Liga e Kampionëve/Fitojnë City, PSG, Barcelona dhe اelsi

cent

...Lontano
Liga e Kampionëve/Fitojnë City, PSG, Barcelona dhe اelsi

Ka përfunduar me fitore të skuadrave kryesore turi i pestë i grupeve E, F, G, H, I, të Ligës së Kampionëve, ku në sy ra fitorja e City-t ndaj Bayernit. Ja rezultatet përfundimtare të këtij turi dhe klasikimi sipas grupeve.

Grupi E

Cska Moskë – Roma 1-2

Manchester Siti-Bayern Mynih 3-2

Klasifikimi: Bayern Mynih 12 Pikë, Roma 5 pikë Cska Moca 5 Pikë, Citi 5 pikë

Grupi F

Psg- Ajaks 3-1

Apoel Nikosia.- Barcelona 0-4

Klasfikimi: Psg 13 pikë, Barcelona 12 Pikë, Ajaks 2 pikë, Apoeli 1 pikë

Grupi G

Shalke- اelsi 0-5

Sporting Lizbon- Maribor 3-1

Klasifikimi: اelsi 11 pikë, Sporting 7 pikë Shalke 5 pikë dhe Maribor 3 pikë

Grupi H

Bate Borizov- Porto 0-3

Shaktar- Atletiko Bilbao 0-1

Klasifikimi: Porto 13 pikë, Shaktar 8 pikë, Atletiko Bilbao 4 Pikë dhe Bate Borizov 3 pikë

SOT:

Zenit- Benfika 18:00

Anderlecht- Gallatasarai 20:45

Arsenal-Dortmund 20:45

Atletiko Madrid- Olimpiakos 20:45

Bazel- Real Madrid 20:45

Leverkusen- Monako 20:45

Ludogorets-Liverpul 20:45

Malmo-Juventus 20:45
/Shekulli
 
Top