku banoret zhvillojne proven e indikacionit qe ka te beje me sekretin e Edberit dhe Viganit. Ata kane hamendesuar, por deri tani askush prej tyre nuk ka zbuluar ende kete sekret.
Banoret kane te drejte te zbulojne sekretet e tyre dhe pas indikacioneve edhe per sekretet qe nuk kane ende indikacione. Kete here Anaidi ka guxuar perseri te shkoje ne dhomen e sekreteve dhe ka arritur te zbuloje sekretin e Elenes “kam pire cigare ne moshe te vogel, per arsye shendetesore”. Pas zbulimit te ketij sekreti Anaidi ka ne llogarine e tij 4.5 milione leke, ndersa Elena ka 2 milione leke, parate e sekretit te Eldores qe ajo zbuloi.
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Lajme nga shtepia BB VI!

Seq me duket kjo Rikea si emer perkedheles per ato rosat e vogla :vetull:
 

Angel_Devil

Themelues i Forumit
Titulli: Lajme nga shtepia BB VI!

Ja dhe programi me i degjenerum qe mund te eksistoj ka fillu :).
 

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: Lajme nga shtepia BB VI!

Kendi i thashethemeve

Thashetheme per Ilirin dhe Elonen; Iliri: “Xhimi eshte i piset dhe egoist ne kuzhine”

Elena degjon debatin ne kuzhine dhe shkon ne dhomen e gjumit duke ia treguar pjeses tjeter te banoreve, Anaidit, Joanes dhe Viganit gjithcka qe ka ndodhur me detaje. Ajo tregon se Iliri nuk ishte dakord qe te hante nga duart e Xhimit, ndersa Eldora mendonte qe ata duhet ta falin Xhimin per shakane e bere disa jave me pare. Anaidi e degjon dhe shprehet duke thene se duke filluar qe tani, nuk do t’i toleroje lidhur me asnje gabim te tyren sado i vogel qofte.
Nderkohe, ne dhomat e gjumit fiken dritat dhe Anaidi e Joana shtrihen ne te njejtin krevat e fillojne te bejne thashetheme me njeri-tjetrin per Ilirin, duke thene se ai nuk e ka mbaruar ende shkollen dhe nuk ka kulturen e mjaftueshme per te diskutuar me ta. Me pas vazhdojne te bejne thashetheme, duke folur per Elonen dhe debatin qe ajo ka pasur me Anaidin.
Ne dhomen e ndenjes vazhdon ende diskutimi, por me tone me te qeta, nderkohe qe me ta eshte bashkuar edhe Rikja. Banoret bien ne konsensus per t’u ndare ne grupe e per te gatuar te gjithe se bashku e jo vetem Xhimi. Rikja mendon qe ata t’i japin edhe nje tjeter shans Xhimit e ta falin, pasi ai mbase nuk mund ta perserite me shakane e tij te pahijshme kundrejt tyre. “Une nuk refuzoj te ha prej tij vetem duke u nisur nga shakaja, por ai nuk eshte i paster kur gatuan dhe vec kesaj eshte egoist ne kuzhine”, thote Iliri. Ndersa Edberi u kerkon banoreve qe t’i japin edhe nje shans Xhimit, duke ia besuar gatimin. “Une nuk mund t’ia jap me mundesine”, thote Elona, ndersa Ilirit i mjafton nje rast per te dyshuar gjithmone tek Xhimi.
Diskutimi mes tyre vazhdon, duke u munduar te gjejne nje mundesi me te mire, ku te bien dakord te gjithe.
thashetheme.jpg


Thashetheme per Riken

Anaidi me Xhimin ndodhen ne kuzhine dhe jane duke diskutuar dhe qeshur me banoren me te re. Xhimi eshte i mendimit se Rikja e ka filluar vrullshem, per shkak te kohes qe eshte futur me vonese. Kete ai e ka vene re edhe dje ne darke gjate diskutimeve por edhe sot gjate berjes se buxhetit qe ajo kishte filluar me kerkesa, dua kete ose dua ate. Ndersa Anaidit, Rikja, i duket si Marselini.
Ai thote se ajo po ngacmohet me te rrezikshmit, me ata qe kur eshte puna per ngacmime edhe ne tre te nates zgjohen. Te dy banoret qeshin me batutat e njeri-tjetrit. Joana me te veten, duke folur per Riken mendon se ajo nuk ka sekret te vetin, por ka ardhur me mision. Kete ajo ja shpreh edhe Xhimit me Eldoren. Ajo duket sikur ka bere zbulim dhe madje edhe i pyet ata te dy: “He, nuk ju kishte vajtur mendja qe ajo mund te kete ardhur me mision?”. Ajo mendon se nese Rikja do ishte banore, atehere do te sillej me qete. Kete mendim e ka edhe Xhimi qe sjellja e Rikes i duket e vrullshme dhe kete ai e lidh me efektin, kohe.
Anaidi duke biseduar Joanen i tregon asaj dicka qe i kishte bere pershtypje tek Rikja. Pasi Anaidi kishte ngritur enet e palara dhe i kishte vendosur ne lavaman, i thote Xhimit qe mund ti laje kur te kete kohe. Rikja, thote Anaidi, shkon tek Xhimi dhe i thote: “Si shume po te komandon ky Anaidi ty”. Joana vazhdon te kembengule dhe i thote Anaidit qe ajo eshte e infiltruar. Edhe Anaidi dyshon, dhe thote qe nese do ishte banore e re, ajo do te pozicionohej. Gjithashtu edhe Elena, e cila ndodhet aty prane, eshte e mendimit se ajo ka ardhur me skenar. Banoret tregohen shume dyshues ndaj saj. Ata jane te mendimit se ajo e ka ndjekur Big Brother-in nga jashte dhe tani eshte duke i provokuar te gjithe.
Anaidi vendos te shkoje e te merret pak me Riken. Ai kerkon me cdo kusht tja nxjerri asaj sekretin.
perriken.jpg


Joana e Xhimi, dyshime per Riken e thashetheme per Elonen

Nga ana tjeter e kopshtit ndodhet Joana e Xhimi, te cilet jane duke diskutuar per marredhenien e ngrohte mes Elones e Rikes, e cila ka qene e cuditshme qe diten e pare qe u fut Rikja ne shtepi, sipas tyre. Te dy banoreve u ka bere pershtypje nje reagim i vajzave, te cilat kane mbyllur deren e dhomes e kane qendruar per kater minuta vetem me njera-tjetren. Xhimi dyshon se ato mund te jene duke thurur nje strategji me njera-tjetren. Ndersa Joana duket e bindur per sa i perket dyshimeve qe kane te gjithe banoret se Rikja eshte e dashura e Edberit. “Shiko se si e shikon Edberi”, shprehet Joana, ndersa i shikon gjate gjithe kohes me dyshim.
Me pas ajo flet per menyren se si po sillet Rikja ne shtepi, duke folur me xhelozi per te, teksa e shikon qe vemendja e te gjithe djemve eshte kthyer tek ajo. “Se si i ra energjia kesaj vajze!”, shprehet ajo, gje te cilen e miraton edhe Xhimi. “Ishte me mire ne rolin e provokueses”, vazhdon Joana. Ndersa Xhimi mendon se Rikja nuk di ta luaje mire lojen e saj dhe se mundohet te dale nga vetja duke u shtirur si naive. “Ajo s’ben per role fare”, shprehet Xhimi. “Filloi edhe Elona duke bere si e zgjuar, mavira”, thote Joana teksa e shikon duke qendruar afer Rikes. Me pas te dy komentojne Elonen dhe sjelljen e saj ne shtepi, duke hamendesuar se mund te kete gjetur ndonje sekret te ndonjerit prej banoreve e kjo gje ka bere qe t’i rritet vleresimi per veten. “Ku i vajti ajo sedra?”, thote me ironi Xhimi e te dy fillojne te kendojne kenget ne sfond e duke shkembyer biseda te pergjithshme me njeri-tjetrin.
joana5.jpg


Thashetheme për Ilirin; Shpendi: “Likja po kalon nëpër krokodilë për të kaluar ujin”.

Diskutimi mes Anaidit, Shpendit e Xhimit vazhdon ende, por tashmë ata janë duke folur për Ilirin, duke shprehur opinionin e tyre për të. “Likja po kalon tap-tap nëpër krokodilë për të kaluar ujin”, thotë Shpendi, duke filluar diskutimin. “Por do të bjerë brenda e do ta hanë krokodilët”, shton Xhimi. Ndërsa Anaidi fillon të flasë për të, duke thënë se ai dominon në grupin e tyre, pasi në momentin që ai flet, të tjerët e dëgjojnë gjatë gjithë kohës me vëmendje dhe madje i marrin për bazë fjalët e tij, duke i vënë në zbatim në një moment të caktuar. Anaidi është i mendimit që Elona influencohet shumë prej Ilirit dhe se ai ndikon shumë tek ajo. “Shtëpia pa Ilirin do të ishte shumë më mirë”, shprehet Anaidi,i cili mendon se Elona ka ndryshuar vetëm pasi është influencuar nga Iliri. “E përfshiu edhe Elonën edhe Oltën në lojën e intrigave të veta”, thotë Anaidi.
 

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: Lajme nga shtepia BB VI!

Kendi i debateve

Anaidi ironizon Elonën;- Elona “Mua nuk më fut dot në lojë ti”

Elona shkon në kuzhinë për të përgatitur diçka për të ngrënë dhe aty lind një debat mes saj dhe Anaidit. Anaidi i kundërvihet Elonës për Xhimin pasi ajo po refuzon ushqimin e gatuar nga ai.Xhimi e pyet Elonën nëse ka ndonjë arsye të fortë pse ajo nuk ha nga gatimet e tij dhe Elona i përgjigjet “po kam arsye shumë të fortë, por do ta kuptosh kur ta mësosh se për çfarë bëhet fjalë”. Ndërkohë Anaidi nis ta ironizojë duke i thënë se ajo po bën lojën eIlirit. “Ti Elona do ishe shumë më ndryshe nëse do të ecje me mend e tua në këtë lojë dhe jo me mende të tjerëve” i thotë Anaidi Elonës dhe ajo ia kthen “jo, do të eci me mend e tua”.Anaidi vazhdon më tej me ironitë e tij duke thënë se ajo do të ketë të njëjtin fat me Oltën sepse është në aleancë me Ilirin dhe Elona i përgjigjet “shiko veten tënde, jo mua, mos të të interesojë kaq shumë se çfarë ndodh me mua”. Anaidi vazhdon ta ngacmojë dhe në një moment dëgjohet zëri i Ilirit që pyet Elonën e cila i përgjigjet duke ironizuar Anaidin. Ai i thotë se ajo ka nevojë për mbështetjen e Ilirit sepse nuk ia del dot në debat me të dhe Elona ia kthen “u mësuan tani, ashtu si ti edhe ne kemi nevojë për përkrahje” duke ironizuar Anaidin për Joanën e cila e mbron në çdo debat të tij kundër banorëve të tjerë.
“Fut në lojë ata që je mësuar, se mu nuk më fut dot në lojë ti” i thotë Elona Anaidit dhe ai ia kthen“s’ka nevojë se ti peshkon veten vetë”.

Kunja mes banorëve; Iliri, Xhimit: “Ti strehohesh te kuzhina për t’iu shmangur debateve”.

Pasi janë ulur, disi të rehatuar, Iliri i thotë Xhimit i qetë: “Do të të them nja dy fjalë troç: Dotë të bënte mirë po të arrije të mbaje atë imazh që krijove në fillim”. Iliri i bën të ditur se ai ka lëkundur besimin banorëve kundrejt tij për sa i përket gatimit dhe kuzhinës, që për të gjithë njerëzit është një vend i shenjtë, duke i kujtuar kështu lojën e pisët që ai ka bërë me banorët e që është diskutuar me dhjetëra here prej tyre.Iliri thekson se e vetmja pikë e fortë e Xhimit ka qenë gatimi, por ai e shkeli vetë me këmbë dhe humbi besimin të gjithëve tek ai,. “Unë edhe pas lojës me ushqimin,jam prapë i njëjti. Asgjë s’ka ndryshuar tek unë”, thotë Xhimi, duke shtuar se banorët nuk kanë pasur se çfarë besim të humbnin tek ai, pasi nuk e njihnin ende dhe nuk mund të pretendonin që të kishin besim. Më pas Xhimi fillon të flasë me kunja e nënkuptime me të, ndërsa Iliri ia kthen: “Unë kunjat e tua i kuptoj, por ti duhet të kuptosh që kunjat e tua janë të viteve 1970”. “Ty kuzhina të ka shërbyer si strehë për t’u larguar nga debatet”, i thotë Iliri, duke vazhduar t’i vërë në dukje se banorët nuk e njohin ende se cili është Xhimi, sepse ai nuk ka treguar asgjë tjetër veç gatimeve të tij dhe dashurisë për kuzhinën.
 

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: Lajme nga shtepia BB VI!

Anaidi dhe Joana bejn se,x :p :p :p :p
 

cent

...Lontano
Titulli: Lajme nga shtepia BB VI!

Anaidi e Joana provokojnë rëndë Elonën;- Ajo kërcënon Joanën “Varri i nënës time nuk bëhet pis nga buzët e tua”

elona-per-nenen-29.04.13.jpg


Shtëpia përfshihet në një super-debat që sa vjen dhe gati-gati shkon drejt një sherri. Joana dhe Anaidi kalojnë në vulgaritete dhe banalitete me banorët e tjerë. Ndërkohë që edhe banorët e tjerë acarohen dhe ofendimet në shtëpi nuk kanë fund. Joana flet për Riken që ndodhet po aty duke e etiketuar “lopë, karafile etj”. Mes banorëve i gjithë debati nisi nga Anaidi i cili u mundua që të përdorte debatin mes Elonës dhe Edberit.

Anaidi mundohet që të përdorë fjalët e Elonës për të thënë se ajo ka treguar racizëm me faktin që ajo i ka thënë “kot s’kanë hyrë dy nga Kosova bashkë, njëherësh”. Anaidi herë pas here kapet me këtë argument dhe i thotë Elonës se ajo me këtë shprehje ka treguar racizëm. Elona nuk e pranon këtë dhe disa herë e sqaron për banorët se ajo e kishte fjalën për lojën e tyre dhe faktin që ata kanë hyrë në të njëjtën kohë.
Anaidi duke parë se me këtë gjë nuk arrin ta mposhtë Elonën i thotë se ajo ka treguar se më shumë do Parisin sesa Tiranën. Elona fillon që të argumentojë se përse ka thënë se nuk kthehet në Shqipëri dhe në Tiranë për disa arsye. E ndërsa ajo nis të shpjegohet Anaidi i thotë “më ke dhënë vetëm një arsye se përse vjen në Shqipëri” dhe pas pyetjeve insistuese të Elonës i thotë “ke thënë se në Shqipëri vjen vetëm për varrin e nënës”.

Nëna e Elonës është ndarë nga jeta gati përpara dy vjetësh, pas një sëmundje të pashërueshme. Edhe pse ajo është ndarë nga jeta në Francë, Elona u ka rrëfyer banorëve se varri i saj ndodhet në Tiranë. Anaidi përmend një shprehje të saj se varri i nënës është arsyeja më e madhe që e bën të vijë në Tiranë dhe kjo shprehje e tij ngjall përsëri sherr në shtëpi. të gjithë banorët, sidomos vajzat e shtëpisë i kundërvihen Anaidit duke i thënë “turp për ty që i përmend varrin e nënës Elonës”. Disa herë në shtëpi dëgjohet fjala “turp”, ndërsa Elona i thotë Anaidit “varri i nënës ka qenë arsyeja e fundit që kam dhënë, por duke e përmendur tregove se sa i drejtë je, tregove fytyrën tënde”. Ndërkohë që Elona e prekur nga kjo gjë sqaron Anaidin dhe Banorët se si është shprehur ajo në lidhje me këtë gjë, aty vjen Joana e cila me zë të lartë ia përmend disa herë Elonës të njëjtën gjë duke e bërë që të ndjehet akoma edhe më keq”.

“Mos e moho Elona se disa herë ke thënë se vjen në Shqipëri vetëm për varrin e nënës, pse nuk e pranon këtë?”. Elona çohet nga vendi shumë e acaruar dhe i afrohet dhe duke e prekur në fytyrë i thotë me agresivitet “vetëm nga goja jote varri i nënës time nuk do të dalë kurrë”. Joana vazhdon më tej duke folur në mënyrë vulgare ndaj Elonës dhe duke përsëritur të njëjtën shprehje duke bërë që reagimi i Elonës këtë herë të jetë edhe më i ashpër. “Mos ma bëj pis varrin e nënës nga goja jote, po ta përsëris edhe një herë” i thotë Elona Joanës duke e prekur në buzë. Iliri ndërhyn menjëherë duke tërhequr Elonën dhe më pas e përqafon dhe mundohet që ta qetësojë duke i thënë se ajo nuk duhet të preket nga Anaidi dhe Joana të cilët sipas tij treguan edhe njëherë se sa persona të ulët e vulgarë janë.
 

MasteR

I'm offline
Pe: Lajme nga shtepia BB VI!

Ku i kane gjet gjith mbeturinat ne nje shtepi lol
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Titulli: Lajme nga shtepia BB VI!

Ncccc surratin ne pasqyre ja kisha plas asaj Joanes me me zene ne goje familjen...paska qene e durueshme shum kjo Elona.
 

cent

...Lontano
Titulli: Lajme nga shtepia BB VI!

Dy eliminime në Big Brother

[video=youtube;QihK3-T6Row]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=QihK3-T6Row[/video]

Jo një, por dy banorë janë larguar nga shtëpia e Big Brother këtë fundjavë. Pas një vendimi surprizë nga Vëllai i Madh dhe me shumicë votash nga publiku, Edberi dhe Joana kanë humbur shansin për të fituar çmimin e madh vetëm 3 javë përpara finales.

“Isha 70% ajo çka jam jashtë dhe 30% kam qenë duke bërë lojën. Kam provokuar në situata të ndryshme dhe kjo ishte strategjia ime. E prisja daljen time sepse isha në nominim me Anaidin dhe unë e kam konsideruar atë si konkurrent të fortë në shtëpi.
Me Anaidin jemi në një lidhje që besoj se do të vazhdojë edhe jashtë shtëpisë. Cdo gjë aty brenda nuk ishte për spektakël, por ishte e vërtetë”, u shpreh Joana.

“Ka qenë një eksperiencë e shkëlqyer për mua dhe ndihem shumë krenar që kam marrë pjesë në një spektakël të tillë”, theksoi Edberi.

Gjatë spektaklit të së shtunës, pak përpara largimit, publiku ka parë anën më të bute të Joanës, kur ajo ka takuar vëllain e saj me të cilin ka një marrëdhënie të veçantë.

Ndërkaq, një ekografi në një zarf të kuq ka shkaktuar tension në shtëpi, por më pas është zbuluar se nuk ishte e asnjërës prej banoreve, por ishte një surprizë për Riken nga mikja e saj më e mirë.
Ndryshe nga java e kaluar, ku banorët kanë patur një buxhet mjaft të reduktuar, prova e kësaj jave, përveç humorit, ka sjellë për banorët një buxhet më të plotë.

Eldora, Vigani, Iliri, Rike dhe Anaidi janë konkurrentët e nominuar, të cilët në javën në vijim rrezikojnë largimin.
/Tch
 
Status
E mbyllur për postime të tjera.
Top