Letra dashurie. Keni dhene Apo Marre?

Angel_Devil

Themelues i Forumit
Titulli: Letra dashurie. Keni dhene Apo Marre?

per te derguar asnjehere sepse se kam ndjere per te mare kam mar e4 por i kam grisur sepse me mire un shikoj te ardhmen e kaluara nuk ka rendesi per mua
 

Liza

Anëtar i Respektuar
Titulli: Letra dashurie. Keni dhene Apo Marre?

asnjeren as nuk kam marr as skam dergu
 

silvana

Anëtar i ri
Titulli: Letra dashurie. Keni dhene Apo Marre?

une i kam shkruar te dashuruarit tim letra dashurie,pa adrese.po i rezervoj t'ia bej supize LOKUT tem,,,si dhurate kam marre nje leter qe e cmoj shume.
ja dedikimi: TE DISH KUSH JE -s'è pak...TE DISH NGA VJEN -s'mjafton...
TE DISH KU VETE è GJITHçka...NE JEMI ralet rapsodike te nje virtualiteti gati homerik.per silvin,,,anonim.Ende s'e kam zbuluar si e quajne bukuroshin qe me dashuroi kaq misteriozisht
.:lexim::lexim::lexim:
 

Зngjεll

___________
Titulli: Letra dashurie. Keni dhene Apo Marre?

Nje leter shkruar per te por qe kurre nuk e nisa :
" Sa e veshtire qenka te jetosh pa ty !!!
Por dhe ti e di mire pse po e bej kete sakrifice .Zgjodha kete rruge per te te kthyer lirine tende. Lirine qe te mendosh mire, dhe qe ti mund te jetosh ne paqe.
Nuk mund te ve fjalet , mbi kete qe po kaloj ne keto momente ,por arrij te ngushelloj veten duke me thene : ti do jesh me mire keshtu .
Nuk e di nese eshte kurajo apo nje budallallik qe bera .....
Me mungon shume ... ah sa shume ...
Do jesh gjithmone dashuria e vetme e jetes time .... Perjete e deri ne vdekje .
Te dua .... Te dua.... Te dua ....Pergjigja e pyetjes se kesaj teme eshte qe : Po kam shkruar por asnjehere si nisa
 

Loyalty

Anëtar i Nderuar
Titulli: Letra dashurie. Keni dhene Apo Marre?

Letra dashurie nuk kam marre kurre, por mesazhe qe me bllokonin telefonin se vinin si vazhdim i njeri tjetrit, kam marre plote:)

Kam derguar 1 here nje video dashurie:)

Apapapa, kjo era moderne, na morri me qafe:)
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Titulli: Letra dashurie. Keni dhene Apo Marre?

Une vetem me dy persona kam derguar letra dashurie dhe skam per ta bere me kurre :( para disa muajsh gjeta nje leter dhe vetem sa nuk rrashe ne depresion....megjithe se me pelqen te me dergojne te dergoj nuk kam per ta bere me
 

flammableclea

Anëtar i ri
Titulli: Letra dashurie. Keni dhene Apo Marre?

Leter dashurie kam marre vetem nje here kur kam qene 14 vjec...nga nje djale qe ishte shume me i madh se mua(keshtu me dukej mua ath te pakten)....ishte shume bukur ndjesia qe provohej kur e lexoje ate leter...kujtim i vecante
 

bert

Banned
Titulli: Letra dashurie. Keni dhene Apo Marre?

edhe pse jam i fejuar akoma marr letra dashurie nga e fejuara ime. edhe une i shkruaj ne cdo rast qe kam kohe. me pelqen dicka e shkruar sesa dicka e derguar me ane te e-mailit. ka bukurine e vet
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Letra dashurie. Keni dhene Apo Marre?

Sjam tip i letrave apo ketyre gjerave...Keta persona qe shkruajne letra kane disa arsye,disa jane shume romantike,shkruajne letra,poezi te dashurit/es,e kane si nje menyre shprehjeje....Keshtu i duket sikur ndihen me te lirshem,ka nje bote shpirterore sensibel dhe duket sikur ndihen me te plotesuar..Por ka raste qe letrat shkruhen edhe kur njerezit jane te turpshem,kane frike tja thone ne sy ca ndjejne ose turp,ndonjehere mund ti duket si dobesi ose do merret nga pala tjeter si e tille...Mua personalisht sme pelqejne letrat,skam shkruar kurr letra te tilla as qe kam ndermend ta bej ndonejehre,po mund te shkruaj nje sms apo nje email por nuk zgjatem shume..Ne ndjenja si kam shume qejf fjalet apo gjerat qe lidhen me embelsine ne te shkruar e ne te thene,zakonisht i ve me shume rendesi gjerave qe shfaq personi tjeter,interesi,veprat etj etj...Kam marr dy here letra te tilla,dhe dy here kam marr emaile dashurie qe jane shprehur,i kam lexuar me vemendje por asnjeres si kam kthyer pergjigje me te shkruar...I kam dhene pergjigje me ze,me te folur,ndersa emailet i kam vec lexuar por si jam pergjigjur...Besoj se dhe keta gjera edhe sot merren parasysh edhe e di qe edhe sot ka njerez qe shkruajne letra,pavaresisht ecjes se teknologjise....Kjo perben nje ane te karakterit e te personalitetit te tyre,duhet vleresuar nga njera ane,por varet se cfare ka qejf e cfare i pelqen edhe pjeses tjeter...
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Letra dashurie. Keni dhene Apo Marre?

Me ka ndodhur per here te pare para 5 viteve kjo gje. Ka qene hera e pare per mua kur kam marre dhe i kam dhene njeres leter dashurie. Vertet kishe lezetin e vet edhe kjo menyre. Nuk ishte puna se isha i dashuruar ne ate goce. Ne fakt vetem me pelqente, por nuk e dashuroja (ndoshta do e kisha dashuruar me vone po te kishte vazhduar puna mire). Perderisa ajo me dashuronte, me shkroi e para leter. Situata/rrethanat ne te cilat ndodheshim, ishin te atilla saqe nuk mund te takoheshim e te flisnim me hapur. Vertet ishte nje ndjenje e bukur, kur mora letren e pare, ngjyre te kuqe e stolisur me gjyla te kuq e ngjyra tjera, me nje titull te bukur, ku ne ate titull kishte vendosur edhe nofken me te cilen me therriste qe nga dita e pare kur me kishte njoftuar. Keshtu ka vazhduar rreth 5-6 muaj. Mblodha perplot 40 letra dashuria. Ajo cfare akoma mbaj mend dhe me ka lene pershtypje eshte se letrat te gjitha kane qene te parfumosura me parfimin te cilin ajo e perdorte dhe me pelqente tejmase mua. Kisha deri vone ato letra, mos t'them deri 2-3 dite para se te martohem :lol:. Gjersa kerkoja dicka ne dhomen time ne ca fioka, pash ato, i lexova disa dhe i dogja t'gjitha. Kaq ne pika te shkurtera, besoj se vleren e letrave te dashurise ia dine vetem ata t'cilet kane kaluar ne kete faze.
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Pe: Letra dashurie. Keni dhene Apo Marre?

Ne fakt letershkruesit e dashurise nuk kane asnje arsye tjeter pos te shkruarit per ndjenjen me te bukur qe munde te kete qenia njerezore:Dashuria dhe kesaj ndjenje deri me tani i eshte shkruar shume me shume se sa cdo gjeje tjeter. Dashurise i eshte shkruar dhe i shkruhet panderprere nga njerez me formesime dhe karaktere te ndryshme dhe kjo nuk do te thote se kete e bejne njerizit qe flasin me ndrydhje por njerezit qe duan qe mbi nje cope letre te nxjerrin vertete ate qe ndjejne ne zemer dhe letrat e dashurise i kan mbijetuar kohes dhe evolimeve dhe kam pershtypjen se jane te pazevendesueshme.

Kam shkruar dhe kam marre, madje te dyja keto sot kohe pas kohe i lexojme me qejf dhe na bene te ndjehemi shume mire.

Sot kam pershtypjen se dashuria eshte me e varfer pa letrat mes saj.
 

LBG

Anëtar Aktiv
Re: Letra dashurie. Keni dhene Apo Marre?

Une ndjehem me fat qe i perkas nje brezi ku dashuria shprehej ne kete mmenyre.

Per te shkruar skam shkruar vetem kam marre,,,,

Po te mendosh ,perpos se ckishin letrat te shkruara(shume romantike). Se ckane hequr ato per te ardhur deri tek mua (tani me vjen te qesh)
 

Quku

Marakli Krapit
Pe: Letra dashurie. Keni dhene Apo Marre?

Un veq e-mail i shkreti sju di rendesine letrave :)
 

ReNdEx

Interist Forever
Pe: Letra dashurie. Keni dhene Apo Marre?

Kam shkruar dhe kam marr disa fjal qe smund ti shpreje dot me goj i shprehje me shkrim :D :D
 

Snow Hristina

Anëtar i Nderuar
Pe: Letra dashurie. Keni dhene Apo Marre?

leter dashurie e kam bere e kete gaf un per veten time lol dhe ska shume kohe qe e bera :( , para se te lidhesha me te dashurin tim me ishte bere fiksim dhe e doja me sesben te beheshe i imi , shume menyra per tju afruar nuk kisha sepse eshte icik i largushem ai spara flet me ata qe nuk njef , e keshtu lindi letra e dashurise ahhahahahahah me pak fjale e kam propozuar un :p si fillim e ai prape sme fliste ahhahahhah me vone filluam te flisnim pak e me ne fund e arita te jete timi, :p tani kur e kujtoj me duket marezi dhe pak brezelense do thosha ... po ka lezetin e saj kur shpreh ndjenjat e tua ne nje eter te bardhe ndihesh komplet ndryshe me i lire... a dicka romantike te embel dhe qe sa here do e kujtosh do jete e vecante ...
 
Pe: Letra dashurie. Keni dhene Apo Marre?

Kam shkruar dhe kam marre e jo vetem letra.Nuk e kam bere kurre sepse jam i turpshem por sepse ashtu e kam ndjere ate moment, e jo vetem letra por edhe dhurata te ndryshme te cilat i kam bere dhe me pelqen ti bej si nje forme e shprehjes se dashurise e jo sepse nuk kam pasur guximin t`ja them ne sy ato qe ndjeja per te.Ne nje raport dashurie shprehja e ndjenjave eshte shume e rendesishme, dhe ne kete prizem hyjne edhe letrat, kartolinat,dhuratat e ndryshme e shume e shume gjera te tjera te vogla qe tregojne vemendje, perkujdesje dhe dedikim ndaj te dashurit/es.Dashuria ka nevoje si nje lule te ujitet perdite, nuk eshte se mund ti hedhesh uje me shumice e per nje vit te mendosh qe duhet ti mjaftoje, une ne kete llogjike gjithmone jam munduar te shpreh ndjenjat e mia jo vetem me goje e ne sy por edhe me letra, e card, dedikime dhe dhurata.
 

JetMir

Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
Titulli: Pe: Letra dashurie. Keni dhene Apo Marre?

meqe eshte shen valentini po e rrigjall pak kete teme :D ... ka kohe pa u shkrar ketu... po tregoj nje leter qe ka shume kohe te gjate pa u hapur dhe mezi po dalloja shkronjat biles lol :p
..nejse po i ndajm keto emocione te dikrusme bashkarisht...


Po të shkruan i dashuri yt!!!


Gjatë, ehhhh.. sa gjatë jam menduar të të shkruaj apo jo. Ja dhe sot më në fund vendosa, ndala lotët, mora lapsin, e nisa të hedh në letër atë çka ndjen zemra ime e coptuar.
Sa kohë ka kaluar e dashur pa të parë?...

Kam vetem një lutje, vetëm një lutje, të paktën lexoje këtë letër, pastaj coptoje po deshe.
Jeta më ka lodhur shumë, e veçanërisht mungesa jote, sot e dashur nuk desha të të them, që jam vetëm dhe s'ka kush të më thotë një fjalë. Unë, jam sjellë mirë me ty apo jo?...kam qenë shërbetori jot...ohhhh moj drita ime...a e meritoj vallë këtë shpërblim? Ka ardhur koha që zemra jote të ndjej, të ndjej pak dhimbje për një njeri që e këputi malli, që e mbyti mërzia, që i është djegur zemra dhe i janë tharë lotët.

Të lutem e dashur mendohu mirë, mendohu...mos haro se do të të ndodh edhe ty kjo gjë dhe larg qoftë, larg qoftë mund ta pësosh si unë, se kjo botë, zemër mos haro është bota e sprovës.
S'po të kërkoj shumë, vetëm të të shoh një herë, të të puth sytë e ballit, të të ndjej veç një herë pranë, të ndjej aromën e qënjes time, veç kaq kisha e dashur, shumë është vallë për ty kjo?

Jetmiri kaq kishte...të përqafon dhe të puth shumë sytë e ballit...
 
Redaktimi i fundit:

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Letra dashurie. Keni dhene Apo Marre?

Kam shkruar e kam marre. Ka qene koha me e bukur e jetes do thoja dhe letrat e zbukuronin akoma e me shume. S'jam brez i vjeter por PO, lidhja ime eshte zhvilluar nepermjet letrave... Mundesi takimi e komunikimi kishim boll, ama letrat ishin ndryshe. Shpesh te lehtesonin per te thene shume gjera qe harroje ti thoje ne takim. Ose sa her u kujtoje ne shpi merrje lapsin e shkruaje, e tnesermen kuptoje sa sh te kish menduar partneri/partnerja ty... Sot e ksaj dite i kemi ruajtur e i lexojme ndonjeher, sh e vecante kur rikujtojme ato kohe...I kemi ruajtur ne nje kuti speciale dhe e kemi si thesar, Lol... Mgjth pas disa kohesh ndoshta do i djegim, sdo na pelqente qe nje dit kur tmos jemi me ne ti lexonin te tjere...
 

DeliriumMind

Antarë i Respektuar
Titulli: Letra dashurie. Keni dhene Apo Marre?

Kam shkruajtur leter dashurie vetem nje here dhe personit te gabuar.
Per mu eshte me e thjesht te boj te qeshesh me shpirt gjith diten se sa te shpreh ndjenjat qe kam brenda... kshuqe vetem me ane te saj mund te shprehesha pa prish tualetin nga emocionet lol
Nje here tjeter i kam shkruajtur nje leter njonit..vetem qe mori formen e nje letre kercenimi sa dhe ai i shkreti u trremb hahhahhahaa
Per te marr kam marr letra, kartolina, etj etj etj
Me origjinali me shkruante poezi qe me pelqenin jashtmase sepse i lidhte me karakterin tim... por skam ruajtur gati asigje pervec dedikimeve te shokve te mi me te ngusht me te cilet kam ndar shum gjera.
 
Titulli: Letra dashurie. Keni dhene Apo Marre?

S'jam tip letrash..ate qe kam ta them perball
zakonisht letrat e dashuris i shkrujn ata qe kane lidhje te fshehta
ose ata qe e bejne neper cepa pa i pare bota
:):pije
 

ReNdEx

Interist Forever
Titulli: Letra dashurie. Keni dhene Apo Marre?

Dikur po sidomos perjudhes se shkolles gjat ores se mesimit ne vend te shkruaja detyrat shkruaja letra dashurie :p :p Dhe kam marr po tani qe jam rrit pak nuk shkruaj me lol
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Titulli: Letra dashurie. Keni dhene Apo Marre?

e vetmja leter qe kam marre ka qene

te mullari ne ora 8 LOL

ne fakt as kam marre as kam derguar

ndoshta sepse une i besoj shikimit ne sy sesa fjaleve qe mund te thuhen nisur edhe nga shume rrethana
 

sensuu

sweet
Titulli: Letra dashurie. Keni dhene Apo Marre?

kur isha ne vit te pare gjimnaz :p...me la tek banga nje cun i klases nje leter ,,,,po nuk e hapa,kshu qe sjam e sigurt nese ishte dashurie apo jo.
se goc e mire une..nuk hap kshu letrash :p...si perfundim sma shprehu qe sma shprehu dashurine
madje njeher me tha qe une jam llastic...dhe gocat qe jane llastica i rraf me shpulla lol
 
Redaktimi i fundit:

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Titulli: Letra dashurie. Keni dhene Apo Marre?

Ne kto kohet e sotme vetem letra me numra telefoni te futme neper xhepa merr :lool:
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Letra dashurie. Keni dhene Apo Marre?

Joo :(
Biles biles jam penduar qe sia kam derguar ndonje simpatizanti kur isha e vogel :D
Keshtu kot per sport, kushedi me keto tru qe e mendoj tani mund te kete qene zbavitese :p

Ndersa forma te tjera 'letra' vec keshtu e-maile..dhe mendoj se ska qene vec 1
Edhe pse dua t heq nepsin e bojes se zene ne te bardhe :)
 

Kila

VIP
Titulli: Letra dashurie. Keni dhene Apo Marre?

OBOBOBoo Kur kam qen 12- 14 vjec lertat gjithandej ...
pastaj skam shkruar me as nuk me kan shkruar me
se harrova dikush me shkruante letra shuuuuuummm te bukura kur isha ne gjymnaz dashuroja letrat po ate personin se pelqeja fare dhe ky ishte shok me nje shokun tim kur vone marr vesht se letrat i shkruante shoku im jo ai ahahahahahaha :D
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Letra dashurie. Keni dhene Apo Marre?

kam shkruar, por neper forume
atij sja kam treguar
sepse e di se sdo me pranoj kurren e kurres
 
Top