Londër 2012, Brazili në finale me Meksikën

E3

Anëtar i Nderuar
Brazili do të luajë me Meksikën në finalen olimpike të futbollit për meshkuj, planifikuar të shtunën në stadiumin Uembley.

Të besuarit e Mano Menez kaluan lehtësisht në gjysmëfinale ekipin e Koresë së Jugut me një fitore 3-0.

Romulo ka vënë në avantazh Brazilin në takimin e luajtur në Old Trafford, pas një pasimi mjeshtëror të Oskar.


brazil-londer2012.jpg


Leandro Damiao shënoi dy herë pas pushimit duke u bërë golashënuesi më i mirë i turneut me gjashtë gola.

Brazili ka shënuar plot 15 gola në pesë ndeshje në ambicien e tyre për të fituar medaljen e artë për herë të parë.

Ekipi Mano Menezes mbetet ende i pamposhtur dhe ka gjetur rrjetën tri herë në çdo ndeshje që ata kanë luajtur, duke justifikuar edhe parashikimet para turneut si favoritë kryesorë për fitoren e medaljes së arit.


tch
 
Top