Liri apo vetmi? Apo tjeter?

AnaVie

Undisputed woman
Staf në FV.AL
Hi pipellsa .:)
Lexova kte thenien e mu duk interesante ta hap si teme e te ndajm mendime bashke .

Më thuaj: Kur në mëngjes nuk të zgjon njeri dhe kur në mbrëmje nuk të pret njeri, dhe kur ti bën atë që do; çfarë e quan këtë, liri apo vetmi?!
Charles Bukowski

Si mendoni ju ?
Diskutim te mbare .
 

NjeZePraneJush

Antarë i Respektuar
Ballance per cdo gje.

Ky zoteria Bukowski, duket pak sa si i moshes se trete sepse pasi i ka pelqyer vetmia dhe liria po kerkon te gjeje se cila prej ketyre te dyjave e ka vene ne gjume apo e ka zgjuar prej tij deri ne momentin kur u kujtua se si do ta kishte emrin endrra e tij.
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Ballance per cdo gje.

Ky zoteria Bukowski, duket pak sa si i moshes se trete sepse pasi i ka pelqyer vetmia dhe liria po kerkon te gjeje se cila prej ketyre te dyjave e ka vene ne gjume apo e ka zgjuar prej tij deri ne momentin kur u kujtua se si do ta kishte emrin endrra e tij.
Sorry qe po te bej quote serish por bukowski i ka provuar te tera dhe pasi i provoi te tera dhe la ca amanete pas , iku ne dynjane tjeter andej nga 2014
Thelbi i pyetjes eshte si e sheh ti, une apo kushdo ,jo ckerkonte shkrimtari :)
 

NjeZePraneJush

Antarë i Respektuar
Sorry qe po te bej quote serish por bukowski i ka provuar te tera dhe pasi i provoi te tera dhe la ca amanete pas , iku ne dynjane tjeter andej nga 2014
Thelbi i pyetjes eshte si e sheh ti, une apo kushdo ,jo ckerkonte shkrimtari :)
Mos u sorry aspak se prandaj eshte forumi per te bashkebiseduar dhe per tu shprehur.

Se si e shoh une e kam thene fare qarte ne fjaline pare te postimit.

Zoteria (RIP), ai kish bere pyetjen e un elaborova pa te keq midis pikave tija te cuditura.
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Po ske elaboruar pyetjen por ke paragjykuar zoterine lool
Ta elaborosh nje pyetje ,duhet te vesh veten mes pikave dhe te japesh opinionin tend mbi cka pyetet.
 

NjeZePraneJush

Antarë i Respektuar
Paragjykim eshte te them moshen e tij?

Un nuk shkova te bej slalom midis pikave te tij por mora mendimin e shprehur dhe ndalova te gjej domethenien ne cdo fjale te tij.
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Paragjykim eshte te hamendesosh cfare po kerkonte ai e jo cfare mendon ti
Kush foli per moshen? Mos u komplekso
Pyetja edhe njehere kerkon nje pergjigje si mendon secili nga ne , e jo c'kerkonte bukowski ne kohen e tij te arte
Se nese do e njihje ai pije e femra donte
 

NjeZePraneJush

Antarë i Respektuar
Paragjykim eshte te hamendesosh cfare po kerkonte ai e jo cfare mendon ti
Kush foli per moshen? Mos u komplekso
Pyetja edhe njehere kerkon nje pergjigje si mendon secili nga ne , e jo c'kerkonte bukowski ne kohen e tij te arte
Se nese do e njihje ai pije e femra donte
dakort :)
 

Frank

Anëtarë i respektuar.
E quaj deshire dhe zgjedhje, sepse ne jemi ç’ka zgjedhim.
 

Sirius.

Sapiosexual!
Hi pipellsa .:)
Lexova kte thenien e mu duk interesante ta hap si teme e te ndajm mendime bashke .

Më thuaj: Kur në mëngjes nuk të zgjon njeri dhe kur në mbrëmje nuk të pret njeri, dhe kur ti bën atë që do; çfarë e quan këtë, liri apo vetmi?!
Charles Bukowski

Si mendoni ju ?
Diskutim te mbare .

Ishte tape kur e tha kete.
 

AnaVie

Undisputed woman
Staf në FV.AL
Un jam e mendimit qe njeriu nuk duhet te rri ne vetmi po dihet qe liria dhe hapesira Nuk duhet te privohet.
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Liri eshte dhe vetmia :)
Mund te ndodh te jesh e rrethuar nga njerez e te ndihesh vetem, por liri ske
Dhe ky eshte fenomen qe mbizoteron
Liria nuk eshte vetmi , eshte zgjedhje per te cilen nuk ben kompromisa me fjaline e pare
 
Top