Leipzig humb mundësinë për të marrë vendin e parë, Dortmund i jep leksion

4137b68192dcdf2271ba78b1188b21e2o2-1-1100x620.jpg
Një ndeshje spektakolare ka qenë ajo e mbrëmjes së sotme në Bundesliga mes Leipzig dhe Borussia Dortmund, e cila dhuroi gola dhe shumë emocione.

Miqtë nga Dortmundi fituan me rezultatin 1-3 një takim që nëse do të fitohej nga Leipzig do t’i jepte atyre kryesimin e tabelës.

Rikthimi i Haaland i ka bërë verdhezinjtë të kenë një marsh më shumë në ndeshjet e fundit, i cili edhe kësaj here shënoi dy gola.

Dortmund kaloi në avantazh në minutën e 55 të takimit me Sancho. Në të 71 ishte Haaland ai që dyfishoi rezultatin. 13 minuta më vonë norvegjezi shënoi dhe golin e dytë personal. Vendasit shkurtuan rezultatin me Sorloth, por nuk kishte më kohë.


A2news.com
 
Top