Lindin si gjithmonë në të tilla raste disa pyetje!

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Si ka mundësi që kur bëhet ndonjë akt terrorist në europë nga kriminelët e isis apo kushdo qoftë, gjithmonë ka autor? dhe përvec kësaj autori gjithmonë ekzekutohet edhe pse ka raste që është dorëzuar dhe mund të na fliste vetë për atë që ndodhi! Ndërsa kur bëhet ndonjë akt terrorist në vendet e Muslimanëve sic ëshë rasti në turqi apo vende të tjera, nuk gjendet autori! Dhe rasti i parë i një ngjarje në europë thonë që ishte Musliman! Ndërsa në rastet në vendet Islame e lënë fajin jetim!! Dhe më e cuditshmja është se autorët e sulmeve në europë gjithmonë mbajnë me vete mjet identifikues që të njihen më kollaj pasi të kenë vdekur apo pasi të jenë arratisur dhe të kenë lënë mjetin identifikues në vendin e ngjarjes për tu treguar botës se..ej ne që e bëmë këtë ishim muslimanë edhe pse nuk na vranë dot por u arratisëm!! Ndërkohë që të gjithë e dimë se kur bëhet një krim mundohet të fshihet identiteti!! Si ka mundësi që terroristat e (mallkuar nga Zoti dhe nga njerëzit) kur bëjnë sulme terroriste godasin gjithmonë popullin dhe jo policinë apo institucionet shtetërore që fundja fundit shteti po godet terrorizmin dhe jo populli i shkretë? Dhe e fundit: Nëse do të paragjykosh, paragjyko individin dhe jo fenë sepse fundja fundit autori i krimit ishte një ordiner hajdut dhe grabitës i rendomtë që nuk kishte asnjë gjë të përbashkët me fenë islame. Dhe për habi sipas mediave franceze një pjesë e të shtypurve me kamion ishin Muslimane. Cdo gjë kanë goditur forcat spciale për të ndaluar kamionin përvec pjesës së xhamit ku ishte shoferi gjë që i jepte avantazh shoferit të vazhdonte më tej shtypjen e të pafajshmve. Zoti pastë mëshirë për njerëzit e pafajshëm.
O Zot, jepu (ndëshkimin) që meritojnë të gjithë atyre që bëjnë terror duke marrë jetë të pafajshmish për qëllime të ndryshme dhe duke ia mveshur fajin islamit dhe muslimanëve. Amin!

https://[/url
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Lindin si gjithmonë në të tilla raste disa pyetje!

Me i cike shpelarje truri keto gjera edhe merren si te mireqena ne fakt
 

jana80

Super Moderator
Themelues
Titulli: Lindin si gjithmonë në të tilla raste disa pyetje!

Shteti esht populli .. Jo dhune ,jo mallkime...
 
Top