LSI pranon zyrtarisht ftesën për koalicion me PS-në

BoOoMBaStiCk

Il Silenzio
timthumb.php


Lëvizja Socialiste për Integrim ka mbledhur Kryesinë e partisë, gjatë së cilës pritet të vendoset për koalicionin me të cilin do të shkohet në zgjedhje.

Gjatë fjalës së mbajtur në hapje të saj sekretari i përgjithshëm i LSI-së, Luan Rama, deklaroi se mbledhja bëhet për të vlerësuar situatën politike dhe zhvillimet në vend.

Ai tha se do të bëhet një vlerësim i situatës reale të strukturave në të gjitha qarqet, për t’u përgatitur për zgjedhje.

Rama bëri me dije se kjo mbledhje do zhvillohet pa praninë e mediave dhe se në përfundim të saj, kryetari i LSI rreth orës 18.00 do të mbajë një fjalë për mediat.

Një ditë më parë PS-ja i bëri ftesë zyrtare LSI-së që t’i bashkohet së majtës me qëllim fitoren në 23 qershor.

Rama argumentoi se kjo ftesë bëhet për interesa kombëtare të vendit.

/Shekulli Online/Përgatiti: B.M./
 

Kila

VIP
Titulli: LSI pranon zyrtarisht ftesën për koalicion me PS-në

U shanee e u shaneeee me ne fund u bashkuan ......
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Titulli: LSI pranon zyrtarisht ftesën për koalicion me PS-në

Lol ................
 

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
Titulli: LSI pranon zyrtarisht ftesën për koalicion me PS-në

885248_10151623046711522_755853155_o.jpg
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: LSI pranon zyrtarisht ftesën për koalicion me PS-në

Bomba si fanatik i Ps cmendon ti se do thoje Hajduti ne kete rast ?

Clidhje kish lol
885248_10151623046711522_755853155_o.jpg
[/QUOTE][/IMG]
 

BoOoMBaStiCk

Il Silenzio
Titulli: LSI pranon zyrtarisht ftesën për koalicion me PS-në

@Nicktjeter pse te esht krijuar pershtypja qe un jam me PS? Kur un jam 1600 KM larg PD-PS-LSI...
Skam teser te asnje partie,skam votuar per asnje parti...
Un kam mendimin qe Rama shkeli gjakun e 21 Janarit,e beri per karrige!
Le te shkoj te femijet jetime e 21 Janarit dhe tju thot "Bera koalicion me ate qe ishte bashkpuntor i vrasjes se baballareve tuaj".
4 vite Qeveri LSI dhe 2 muaj e gjysem para zgjedhjeve terhiqet? Rama ne 2008 ka firmosur ndryshimin e kodit zgjedhor qe nese nje parti e koalicionit Qeverises deshiron te terhiqet nuk bie Qeveria,thjesht ndryshohen Ministrat dhe postet te cilat mbulonte ajo Parti.
Tani do shikojm se si do votoj neser PD dekretimin e Ministrave te rinj me cfare mazhorance...
Vangjelin e Grekve e ka bler Saliu,dhe Timin e 'Q'amerise,tani ne ankand jan Asllani i Kukesit i debuari nga Rama dhe Prifti... Pagesen e bejn Shqiptaret.
Po Saliu me cfare e shoqeroi goten e rakise 1 dit para vendimit per videon e Metes? Me peshq apo ngjala? Ca i kishte gatuar Monika?
 

chika

Anëtar i Respektuar
Titulli: LSI pranon zyrtarisht ftesën për koalicion me PS-në

te gjith politkanet jane Bukurosha po ky iliri esht me i madhi edhe kur iku nga ps ateher keshtu beri pak kohe para votimeve
hajt per hajer mbase bie sala kete here lollollollollollollollollollollollollol
 

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
Titulli: LSI pranon zyrtarisht ftesën për koalicion me PS-në

Nuk do te cuditesha qe ideja e daljes se LSI nga koalicioni dhe hyrja ne koalicion me PS te kete qene e Fatos Nanos. Ilir Meta kur e ka degjuar per here te pare nga goja e Nanos besoj, ka ngritur supet dhe eshte vrenjtur ne fytyre, por kur Fatos Nano i ka shpjeguar se perse duhet ta beje kete gje, ai e ka kuptuar thelbin e strategjise.
Fatos Nano do ta largoje Meten nga Berisha ne menyre qe te cliroje elektoratin e djathte te Berishes nga rezervat qe ata kane patur ne keto 4 vjet per nje parti te majte si LSI me te cilen kane ndare pushtetin. Pra lajmi i daljes se LSI eshte mirepritur nga elektorati i PD edhe pse Berisha vete mund te kete patur rezerva. Por arsyeja perse Nano ben nje levizje te tille me Meten, eshte qe te riktheje sherrin ne gjirin e PS me hyrjen e LSI ne koalicion me socialistet. Vete fakti qe LSI po merr ftese nga Rama e PS e po i luten qe te hyje ne koalicion para zgjedhor me ta eshte pritur shume keq nga elektorati i majte socialist. Arsyeja eshte e thjeshte: per 4 vjet Rama e PS e kane sulmuar LSI dhe Meten me fjalet me te uleta dhe me forcen e gjithe pushtetit te tyre mediatik, aqsa e shpune edhe ne gjykate e gati ne burg, vetem e vetem qe ti benin atij presion qe te dilte nga koalicioni qeverises. Rama dhe kreret e PS mbase e kane te lehte ti kaperdijne kollaj keto gjera, por jo elektorati i thjeshte i PS. Armiku numer nje i PS ne keto 4 vjet eshte kthyer ne gjirin e PS. Por nuk mbaron me kaq. Rama do ta gjeje veten edhe ne sulmet e akuzat e krereve te kupoles se PS ne keto 4 vjet, pasi keta do ta shohin rikthimin e Ilir Metes ne koalicion si "njeriu qe do te na marri kafshiten e pushtetit nga goja per te cilen kemi punuar per 8 vjet ne opozite". Dhe ne ditet ne vazhdim do te degjoni korrin e pakenaqurve ne PS me afrimin e Ilir Metes. Dalim pastaj edhe tek problemi i trete, problemi i cili i la te ndare ne 2009 PS nga LSI, problemi i postit te kryeministrit, do ti kaloje Rames apo Metes nese fitojne zgjedhjet. Te gjithe keta te treja se bashku do te krijojne konfuzion ne fushaten e socialisteve dhe do te irritojne ne kulm elektoratin e majte, i cili do jete me pak i prirur per te dale te votoje ne diten e zgjedhjeve.

Fatos Nano ne llogarite e tij kerkon te garantoje nje mandat te trete te Berishes ne pushtet, pasi pas humbjes se zgjedhjeve nga Rama, ai do te dali ne skene me parrullen: "PS ka nevoje per lidership te ri qe di si te fitoje!" Me kete parrulle ai do te mbledhi rreth vetes se majtes dhe Ilir Metes i ka premtuar postin e kryeministrit kur e majta te vije ne pushtet.
 

AjSi

...
Titulli: LSI pranon zyrtarisht ftesën për koalicion me PS-në

Hajdut , kaq i bindur je se do fitoje PD prape?
 

Kila

VIP
Titulli: LSI pranon zyrtarisht ftesën për koalicion me PS-në

Nuk do te cuditesha qe ideja e daljes se LSI nga koalicioni dhe hyrja ne koalicion me PS te kete qene e Fatos Nanos. Ilir Meta kur e ka degjuar per here te pare nga goja e Nanos besoj, ka ngritur supet dhe eshte vrenjtur ne fytyre, por kur Fatos Nano i ka shpjeguar se perse duhet ta beje kete gje, ai e ka kuptuar thelbin e strategjise.
Fatos Nano do ta largoje Meten nga Berisha ne menyre qe te cliroje elektoratin e djathte te Berishes nga rezervat qe ata kane patur ne keto 4 vjet per nje parti te majte si LSI me te cilen kane ndare pushtetin. Pra lajmi i daljes se LSI eshte mirepritur nga elektorati i PD edhe pse Berisha vete mund te kete patur rezerva. Por arsyeja perse Nano ben nje levizje te tille me Meten, eshte qe te riktheje sherrin ne gjirin e PS me hyrjen e LSI ne koalicion me socialistet. Vete fakti qe LSI po merr ftese nga Rama e PS e po i luten qe te hyje ne koalicion para zgjedhor me ta eshte pritur shume keq nga elektorati i majte socialist. Arsyeja eshte e thjeshte: per 4 vjet Rama e PS e kane sulmuar LSI dhe Meten me fjalet me te uleta dhe me forcen e gjithe pushtetit te tyre mediatik, aqsa e shpune edhe ne gjykate e gati ne burg, vetem e vetem qe ti benin atij presion qe te dilte nga koalicioni qeverises. Rama dhe kreret e PS mbase e kane te lehte ti kaperdijne kollaj keto gjera, por jo elektorati i thjeshte i PS. Armiku numer nje i PS ne keto 4 vjet eshte kthyer ne gjirin e PS. Por nuk mbaron me kaq. Rama do ta gjeje veten edhe ne sulmet e akuzat e krereve te kupoles se PS ne keto 4 vjet, pasi keta do ta shohin rikthimin e Ilir Metes ne koalicion si "njeriu qe do te na marri kafshiten e pushtetit nga goja per te cilen kemi punuar per 8 vjet ne opozite". Dhe ne ditet ne vazhdim do te degjoni korrin e pakenaqurve ne PS me afrimin e Ilir Metes. Dalim pastaj edhe tek problemi i trete, problemi i cili i la te ndare ne 2009 PS nga LSI, problemi i postit te kryeministrit, do ti kaloje Rames apo Metes nese fitojne zgjedhjet. Te gjithe keta te treja se bashku do te krijojne konfuzion ne fushaten e socialisteve dhe do te irritojne ne kulm elektoratin e majte, i cili do jete me pak i prirur per te dale te votoje ne diten e zgjedhjeve.

Fatos Nano ne llogarite e tij kerkon te garantoje nje mandat te trete te Berishes ne pushtet, pasi pas humbjes se zgjedhjeve nga Rama, ai do te dali ne skene me parrullen: "PS ka nevoje per lidership te ri qe di si te fitoje!" Me kete parrulle ai do te mbledhi rreth vetes se majtes dhe Ilir Metes i ka premtuar postin e kryeministrit kur e majta te vije ne pushtet.

heheheeh E shikon ne dor te kujt mund te bije shqiperia uuhuuuuuuuu qoftt largg
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: LSI pranon zyrtarisht ftesën për koalicion me PS-në

Cyber ta ben zemra qe te mos thuash edhe ketu..Hajduti for president?
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Titulli: LSI pranon zyrtarisht ftesën për koalicion me PS-në

Nick

Hajduti for primeminister :p
 

BoOoMBaStiCk

Il Silenzio
Titulli: LSI pranon zyrtarisht ftesën për koalicion me PS-në

"Ka rënë projekti i opozitës së bashkuar, ka rënë projekti i betejës kundër korrupsionit, ka rënë projekti i hetimit dhe anulimit të koncesioneve dhe privatizimeve, ka rënë premtimi i hetimit dhe gjykimit të 21 Janarit, ka rënë projekti i rihetimit dhe dënimit të fajtorëve të Gërdecit. I vetmi projekt që ka fituar duket se është rotacioni politik. Ka plot zemërim dhe shpresë nga kjo që po ndodh. Por ka dhe një bindje se tek socialistët do të dominojë ideja se pushteti është më i mirë se opozita dhe emocionet do të bien."

Per keto qe shkeli Rama per 3 dite vete duke i then atyre sekretarve te Socialisteve Europiane te bejn thirrje per bashkim te se Majtes,Rama esht i destinuar te mos behet Kryeminister keto zgjedhje... ndoshta dhe kurre!
Elektoratin qe Rama humbi per 48 ore pakica do rrijn ne shtepi me 23/6,tjeret do shperndahen ne AK dhe partite tjera te majta qe nuk do jen me Ramen.
Vetem Berisha nuk mund te jet i fituar nga keto zgjedhje,atij askush nuk i afrohet,nese i afrohen parti si FRD apo AK do perballen me zemerimin e votuesve te tyre.
Me esht ber qefi qe Rama e ka ber kete levizje para zgjedhjeve,Shqiptaret nuk gabuan te vulosin fatin edhe per 4 vite tjera.
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Titulli: LSI pranon zyrtarisht ftesën për koalicion me PS-në

"Ka rënë projekti i opozitës së bashkuar, ka rënë projekti i betejës kundër korrupsionit, ka rënë projekti i hetimit dhe anulimit të koncesioneve dhe privatizimeve, ka rënë premtimi i hetimit dhe gjykimit të 21 Janarit, ka rënë projekti i rihetimit dhe dënimit të fajtorëve të Gërdecit. I vetmi projekt që ka fituar duket se është rotacioni politik. Ka plot zemërim dhe shpresë nga kjo që po ndodh. Por ka dhe një bindje se tek socialistët do të dominojë ideja se pushteti është më i mirë se opozita dhe emocionet do të bien."

Per keto qe shkeli Rama per 3 dite vete duke i then atyre sekretarve te Socialisteve Europiane te bejn thirrje per bashkim te se Majtes,Rama esht i destinuar te mos behet Kryeminister keto zgjedhje... ndoshta dhe kurre!
Elektoratin qe Rama humbi per 48 ore pakica do rrijn ne shtepi me 23/6,tjeret do shperndahen ne AK dhe partite tjera te majta qe nuk do jen me Ramen.
Vetem Berisha nuk mund te jet i fituar nga keto zgjedhje,atij askush nuk i afrohet,nese i afrohen parti si FRD apo AK do perballen me zemerimin e votuesve te tyre.
Me esht ber qefi qe Rama e ka ber kete levizje para zgjedhjeve,Shqiptaret nuk gabuan te vulosin fatin edhe per 4 vite tjera.

Skam cfare te shtoj .... Mjerre ne :(
 

Didi

C'est la vie.
Titulli: LSI pranon zyrtarisht ftesën për koalicion me PS-në

Ah ky Meta xhiron nga fryn era. Kushedi cfare marifeti ka planifikuar Sala..
 

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: LSI pranon zyrtarisht ftesën për koalicion me PS-në

Nuk do te cuditesha qe ideja e daljes se LSI nga koalicioni dhe hyrja ne koalicion me PS te kete qene e Fatos Nanos. Ilir Meta kur e ka degjuar per here te pare nga goja e Nanos besoj, ka ngritur supet dhe eshte vrenjtur ne fytyre, por kur Fatos Nano i ka shpjeguar se perse duhet ta beje kete gje, ai e ka kuptuar thelbin e strategjise.
Fatos Nano do ta largoje Meten nga Berisha ne menyre qe te cliroje elektoratin e djathte te Berishes nga rezervat qe ata kane patur ne keto 4 vjet per nje parti te majte si LSI me te cilen kane ndare pushtetin. Pra lajmi i daljes se LSI eshte mirepritur nga elektorati i PD edhe pse Berisha vete mund te kete patur rezerva. Por arsyeja perse Nano ben nje levizje te tille me Meten, eshte qe te riktheje sherrin ne gjirin e PS me hyrjen e LSI ne koalicion me socialistet. Vete fakti qe LSI po merr ftese nga Rama e PS e po i luten qe te hyje ne koalicion para zgjedhor me ta eshte pritur shume keq nga elektorati i majte socialist. Arsyeja eshte e thjeshte: per 4 vjet Rama e PS e kane sulmuar LSI dhe Meten me fjalet me te uleta dhe me forcen e gjithe pushtetit te tyre mediatik, aqsa e shpune edhe ne gjykate e gati ne burg, vetem e vetem qe ti benin atij presion qe te dilte nga koalicioni qeverises. Rama dhe kreret e PS mbase e kane te lehte ti kaperdijne kollaj keto gjera, por jo elektorati i thjeshte i PS. Armiku numer nje i PS ne keto 4 vjet eshte kthyer ne gjirin e PS. Por nuk mbaron me kaq. Rama do ta gjeje veten edhe ne sulmet e akuzat e krereve te kupoles se PS ne keto 4 vjet, pasi keta do ta shohin rikthimin e Ilir Metes ne koalicion si "njeriu qe do te na marri kafshiten e pushtetit nga goja per te cilen kemi punuar per 8 vjet ne opozite". Dhe ne ditet ne vazhdim do te degjoni korrin e pakenaqurve ne PS me afrimin e Ilir Metes. Dalim pastaj edhe tek problemi i trete, problemi i cili i la te ndare ne 2009 PS nga LSI, problemi i postit te kryeministrit, do ti kaloje Rames apo Metes nese fitojne zgjedhjet. Te gjithe keta te treja se bashku do te krijojne konfuzion ne fushaten e socialisteve dhe do te irritojne ne kulm elektoratin e majte, i cili do jete me pak i prirur per te dale te votoje ne diten e zgjedhjeve.

Fatos Nano ne llogarite e tij kerkon te garantoje nje mandat te trete te Berishes ne pushtet, pasi pas humbjes se zgjedhjeve nga Rama, ai do te dali ne skene me parrullen: "PS ka nevoje per lidership te ri qe di si te fitoje!" Me kete parrulle ai do te mbledhi rreth vetes se majtes dhe Ilir Metes i ka premtuar postin e kryeministrit kur e majta te vije ne pushtet.


Hajde analize qe i ke bere more Hajduti :)....sa bukur ke fol :p

Po per sharje e ofendime e akuza asnje nuk eshte kursyer ne politiken tone, te gjithe per interesat e tyre kan hedhur balte kur ua ka dashur ky inteteres dhe e kan lepir po ate balte ose e kan shkel pa u ber pis po per te njejtin intereres te perbashket....Ate te marrjes se pushtetit te ardhjes ne qeveri dhe karriges ku mund te pasurohen vet ;)
E ka bere Sali Berisha ne 2009 e po per kete fitore po e ben Edi Rama sot. Tani punet e brendshme e kaq te thella i di me mire ti ndoshta, per Fatos Nanon e kam fjalen....:)

Kjo levizje e LSI pritej mendoj, sepse LSI eshte nje parti e majte nuk eshte e djathte qe te rri me Saliun. ikja e Ilir Metes, qe beri koalicion me PD ishte nje menyre strategjike dhe perfituese per te dyja palet e per te mos pasur nje kaois politik.

Politik, sme cudit gje....nuk besoj se populli i majte zhgenjehet ashtu si shume PD-ist sot e kesaj dite sjan zhgenjyer nga Saliu ;)
 

ZHIGO

...
Titulli: LSI pranon zyrtarisht ftesën për koalicion me PS-në

Rama argumentoi se kjo ftesë bëhet për interesa kombëtare të vendit.

sigurisht , sigurisht .

haha...

çfarë plerash . por te pakten kane kurajen te tallin b.... publikisht , pa ju futur gje nen kembe.
 

BjOnDi

Anëtar i Respektuar
Titulli: LSI pranon zyrtarisht ftesën për koalicion me PS-në

heheheeh E shikon ne dor te kujt mund te bije shqiperia uuhuuuuuuuu qoftt largg

Pse esht me mir ne doren e sales kshu? Akoma nuk arrij ta besoj sesi egzistojne akoma Demokrat, Sala te kishte qen ne ndonje shtet tjetet do e kishin burgos me 20-30 vjet burg per ate qe beri ne 97.

Per mua pak renci ka se kush do i fitoi zgjedhjet renci ka qe ta mari dikush qe ta fusi shqiperian ne europ sepse jemi ber me keq se afrika. :(
 

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
Titulli: LSI pranon zyrtarisht ftesën për koalicion me PS-në

Hajdut , kaq i bindur je se do fitoje PD prape?

Realiteti sot eshte qe nje pjese e madhe e miltet eshte e zhgenjyer nga kjo ngjalealeance, dhe jo vetem socialistet, por dhe nje pjese e 'elektoratit gri' nese mund ta quajme, te cileve keto levizje i bejne te qarte qe Meta e Rama s'jane alternativa te njeri-tjetrit po thjesht copa te te njejtit sistem te qelbur.

Rama eshte i paafte te fitoje kunder Berishes, deshtoi plotesisht si me Politiken e Re ashtu edhe me Rilindjen, tani ne vend qe te pranoje paaftesine e tij, po degjeneron votuesin socialist.

Ja perse PD do te fitoje:

- Marreveshja tronditese mes Rames dhe Metes (...) votuesi shikohet si klient
- LSI eshte nje ndermarrje private (...) nje force qe eshte e korruptuar qe ne ngjizje
- Marreveshja e fundit mes Rames dhe Metes e legjitimoi modelin LSI;
- marreveshja Rama–Meta shenon thellimin e krizes se perfaqesimit, rritjen e hendekut mes elektoratit dhe klases politike
- Rama–Meta zhvleftesuan teresisht fushaten elektorale duke eliminuar dallimin pushtet–opozite. Opozita del nga roli i saj natyror si kritikuese e qeverise;
- fushata elektorale do te perqendrohet teresisht te kjo marreveshje
- marreveshja Rama–Meta nuk garanton as stabilitet politik per te ardhmen
- Rama–Meta ka prodhuar edhe nje reagim mjaft pozitiv; revolten e elektoratit socialist dhe pertej. Eshte nje revolte qe shprehet hapur dhe fuqishem ne jetet e perditshme, rrjetet sociale dhe ne internet.

E majta pavaresisht origjines se saj dhe trashegimise qe ka ne Shqiperi eshte vlere, nuk meriton te drejtohet nga nje piktor deshtak dhe per kete te fundit besoj te gjithe biem dakort. Rama ka deshtuar ne pikture dhe ka deshtuar edhe me keq ne politike. Me levizjen e fundit, praktikisht nxori jashte loje opoziten dhe nenshkroi publikisht kapitullimin para qeverise dhe kjo nuk eshte gje e mire edhe ne aspektin demokratik lere pastaj moral qe ka zhgenjyer shumicen e elektoratit te tij.
Rama e mendon politiken dhe qeverisjen si pune big brotheri, nje kenge ketu, corape te kuqe atje, lakuriq ketu-atje. Kaq shkon puna e tij.
Meta nuk ka shkuar ne PS te mbaje Ramen kryetar, Meta ka shkuar ne PS te marre PS-ne dhe tani nuk e ndalon kush me.
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: LSI pranon zyrtarisht ftesën për koalicion me PS-në

safe_image.php


Hajduto vetem per ty , po e ben punen ne menyre te mrekullueshme!
Gati gati na binde :p lol
 

BoOoMBaStiCk

Il Silenzio
Titulli: LSI pranon zyrtarisht ftesën për koalicion me PS-në

E shikoni e pranojn vete aktoret e prapaskenave te Partise se Sali Berishes...
LSI esht mbajtur si parti xhepistash per te mbajtur pushtetin dhe 4 vite,kjo esht lufta korrupsionit qe ka ber Qeveria Berisha per 4 vjet,ka len ne dor Ministrine e Ekonomise Ilir Metes qe esht Ministria me e preferuar nga LSI se aty mund te besh kerdine me Tenderat,konçesionet....
PerPara!
 

Lauri

Anunnak
Titulli: LSI pranon zyrtarisht ftesën për koalicion me PS-në

Nuk do te cuditesha qe ideja e daljes se LSI nga koalicioni dhe hyrja ne koalicion me PS te kete qene e Fatos Nanos. Ilir Meta kur e ka degjuar per here te pare nga goja e Nanos besoj, ka ngritur supet dhe eshte vrenjtur ne fytyre, por kur Fatos Nano i ka shpjeguar se perse duhet ta beje kete gje, ai e ka kuptuar thelbin e strategjise.
Fatos Nano do ta largoje Meten nga Berisha ne menyre qe te cliroje elektoratin e djathte te Berishes nga rezervat qe ata kane patur ne keto 4 vjet per nje parti te majte si LSI me te cilen kane ndare pushtetin. Pra lajmi i daljes se LSI eshte mirepritur nga elektorati i PD edhe pse Berisha vete mund te kete patur rezerva. Por arsyeja perse Nano ben nje levizje te tille me Meten, eshte qe te riktheje sherrin ne gjirin e PS me hyrjen e LSI ne koalicion me socialistet. Vete fakti qe LSI po merr ftese nga Rama e PS e po i luten qe te hyje ne koalicion para zgjedhor me ta eshte pritur shume keq nga elektorati i majte socialist. Arsyeja eshte e thjeshte: per 4 vjet Rama e PS e kane sulmuar LSI dhe Meten me fjalet me te uleta dhe me forcen e gjithe pushtetit te tyre mediatik, aqsa e shpune edhe ne gjykate e gati ne burg, vetem e vetem qe ti benin atij presion qe te dilte nga koalicioni qeverises. Rama dhe kreret e PS mbase e kane te lehte ti kaperdijne kollaj keto gjera, por jo elektorati i thjeshte i PS. Armiku numer nje i PS ne keto 4 vjet eshte kthyer ne gjirin e PS. Por nuk mbaron me kaq. Rama do ta gjeje veten edhe ne sulmet e akuzat e krereve te kupoles se PS ne keto 4 vjet, pasi keta do ta shohin rikthimin e Ilir Metes ne koalicion si "njeriu qe do te na marri kafshiten e pushtetit nga goja per te cilen kemi punuar per 8 vjet ne opozite". Dhe ne ditet ne vazhdim do te degjoni korrin e pakenaqurve ne PS me afrimin e Ilir Metes. Dalim pastaj edhe tek problemi i trete, problemi i cili i la te ndare ne 2009 PS nga LSI, problemi i postit te kryeministrit, do ti kaloje Rames apo Metes nese fitojne zgjedhjet. Te gjithe keta te treja se bashku do te krijojne konfuzion ne fushaten e socialisteve dhe do te irritojne ne kulm elektoratin e majte, i cili do jete me pak i prirur per te dale te votoje ne diten e zgjedhjeve.

Fatos Nano ne llogarite e tij kerkon te garantoje nje mandat te trete te Berishes ne pushtet, pasi pas humbjes se zgjedhjeve nga Rama, ai do te dali ne skene me parrullen: "PS ka nevoje per lidership te ri qe di si te fitoje!" Me kete parrulle ai do te mbledhi rreth vetes se majtes dhe Ilir Metes i ka premtuar postin e kryeministrit kur e majta te vije ne pushtet.

Hajdut. Ti thua qe LSI eshte kal troje ne PS, ku ne bark te kalit ndodhet Ulisse-Nano..;) Fatos Nano eshte shume i holle ne kete pikepamje dhe i ngjet mjaft "Iliads se Hmerit" kjo manover. Por nqs fiton PD, qe shanset ndonse te pakta i ka prape, Ilir Meta te gjeje vrime ku te futet pastaj se do sakrifikohet sikur Hektori nga Ulissi
 

MasteR

I'm offline
Pe: LSI pranon zyrtarisht ftesën për koalicion me PS-në

A thua Edvini me 21 janar te 2014 do e marre me vete ilir meten ne perkujtim te viktimave te janarit kur deri me para 2 muajsh edvini e konsideronte ilirin si bashkefajtor ne ata 4 viktima
 
Last edited by a moderator:

Quku

Marakli Krapit
Titulli: LSI pranon zyrtarisht ftesën për koalicion me PS-në

Mjer shqiperia per politikane qe ka gjith legena nga ma i madhi deri te ma i vogli
 

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
Lauri

Rama per here te pare ne jete nga gomar kerkoi te behej politikan problemi eshte se ne vend te politikanit po del krric. Ka vetem nje pyetje 1 miliarde dollareshe. Po sikur Berisha te beje 71? Po beri 71, Meta zhduket ne sekonde nga PS dhe kalon tek PD prape. Cfare i ngeli kerricit Rame qe beri gjithe kete mufke pikerisht tani ne fund?

1. I heq koston elektorale PD-se. Nuk shan dot as hidrocentralet as shendetesine sepse ka Meten ne gji.

2. I heq koston elektorale Metes sepse nuk e shan dot as PD sepse e ka pasur ne gji dhe nuk e shan dot as PS qe tashme e ka ne gjirin e ngrohte me lesh rilindas

3. Meta ka aq vota sa pervec deputeteve te vet te mari vota dhe ng vete PS-ja

4. Kjo eshte pika kryesore. Nuk ka asnje garanci qe Meta nuk iken me Berishen pas zgjedhjeve. Nese Berisha merr 71 deputete, Meta do te deklaroje tekstualisht keshtu: "I dashur popull "veshderr", per hir te integrimit dhe stabilitetit ne deklarojme koalicjonin tone me PD-ne.

5. Me aleatet ka probleme te medha sepse Gjinushi me Milon humbasin rendesine dhe i thojne shendet e pare deputetllukut.

6. Anetaret e komisjonit. Ne kete pike e ha Meta sepse i pari me anetar komisjoni perfaqsohet qeveria dhe me pas partia e dyte qeverisese. LSI nuk eshte me ne qeveri keshtuqe e ha sa krahu i prishet balanca PS-se. Mos shihni KQZ lart por shihni komisjonet poshte sepse aty do luhet loja.

Vuala, ne skene do te na dali fitimtari Nano.

Pra loja ka per te qene e veshtire por ne asnje menyre mos genjeni veten qe zgjedhjet jane te sigurta ne favor te PS-se. Do pesoni krize nervash kur te dali e kunderta prandaj merreni me qetesi, apo jo Lauri ;)

Mirulexofshim.
 

Lauri

Anunnak
Titulli: LSI pranon zyrtarisht ftesën për koalicion me PS-në

Raki skrapari Hajdut, ben efekte te cuditshme..;)

meta_zpsa65dc76c.png
 
Top