Lëvizje e papritur e Nejmarit, braziliani vendos për të ardhmen e tij

Nejmar ka bërë një lëvizje të papritur së fundmi, teksa kërkon rinovimin e kontratës me PSG-në.


nejmar-mbape.jpeg.jpg
Sipas asaj që raporton “Sunday Mirror”, braziliani i ka bërë me dije drejtuesve se është i lumtur te skuadra parisiene dhe dëshiron të qëndrojë gjatë aty. Në këtë situatë, ai është shprehur se është gati për të rinovuar kontratën e tij, e cila skadon në verën e vitit 2022.

Kujtojmë se verën e vitit të kaluar, sulmuesi kishte pasur problem me tifozët, e gjitha për shkak se ai kërkonte të largohej, për t’u rikthyer te Barcelona. Megjithatë tashmë duket se situate ka ndryshuar dhe braziliani dëshiron të qëndrojë në “Parc de Prince”.

PANORAMASPORT.AL
 
Last edited by a moderator:
Top