Legalizohet pedofilia në Turqi

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Legalizohet pedofilia në Turqi

haha.. Jo mi une rehat jam! Kush ka frike mos mu afroni! Nuk ftova askend ne debat! :D

tumblr_m7jmz4H3Cw1rp62eq.gif
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Legalizohet pedofilia në Turqi

Atehere paske shkalluar nga mendja e kokes & fare mire ..... mund te akuzohesh , si nje perkrahese e hapur e pedofilise . :mah:
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Legalizohet pedofilia në Turqi

Tani me falni per nderhyrjen por doja te thoja 2 fjale.
Mosha e ndergjegjes...konsensus eshte mosha kur dikush mendohet te jete i pjekur fizikisht e menderisht qe te jape informata te beje zgjedhje
e mbi te gjitha te kete raporte seksuale.

Ne Itali po eshte e vertete qe ekziston nje moshe e tille....ama
dhe dua te them nje AMA te madhe, nese raportet jane brenda grumoshave OK nuk perndjekesh nga ligji.
Por kur raportet seksuale jane mes nje personi maxhoren e nje personi nen 18, qofshin keta 14 apo 15 quhet abuzim seksual, pedofili.

Tani nese rasti thote qe ne Turqi nuk do quhet me abuzim seksual me ata qe jane 15 ama mosha max eshte 12 ka dicka qe nuk shkon.

Zgjidhni ju cf drejtimi ti jepni.
 
Top