• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Limon, kripë dhe piper/ Kura ideale kundër sëmundjeve të stinës

Hera

Βιβλίο φάγος
[h=1]Limon, kripë dhe piper/ Kura ideale kundër sëmundjeve të stinës[/h]

Trajtimet më të mira natyrale kundër disa sëmundjeve e kanë pikënisjen në kuzhinë. Një prej këtyre trajtimeve të mira dhe krejtësisht natyrale është ajo me limon, kripë dhe piper. Kura me tre përbërës funksinon kundër disa problemeve dhe çrregullimeve.

Fyti i acaruar

Në një kavanoz hidhni lëngun e tre limonëve të freskët, një luge çaji me piper të zi pluhur dhe një lugë çaji me kripë deti.

Shtoni një lugë gjelle me mjaltë dhe pjesën e mbetur mbusheni me gjysëm gote ujë të ngrohtë.

Këtë përzierje mund ta kombinoni për të bërë gargarë për fytin disa herë në ditë.

Gjithashtu ajo ndihmon në parandalimin e kollës.

Rekomandohen edhe disa kura të tjera natyrale të cilat i gjeni më poshtë.

Të përzierat

Nëse vuani nga të përzierat atëherë tresni një lugë gjelle me lëng limoni dhe një lugë çaji me piper të zi pluhur. Hidhini të dyja në një gotë 250 ml me ujë të vakët dhe pijeni ngadalë.

Azma

Zieni 2 fara karafili, 10 kokrra piperi të zi dhe 15 gjethe të freskëta borziloku me një gotë ujë.

Pas 15 minutash zierje, kullojeni lëngun dhe hidheni në një kavanoz qelqi. Shtoni dy lugë gjelle me mjaltë dhe pasi të ftohet futeni në frigorifer.

Kjo kurë krejt natyrale përdoret dhe është efikase kundër azmës.

Pini nga pak çdo ditë.

Gjakderdhja nga hundët

Momenti i një hemoragjie të papritur nga hundët mund të shkaktojë frikë, shqetësim dhe shpesh panik.

Sipas të dhënave, hemoragjia nga hundët në përgjithësi nuk është tregues i ndonjë problemi serioz mjekësor dhe mund të trajtohet edhe në kushtet e shtëpisë.

Lageni një copë pambuku me lëng limoni dhe vendoseni në flegrën e hundës.

Mbajeni kokën mbrapa dhe prisni disa minuta.

Rënia në peshë

Përzieni dy lugë gjelle me lëng limoni me një gjysëm luge çaji me piper të zi dhe një lugë gjelle me mjaltë.

Shtoni një gotë ujë të vakët dhe pijeni nga pak çdo mëngjes esëll.

Kjo kurë rekomandohet kundër mbipeshës. Ajo është shumë e mirë për të përshpejtuar metabolizmin.
 
Top