Letraret e rinj!

Vajza

Kupa me kapak, kupa pa kapak.
Staf në FV.AL
... donjëher dallga e jetës të përplas fortë në 4 anët të saj, dhe thjeshtë zgjohesh nga gjumi..i heq syzet e jetës dhe nuk sheh mo bardhe zi ... nëse je e lënduar, e shkatruar,dhe e copëtuar,mos u trishto...sepse në fund të betejës do të jesh i shpërblyeri.Për donjërin jeta tregohet e ashpër ,por pikërishtë këto persona janë të zotët e vetvetes ... Kokën ulur jo ,ama as hunden përpjete jo. Modestia dhe çiltersia janë qelsi i lumturisë.

main-qimg-0cf805f3bc1d1a84ac203ff90a10b56b.png
 

Vajza

Kupa me kapak, kupa pa kapak.
Staf në FV.AL
Nje varr , ku shpresat shuheshin dhe enderrat ndaleshin , ku loti i te gjallit nuk e kthente te vdekurin ... degjoheshin vetem ofshamat e pikellimit ,dhe renkimi i nje shpirt te vrare
..grafiti9 (2).jpg
 

Vajza

Kupa me kapak, kupa pa kapak.
Staf në FV.AL
Trishtimi I nje femije, ku ne cdo ane kerkonte dashuri .. dashuri atesore.Lindur ne nje nate dimri, pikellim per fisin, dhe vuajtje per mamanen ... nje dore e vogel qe shtrengonte dhe qe nuk i kuptonte traditat, qe per dashurinen duhet te jesh djale ..pafajsia ne syte e asaj te medhenje,shpesh here te mbyshura me hare, ishte thjeshte nje lule qe i mungonte perqafimi ..IMG_8524 (1).jpg
 

Vajza

Kupa me kapak, kupa pa kapak.
Staf në FV.AL
Nese nje dite do me kesh perballe ,te lutem njeher me shiko ne sy.Aty do te kuptosh friken dhe gezimin time. Me jep kohe te kuptoj veten edhe ty, por te lutem mos me bombardo me pyetje... koha do jete pergjigja per cdo gje. Nese ylberi ka 7 ngjyra atehere une jam ngjyra e 8 . Nese bota ka 7 mrekullira ateher un jam e 8. Dua te jem gjithashtu ngjyra ,mrekullia, dhe lumturia jote.stock-photo-150595123.jpg
 

Vajza

Kupa me kapak, kupa pa kapak.
Staf në FV.AL
Plaku

Ti më shikon me butësi dhe dëshiron nga larg .
Nuk e di që zemra ime pikërisht të tillë pret.
Shikimi yt endet ... dhe për kë duhet të pendohem!?
... Me vështron dhe kjo më ndez, ah sa më ndez.
Cfare po pret me?
Je njeri i moshuar, po plakesh, jetoje te pakten pjesën tjetër të jetës .

Unë e dua prekjen tuaj zotëri , nuk do të jem e askujt , nuk më intereson që ti je më i vjetër se unë .
Nuk jam nga ato qe puthen lehte , me perqafo vetëm dhe më shtrengo ...
Cfarë ndodh me ty , nuk ishe kështu ...
Nën pallto ke fshehur një zemër te nxehte , shumë gra janë përulur per shkak teje , për një natë me ty dhe rinine e japin ... Pra cfare pret mo ?
Je njeri i moshuar - jeto ... jeto me mua.
 
Last edited by a moderator:

Ledia

ShKoDrAnE.4.eVeR
E ke menduar pse u tret deshira? Po zemra e mjere valle pse u tulat per te fundit here neper gjurmet tona? Po ftohtesine e e endrrave te mia e ke ndjere? Po pagjumesine e neteve te shkuara? Drita qirinjeve i’u shua pa trokitur ne dere per një perqafim …askush!
👏
 

Baboon

Ignorance is voluntary misfortune.
love-break-up.jpg

Ty!

Sot po te drejtohem ty ….
Ty qe padrejtesisht me mesove te te dua me cdo gabim tendin e ku te miat dot si pertype
Ty qe me dhurove lumturi e timen e more pas si nje cante shpine , per te ikur larg
Ty qe nga frikerat e mia vetmine ma zhduke , e sot te vetmen dhurate ate me ke lene

Te drejtohem ty…a dite te me doje ndonjehere?

A dite te me doje ashtu sic vetem ti di te duash?
Apo edhe une isha nje nder ato qe me pare kishe njohur , e brenda tyre kishe shperthyer mijra fishekzjarre e me pas si krateri i nje vullkani, i braktise?

Me thuaj, mos isha shume per ty? Apo kurre e mjaftueshme?

Ne mes rrefenjash qe koha tregoi per ne , te ka treguar sa shume te doja? Sesi nuk ngurrove per asnje moment te therrmoje ate “boten” e forte brenda meje dhe nxorre ne pah cdo dobesi timen? Po te nesermen qe therret fort ,por jo me emrin tend? Valle ti rrefeu?

Ty …ty te drejtohem
Ty qe perhere mendove se ishe nje kaprico momenti per mua, e se diku diku cdo gje do fashitej , si puhiza ne nje mbremje gushti e pluhurin e rruges vertit neper ajer.
Ty qe shpesh me vishje me petkat e lojtareve te frikshem e prisje me endje levizjen e rradhes si ne nje fushe shahu
Ty qe melodite e mia i ktheve ne zhurma rrebeshesh , e kurre nuk pyete cfare kenge degjoj tani…
Me thuaj a dite ndonjehere te me duash edhe pse sot jam nje kalimtare e huaj , ne rrugetimin tim ?
Pamvarsisht se votova tjetër, ky ishte nje shkrim që më pëlqeu shumë.
Urime Mon 😉
 
love-break-up.jpg

Ty!

Sot po te drejtohem ty ….
Ty qe padrejtesisht me mesove te te dua me cdo gabim tendin e ku te miat dot si pertype
Ty qe me dhurove lumturi e timen e more pas si nje cante shpine , per te ikur larg
Ty qe nga frikerat e mia vetmine ma zhduke , e sot te vetmen dhurate ate me ke lene

Te drejtohem ty…a dite te me doje ndonjehere?

A dite te me doje ashtu sic vetem ti di te duash?
Apo edhe une isha nje nder ato qe me pare kishe njohur , e brenda tyre kishe shperthyer mijra fishekzjarre e me pas si krateri i nje vullkani, i braktise?

Me thuaj, mos isha shume per ty? Apo kurre e mjaftueshme?

Ne mes rrefenjash qe koha tregoi per ne , te ka treguar sa shume te doja? Sesi nuk ngurrove per asnje moment te therrmoje ate “boten” e forte brenda meje dhe nxorre ne pah cdo dobesi timen? Po te nesermen qe therret fort ,por jo me emrin tend? Valle ti rrefeu?

Ty …ty te drejtohem
Ty qe perhere mendove se ishe nje kaprico momenti per mua, e se diku diku cdo gje do fashitej , si puhiza ne nje mbremje gushti e pluhurin e rruges vertit neper ajer.
Ty qe shpesh me vishje me petkat e lojtareve te frikshem e prisje me endje levizjen e rradhes si ne nje fushe shahu
Ty qe melodite e mia i ktheve ne zhurma rrebeshesh , e kurre nuk pyete cfare kenge degjoj tani…
Me thuaj a dite ndonjehere te me duash edhe pse sot jam nje kalimtare e huaj , ne rrugetimin tim ?
Super!

Kete votova.
 

Ledia

ShKoDrAnE.4.eVeR
Per te gjitha heret qe thoje "Mjaft...mjaft" e mjaft nuk ishte kurre...
Per te gjitha heret qe qendrove, kur te gjithe u larguan...
Per te gjitha heret , per te gjitha ato here , ku do kishe dashur te ishe zhdukur, te largoheshe larg gjithkujt e gjithckaje, e te fshije te shkuaren tende....
Hapi syte e shih ....e kupton sa e forte je?!

@Monique 😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘
 

Ledia

ShKoDrAnE.4.eVeR
bigstock-young-girl-lefted-behind-with-28903898.jpg


Te ndodh te mendosh e ty ,pas atyre zenkave tona se gjithcka mbaron aty?
Se kjo ishte hera e fundit , se nuk do lejosh me tekat, inatet, heshtjet e mia te pakuptimta te te merzisin?
Sa here ke ndjere se po shkojme per dreq?
Se s'do kete me une, s'do kete me ti, s'do kete me ne?
S'do jemi me pjese e perditshmerise sone...
Sa here ke ndjere frike se po me humbet ?
Une?
Disa here e kam ndjere vertet!
Dhe kam imagjinuar diten te nis pa ty, pa mgjes zemer, pa ato cka ne na bejne bashke, pa ty brenda meje dhe kam ndjere shpirtin te me shkeputet nga vetja.
Degjoj zerin e brendshem te therres fort si per te me zgjuar, si per te me ndergjegjesuar...
Sepse shpirti im s'mund te pranoj se ty s'mund te te perkasi.
Edhe ideja se mund te mos jesh me pjese imja me tmerron...
Mesova te jetoj me ty brenda meje, me ty jashte s'po di te mesoj....
Ke menduar si do ishin ditet e tua pa pranine time?
Une po!
Ti me mbyt mu me keto shkrime.me duket sikur ke telepati te me shikosh brenda shpirtit tim 😘😘😘😘😘
 
Top