Live/ lumë golash dhe përmbysje. Pjesët e para të EU

Rrelse

Zikaltër⚫🔵
Luhen 12 ndeshje në Ligën e Europës, duke filluar nga ora 18:55, të vlefshme për fazën e grupeve të këtij kompeticioni.

lg.php

lg.php

lg.php


lg.php

lg.phpRoma do të kërkojë kreun e grupit sot në 18:55 në sfidën e “Olimpico”-s kundër rumunëve të Kluzhit. Të dyja ekipet udhëheqin me nga 4 pikë ndaj ajo e sotmja duket si përballje vendimtare për diskutimin e kualifikimit si e parë grupi.

Për një mision të tillë, Paulo Foneska do t’u besojë më të mirëve, pavarësisht se rrotacioni duket i detyruar pas disa dëmtimeve që kanë përfshirë lojtarë të ndryshëm. Nuk ka dyshime për Marsh Kumbullën, i cili është zgjedhur titullar për ndeshjen e sotme.

Edhe Napoli do të kërkojë triumfin e dytë në fazën e grupeve, teksa luan në transfertë ndaj kroatëve të Rijekas. Sfida interesante na presin, të cilat si gjithmonë premtojnë spektakël.

Rezultatet live:

LIVE| Roma-Kluzh 3-0


Mikitarjan 2′, Ibanez 24′, Majoral 34′LIVE| Benfika-Reinxhërs 1-2

Goldson 2′ (autogol)/ Gancalves 24′ (autogol), Kamara 25′

LIVE| Ber Sheva-Leverkusen 2-2

Akolace 11′, 25’/ Baili 5′, Dadia 39′ (autogol)

LIVE| Leç Poznan-Standart Liezh 2-1

Skoras 14′, Ishak 22’/ Lestien 29′

LIVE| Ludogorets-Totenhem 0-2

Kejn 13′, Moura 33′

LIVE| Omonia-Granada 0-1

Herrera 4′

LIVE| PAOK-PSV 0-1

Zahavi 21′

LIVE| Raipi i Vienës-Dundalk 1-1

Ljubicic 22’/ Hoban 8′

LIVE| Sociedad- AZ Alkmar 0-0LIVE| Rijeka-Napoli 1-1


Muriç 13′, Deme 43′

LIVE| Sivaspor-Karabag 1-0

Osmanpasa 11′

LIVE| Slavia Pragë-Nisë 2-1

Kuçta 16′, Sima 43’/ Guiri 33′

PANORAMASPORT.AL
 
Top