Lewandowski tripletë në fitoren e Bayern, Dortmund tjetër gabim në garën për Champions

c714a4d3104e8c43b1c329979bf12eaeo2-1100x620.jpg
Bayern ka fituar me rezultatin 4-0 ndeshjen e radhës në Bundesliga përballë rivalëve të Stuttgart.

Ndonëse luajti me dhjetë lojtarë që nga minuta e 12 e takimit për shkak të një kartoni të kuq të Davis, bavarezët shënuan 4 herë, 3 prej të cilave nga polaku Lewandowski, i cili edhe këtë sezon po tregon se është në një formë të shkëlqyer.

Nga ana tjetër Halaand u kundërpërgjigj me një dygolësh, por Dortmundi i tij nuk shkoi më shumë se një barazim 2-2 në transfertën përballë Koln.

Ky barazim mund të ndikojë shumë në fund të kampionatit për verdhezinjtë pasi diferenca me vendin e 4-ët që të çon në Champions League dhe që mbahet nga Eintracht Frankfurt është rritur me 4 pikë.

A2news.com
 
Top