Liga e Kampionëve, Atletico dhe Juventus bëjnë hapin,Arsenali kalon fazen tjeter...

cent

...Lontano
Atletico Madridi ka mundur Olympiacosin me rezultat 4:0 në ndeshje e Ligës së Kampionëve, ndërsa Juventusi është kthyer me pikë të plota nga udhëtimi në Suedi, duke mposhtur Malmon 0:2.

Ish-sulmuesi i Bayernit, Mario Mandzukic, ishte heroi i spanjollëve, duke shënuar tre gola. Ndërsa me një gol kontribuoi edhe Raul Garcia.

Ndërsa Juventusit fitoren ia sollën Fernando Llorente dhe Carlos Tevez.
/Shekulli


Arsenali kalon në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve
Arsenali ka mposhtur Borussia Dortmundin në raundin e pestë të Grupit D në Ligën e Kampionëve me rezultat 2 me 0, për të siguruar kalimin në fazën tjetër.

Për fitoren e tretë sivjet të “topçinjve” shënuan Yaya Sanogo dhe Alexis Sanchez. Francezi realizoi në minutën e dytë, ndërsa transferimi i ri i skuadrës shënoi një supergol në minutën e 57-të.

Skuadra e Arsene Wengerit me këtë fitore arrin në kuotën e 10 pikëve, dy më pak se gjermanët. Në vendin e tretë është skuadra e Besnik Hasit, Anderlechti, me pesë pikë dhe në fund Galatasaray, me një pikë.

/Shekulli
 
Top