• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Luan Rama: Jemi në NATO, por prej muajsh posti i Shefit të Shtabit të Ushtrisë është

legjenda

Tetova
Gjatë intervistës së tij në emisionin “Debati në Channel One”, Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama, bëri me dije faktin se Shqipëria ka mbi 6-7 pa Shefin e Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë për shkak të papërgjegjshmërisë së politikës dhe disa funksionarëve të lartë të shtetit.
“Në mënyrë skandaloze, Shqipëria vend anëtar i NATO-s ka mbi 6-7 muaj pa shefin e Shtabit të Përgjithshme të Ushtrisë. Në vjeshtë në shtator do të mbahet në Tiranë Samiti i Shefave të Shtabeve të vendeve anëtare të NATO-s.

Cili është mesazhi i sjelljes së përgjegjshme apo jo të politikanëve tanë në raporte dhe me këtë aleancë? Edhe formalisht vetëm por në thelbin e vet është absurde, është pafalshme është papërgjegjshmëri e funksionarëve të lartë shtetërorë në qeverisjen e vendit”, - tha

Luan Rama, duke shtuar se ky fakt tregon mungesën e bashkëpunimit dhe edukatës së partneritetit.

“ثshtë papërgjegjshmëri që buron prej mungesës së edukatës së partneritetit, të bashkëpunimit dhe të luajalitetit midis institucioneve, sepse shefi i Shtabit të Përgjithshëm është një emërtesë që kalon nga Kryeministri te Presidenti i Republikës.

Pra janë lidhur apo janë kapur pas një emri dhe kanë 7-8 muaj që e kanë lënë ushtrinë pa komandant. Këto janë raste që dëshmojnë dhe evidentojnë papërgjegjshmëri në sjelljen e funksionarëve të lartë shtetërorë ndaj përgjegjësive kushtetuese dhe qeverisëse që kanë.

Këtë e konsideroj absurde, por si kjo ka edhe një mori të tjera absurditetesh të kësaj natyre”, - u shpreh nënkryetari i LSI-së.http://www.gazetaexpress.com/public.../633x347/screenshot-16_1494882878-1196423.jpg
http://www.gazetaexpress.com
 
Top