Lolitaa akuzon Veliajn: Ja si ka genjyer kryebashkiaku me ?masterin ne SHBA

Odeon

Relax
Kryetari i Bashkisë së Tiranës Veliaj rezulton të ketë vendosur në jetëshkrimin e tij në faqen zyrtare se ka ndjekur studimet e larta në SHBA.

Veliaj nuk tregon realisht se ai ka ndjekur një kurs dyvjeçar dhe nuk quhen studime të larta. Gjithçka vjen në mënyrë kronologjike nga ”Lolita”.

Në faqen e Grand Valley State University rezulton se Veliaj ka mbaruar ‘major’ dhe jo studimet e larta.

Nga ana tjetër është e qartë se diçka nuk funksionon në këtë mes, pasi për Veliajn nuk ka anjë akreditim diplome siç zakonisht ndodh me studentët që mbarojnë jashtë vendit.

STATUSI I LOlITثS:

Në jetëshkrimin e publikuar këtu: Bashkia Tirane thuhet se “ka ndjekur studimet e larta në ShBA, ku është diplomuar për “Shkenca Politike” në Grand Valley State University, Michigan”. Mashtruesi thotë kam “ndjekur studimet e larta” dhe jo që kam bërë vetëm dy vite “Major”, të cilat, përmes mënyrës së të shkruarit, rreket t’i shesë si Bachelor.

Pikërisht, në webfaqen e Grand Valley State University, ku mashtron se ka “ndjekur studimet e larta”, – që sipas Fikut na i paska kryer, – thuhet se në vitin 2002 ka mbaruar një MAJOR Nث SHKENCA POLITIKE. Kushdo, lehtësisht mund të kontrollojë faqen e GVSU Majors & Programs - Grand Valley State University
ا’është Major, për ata që s’e dinë?
“Major” (Madhor) është një kurs 2-vjeçar që shërben vetëm për të përcaktuar drejtimin e studimeve Bachelor që do të ndjekësh. Bachelori në Amerikë, në përputhje me sistemin arsimor të atij vendi, kërkon 120 kredite, kurse një Major kërkon 30-60 kredite, në varësi të Universitetit ku e kryen. Ky e ka kryer me vetëm 30-35 kredite, pasi ka shlyer vetëm 13 kurse. اdokush që ka kërshëri mund të gjejë këtu shpjegime mbi Major-in:
Bachelorin del qartë nga webfaqja e GVSU-së që s’e ka kryer. Po masterin në Universitetin e Saseks, Mbretëri e Bashkuar, si e ka kryer, pa mbaruar Bachelorin? Janë të lutur të gjithë të japin mendimin e tyre në këtë pikë.
Për ta ndriçuar edhe pak më shumë mashtrimin shërben fakti se çdo student që mbaron jashtë vendit duhet të njësojë diplomën, përpara se ajo të ketë vlerë në Shqipëri. Në webfaqen e MAS nuk figuron emri i Fikut tek listat e atyre që u është njësuar diploma. Përse vallë? Mos ndoshta, nga që punon “shumë”, s’ka pasur kohë të rregullojë as dokumentet e veta? Ministria e Arsimit dhe Sportit
 
Last edited by a moderator:

Odeon

Relax
Moderatorit perkates te rregulloje pak drejteshkrimin pasi formati juaj nuk e pranon ashtu siç vjen nga facebook.
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
Kryetari i Bashkisë së Tiranës Veliaj rezulton të ketë vendosur në jetëshkrimin e tij në faqen zyrtare se ka ndjekur studimet e larta në SHBA.

Veliaj nuk tregon realisht se ai ka ndjekur një kurs dyvjeçar dhe nuk quhen studime të larta. Gjithçka vjen në mënyrë kronologjike nga ”Lolita”.

Në faqen e Grand Valley State University rezulton se Veliaj ka mbaruar ‘majo’ dhe jo studimet e larta.

Nga ana tjetër është e qartë se diçka nuk funksionon në këtë mes, pasi për Veliajn nuk ka anjë akreditim diplome siç zakonisht ndodh me studentët që mbarojnë jashtë vendit.

STATUSI I LOLITثS:

Në jetëshkrimin e publikuar këtu: Bashkia Tirane thuhet se “ka ndjekur studimet e larta në ShBA, ku është diplomuar për “Shkenca Politike” në Grand Valley State University, Michigan”. Mashtruesi thotë kam “ndjekur studimet e larta” dhe jo që kam bërë vetëm dy vite “Major”, të cilat, përmes mënyrës së të shkruarit, rreket t’i shesë si Bachelor.

Pikërisht, në webfaqen e Grand Valley State University, ku mashtron se ka “ndjekur studimet e larta”, – që sipas Fikut na i paska kryer, – thuhet se në vitin 2002 ka mbaruar një MAJOR Nث SHKENCA POLITIKE. Kushdo, lehtësisht mund të kontrollojë faqen e GVSU Majors & Programs - Grand Valley State University
ا’është Major, për ata që s’e dinë?
“Major” (Madhor) është një kurs 2-vjeçar që shërben vetëm për të përcaktuar drejtimin e studimeve Bachelor që do të ndjekësh. Bachelori në Amerikë, në përputhje me sistemin arsimor të atij vendi, kërkon 120 kredite, kurse një Major kërkon 30-60 kredite, në varësi të Universitetit ku e kryen. Ky e ka kryer me vetëm 30-35 kredite, pasi ka shlyer vetëm 13 kurse. اdokush që ka kërshëri mund të gjejë këtu shpjegime mbi Major-in: 404 | Synonym
Bachelorin del qartë nga webfaqja e GVSU-së që s’e ka kryer. Po masterin në Universitetin e Saseks, Mbretëri e Bashkuar, si e ka kryer, pa mbaruar Bachelorin? Janë të lutur të gjithë të japin mendimin e tyre në këtë pikë.
Për ta ndriçuar edhe pak më shumë mashtrimin shërben fakti se çdo student që mbaron jashtë vendit duhet të njësojë diplomën, përpara se ajo të ketë vlerë në Shqipëri. Në webfaqen e MAS nuk figuron emri i Fikut tek listat e atyre që u është njësuar diploma. Përse vallë? Mos ndoshta, nga që punon “shumë”, s’ka pasur kohë të rregullojë as dokumentet e veta? Ministria e Arsimit dhe Sportit

Por doli e tera sfumature.....lolita ishte mire sa bente humor real....tani me humor burgu ste terheq me
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
I prene ujin e vijes, por te pakten na sherben duke u çjerre masken ketyre.

Dakort jam nese do i cirrte masken gjithkujt.....
Sa per Velian ja ka fut kot sepse lolita duhet te mesoj diferencen mes master dhe bachelor e pastaj te ndertoj skemen e denigrimit.
 

Odeon

Relax
Prokuroria kërkon sekuestrimin e pasurisë së deputetit Alfred Peza: Ka bërë pastrim parash

19:31, 13/04/2017
Prokuroria e Krimeve te Rënda kërkon në gjykatë sekuestrimin e pasurive të deputetit të Partisë Socialiste, Alfred Peza. Anëtari i parlamentit nga radhët e mazhorancës po hetohet për fshehje pasurie dhe pastrim parash

Ndonëse në sekret të plotë, prokuroria ka avancuar në hetimet ndaj deputetit të Partisë Socialiste Alfred Peza. Burime të besuara për News24 konfirmojnë faktin se në gjykatën për Krime të Rënda është paraqitur nga prokuroria një kërkesë për sekuestrimin e pasurive të deputetit të mazhorancës, hetimet ndaj të cilit nisën pak muaj më parë, për fshehje pasurie dhe pastrim parash.

Burimet tregohen tejet të rezervuara lidhur me detajet e mëtejshme dhe pasuritë konkrete për të cilat është kërkuar sekuestro. Ajo që dihet është se mbrëmjen e së mërkurës në Prokurorinë për Krime te Rënda ka mbërritur nja material voluminoz dhe vetëm pak orë më vonë, rreth orës 16:00 të së enjtes, prokurorët e Njësisë së Specializuar Task Forcë, e kanë dorëzuar atë në gjykatë.

Kërkesa për sekuestro është e detajuar dhe pritet që të zhvillohet seanca për të vendosur nëse pasuritë e deputetit do të vihen ose jo nën sekuestro, sipas ligjit antimafia.

Nga hetimet disa mujore, ka rezultuar deputeti i mazhorancës, nuk ka mundur të justifikojë pasurinë e tij.

Hetimet ndaj Alfred Pezës, nisën pas publikimit të një kontrate noteriale, sipas së cilës bashkëshortja e tij, kishte investuar shumën prej 1.14 milionë dollar për të blerë aksione në një bankë të nivelit të dytë.

Prokuroria e përgjithshme e vuri emrin e Alfred Pezës, në regjistrimin e personave që u atribuohet vepra penale dhe kërkoi dëshminë e tij. Ligjvënësi socialist jashtë dyerve të prokurorisë deklaroi për mediat se çdo qindarkë të pasurisë së tij e ka fituar me punë të ligjshme.

Pas ish-deputetit kristiandemokrat Mark Frrokut, kjo është kërkesa e dytë nga prokuroria për sekuestrimin e pasurisë së një anëtari të parlamentit. /News24/
 

Odeon

Relax
Hajde çvete mor amani, po he kur do i shoh njehere pas hekurave mor amani.

Ps sa iluzione kam?
 

Odeon

Relax
Ket lo'liten,sikur e financon pd-ja.

Tre gocat qe kane faqen e lolites fillimisht ishin vertet shpirtra idealiste pasi thonin ato qe mendonin, ishin per tu inkurajuar sepse edhe pse i gjeten kush ishin dhe i kercenuan nuk u terhoqen.
Kaloi pak kohe dhe kur pane qe nuk u eci me kercenime, pas kerbaçit i treguan saçin dhe u punesuan tek lali eri, por ja qe lali eri mendoi qe pas njefare kohe pause te faqes se tyre tha se u harruan, sapo i flaku ne rruge faqja rifilloi me fuqishem dhe ne kete rast ajo u kthye ne nje faqe krysisht me sulme politike gje e cila sfumom pelqyesit, gjithsesi ka ende shume ndjekes.
 
Top