Lulja e shkretëtirës

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
lulja_906801.jpg

Siç shkruan ‘National Geographic’, lulja e shkretëtirës eshte “Socotra” e izoluar 220 milje nga toka e Jemenit.

ثshtë truall i përshtatshëm për një varg bimësh dhe kafshësh, që janë përshtatur në mënyrë unike me nxehtësinë dhe vrazhdësinë e shkëmbinjve të rrëpirë nga era në këtë ishull./Express

socotra-vegetation1.jpg

a428_socotra.jpg
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Lulja e shkretëtirës

shum bukur sidomos ato si pem duken si ombrell
 

Tuana

Nada é por acaso!
Titulli: Lulja e shkretëtirës

Lule t'bukura & interesante:)
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: Lulja e shkretëtirës

Nuk e di nqs i keni parasysh, lulet e kaktuseve ( qe po ashtu rriten ne kondita shkretetire nqs eshte nevoja) kane lule shume te vecanta.

Cactus-Flower05.jpg

Cactus-Flower12.jpg
cactus+flowers+photos.+%u002525281%2529.jpg


med_CactusFlower.jpg

cactus2a01.jpg
 

Didi

C'est la vie.
Titulli: Lulja e shkretëtirës

Ajo lulja e pare eshte fantastike, dergoma nje o Zi. :D
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Sec kane dhe nje kuptim letrar,jetesore keto emertimet; Lulet e shkretetires!!
Jeta lulezon ne te gjitha rrethanat e saj,te veshtira apo te lehta qofshin ato.
 
Top