• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Liturgji Hyjnore Sinodike me rastin e festes se pavaresise

ilia spiro

Anëtar i ri
Sipas traditës të Kishës Orthodhokse, për të përkujtuar ngjarjen e bekuar të çlirimit nga okupacioni 500-vjeçar dhe 100-vjetorin e Shpalljes të Pavarësisë, sot, më 28 Nëntor, u krye në Katedralen e Tiranës “Ngjallja e Krishtit” Liturgjia Hyjnore Arkihieratike festive. Në të bashkëmeshuan Kryepiskopi i Tiranës dhe i gjithë Shqipërisë Anastasi dhe anëtarët e Sinodit të Shenjtë.
Duke iu drejtuar besimtarëve Kryepiskopi Anastas uroi për këtë ngjarje të bekuar historike të popullit shqiptar. Ai përkujtoi edhe se gjatë shekullit të kaluar për Kishën pati një periudhë të egër persekutimi, ndërsa duke iu referuar sfidave të së ardhmes për popullin tonë përdori përmbledhjen e Apostullit të ditës. Se do të na duhen më shumë besim, shpresë dhe dashuri. Ai nxiti besimtarët orthodhoksë, që duke u dalluar në këto tri virtyte, të vazhdojnë të japin kontributin e tyre të qenësishëm dhe të pandarë në shoqërinë shqiptare.
Në fund u bë Dhoksologjia e Flamurit. Më pas, në qendrën kulturore të Katedrales pati një koncert festiv me rastin e 100-vjetorit me grupe të qendrave arsimore dhe shpirtërore të Kishës sonë.

https://lh3.googleusercontent.com/-EaKNxiiDN1I/ULcsFRi-GEI/AAAAAAAABTo/t33FXcNiDY0/s600/DSC_0030.JPG
 
Redaktimi i fundit:
Top