Lani flokët me kafen e zier: Nuk do ta ndërprisni këtë metodë, arsyeja është kjo!

VIP

V.I.P
Coffee-hair-wash-780x439.jpg
Një hulumtim ka treguar që kafja mund të përmirësojë shkëlqimin dhe rritjen e flokëve tuaj. Gjithashtu, ajo ndihmon që të errësoni nuancën e flokëve tuaj.
Pra, zieni fort kafene zezë.
Sa më e errët dhe më e fortë, efekti i saj në flokët tuaj do të jetë më i mirë, transmeton Telegrafi.
Pasi të keni përgatitur kafen, lani flokët me shampon të cilin zakonisht e përdorni. Mos i thani flokët plotësisht.
Nëse flokët janë të gjatë, ktheni përpara dhe qitni kafen. Pastaj me lëvizje të lehta të dorës bëni masazh kokës në mënyrë që kafja të arrijë edhe deri te pjesët më pak të qasshme.
maxresdefault-6.jpg
Vendosni qesen e najlonit dhe lini ashtu nga 20 deri në 60 minuta. Sa më gjatë që të lini kafen të veprojë, flokët do të marrin nuancë më të errët.
Pastaj shpëlani flokët me ujë të ngrohtë dhe thani plotësisht.
Nëse e përsërisni këtë metodë në nivel javor, flokët tuaja do të bëhen më të errëta, më të shkëlqyera dhe më të shëndetshme.
Kafja gjithashtu stimulon rritjen e qimeve, që do të thotë që nuk do të detyroheni të luftoni me humbjen e flokëve.
Nëse dëshironi të përdorni maksimalisht këtë metodë, mundeni herë pas here t’i shpëlani flokët me uthull molle.
ثshtë me rëndësi të përmendet që kjo metodë u është dedikuar njerëzve me flokë ngjyrë të gështenjtë të errët dhe përgjithësisht nuancave të errëta. Në flokët biond rezultatet mund të jenë më pak efikase. /Telegrafi/
 

Attachments

  • Coffee-hair-wash-780x439.jpg
    Coffee-hair-wash-780x439.jpg
    70.6 KB · Shikime: 0
  • maxresdefault-6.jpg
    maxresdefault-6.jpg
    129.6 KB · Shikime: 0

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
eshte interesant me kafenë e zier...

qe edhe gjat pastrimit nese vendos me shampo vetem 5min (2her ne javë), sjell mjaft mrekulli tek ata qe kan renie te flokeve.
 

vajza e detit

Anëtar i Respektuar
Pse me kafe te zier...kafe pluhur do sugjeroja une...me vaj ulliri...super per floket dhe lekuren...s'ka trajtim me te mire se kafe dhe cacao....
 

Hera

Banned
Hera e pare qe lexoj dhe degjoj per kafe ...me vaj ulliri e me te tjera gjera po ...po me duket dicka jo e besueshme
 

vajza e detit

Anëtar i Respektuar
Hera e pare qe lexoj dhe degjoj per kafe ...me vaj ulliri e me te tjera gjera po ...po me duket dicka jo e besueshme

Kur ta provosh atehere nuk do te heqesh dore prej saj...dhe scrub me kafe per fytyren/trupin eshte super...por edhe per floket....ta them sepse e beje shpesh...dhe kam floke te shendetshem...sigurisht dhe ushqyerja dhe maska te tjera shtes bejne punen e tyre....
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Spo lexoj artikullin fare,por i keshille.
Ikjuni produkteve neper kozmetika,neper supermarkete, per sa i perket shampove,kaloni ne farmaci kerkoni eteri qe kane produkte 100% bimore.
Rezualtati do jete mahnites,qe tek trajtimi i flokve dhe deri tek cdo lloj forme alergjie,qe prek lekuren e kokes apo te fytyres.
Sepse shampot me kimika qe kane pergjethesisht emboriot e supermarketeve,shpesh japin edhe acarim te lekures se fytyres,pasi sado lane floket por bjen e ne fytyre shampo.
PRandaj drejt gjerave bimore.
Ky eshte sekreti,si per shampot si per cdo lloj kremi.
 
Top