Lind fëmija me gjysmë kokë, vdes pas 48 orësh

MAIN-baby-655x356-620x336.jpg
Në Indi ka lindur një foshnjë me gjysmë kokë dhe ka shokuar doktorët pasi arriti të mbijetonte për 48 orë. Vajza e vogël kishte sytë e dalë si një amfib dhe maja e kokës i mungonte kur lindi.
Sipas mediave të huaja, Savita Rani, 32 vjeçe, nga Amroha, në lindje të Indisë, lindi fëmijën “mrekulli” të martën. Pasi u përhap fjala se vajza kishte lindur me gjysmë kokë, një numër i madh njerëzish filluan të mblidheshin jashtë klinikës për të parë fëmijën.


Doktori, Kusum Lata është shprehur: “Lindje të tilla vijnë si pasojë e kequshqyerjes së nënës gjatë shtatzënisë. Prandaj iu kërkojmë femrave që janë shtatzënë që të vijnë të bëjnë kontrolle, që më pas, ne t’iu rekomandojmë se si të ushqehen”.

Doktori shtoi se është një mrekulli që nëna dhe foshnja mbijetuan gjatë lindjes. Ndërkohë, nëna, e cila ka 3 fëmijë të shëndetshëm ka humbur shumë gjak gjatë lindjes dhe është nënkontroll.
/Shekulli Online/
 

Aver

VIP
Titulli: Lind fëmija me gjysmë kokë, vdes pas 48 orësh

Ky qenka rast tjeter por eshte duke u perhapur me shpejtesi nje virus i quajtur Zika. Me i shfaqur eshte ne Brazil por tani u bart edhe ne disa vende te Europes. Shkakton lindjen e femijeve me anomali, sidomos ne pjesen e kokes.
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Lind fëmija me gjysmë kokë, vdes pas 48 orësh

Ky qenka rast tjeter por eshte duke u perhapur me shpejtesi nje virus i quajtur Zika. Me i shfaqur eshte ne Brazil por tani u bart edhe ne disa vende te Europes. Shkakton lindjen e femijeve me anomali, sidomos ne pjesen e kokes.

I ngjashem edhe ai virusi zika ishe ...ne disa lajme madje figuronte po kjo foto.
 

sensuu

sweet
Titulli: Lind fëmija me gjysmë kokë, vdes pas 48 orësh

sa keq...kur e mendon qe keto mund te parandalohen :)
 

jana80

Super Moderator
Titulli: Lind fëmija me gjysmë kokë, vdes pas 48 orësh

Brrrrrrrr...... na u rrenqeth mishi... gjynah!
 
Top