Lulzim Basha- Leka Zogu eshte Naltmadhni

Burrel1924

Anëtar i Respektuar
Basha, ambasadorëve: Leka Zogu është ‘Naltmadhni’
TIRANE-Ministria e Punëve të Jashtme nuk e konsideron veten si një institucion të një Republike Parlamentare, por si organ të një Mbretërie . Në dikasterin e drejtuar nga Lulzim Basha, këshilltarit të tij të jashtëm, qytetarit Leka Zogu, i drejtohen zyrtarisht me titullin “Naltmadhnia e Tij”. Madje, Ministria e Jashtme, duke bërë edhe një gafë diplomatike, u kërkon të gjitha ambasadave të huaja në vendin tonë që në korrespondencat mes tyre, t’i drejtohen me të njëjtin titull Leka Zogut. Konkretisht, përmes një shkrese zyrtare që mban datën 6 tetor 2008, ky institucion u shkruan mes të tjerash përfaqësive diplomatike dhe organizatave ndërkombëtare në Tiranë se, “emri i saktë i Këshilltarit të Ministrit të Punëve të Jashtme është N.T Leka II Zogu dhe lutet që në korrespondencat e ardhshme të mbahet parasysh nga ana juaj”.
Emërimi
Falë një marrëveshjeje politike të Partisë Demokratike me pretendentin e Fronit Mbretëror, Leka Zogu dhe Partinë e Legalitetit, rreth një vit e gjysmë më parë u ra dakord që djali i tij, Princi Leka, të marrë një post të rëndësishëm në administratë. Vetë Kryeministri Berisha i ofroi trashëgimtarit të fronit mbretëror se mund të zgjidhte çfarë pozicioni të donte. Dhe, Princi dinak nuk zgjodhi keq, por një vend në diplomacinë shqiptare, ku shpreson të ngjisë karrierën graduale. Ministri i Jashtëm, Lulzim Basha, duke e prezantuar atë para zyrtarëve më të lartë të këtij institucioni, vuri në dukje se emërimi i Princit Leka në kabinetin e tij është pjesë e filozofisë së qeverisë shqiptare, si dhe e vendosmërisë së tij për të pranuar në administratën shtetërore kapacitetet më të mira të vendit, persona me aftësi të spikatura në pajtim me nevojat e shërbimit të jashtëm dhe kërkesave gjithnjë në rritje të diplomacisë shqiptare.
 

Burrel1924

Anëtar i Respektuar
Titulli: Lulzim Basha- Leka Zogu eshte Naltmadhni

Basha ashtu si dhe I ndjeri Ahmet Zogu vodhen pasurine e popullit shqiptar ,
ndoshta I shtyre nga kjo ndjenje solidariteti per profesorin e tij ne vjedhje I that keto fjale.

----------------------------------------------------------------
floririn e vodhen komunistet edhe me to ndertuan burgje, bunkiere, dhe vende internimesh.
Zogu ka qene i pasur historikisht dhe nuk ka pasur nevoje te vjedhe popullin e vet.

mos u merr me shpifje o mbeturine komuniste.
 

bledikorcari

Anëtar i Nderuar
Titulli: Lulzim Basha- Leka Zogu eshte Naltmadhni

----------------------------------------------------------------
floririn e vodhen komunistet edhe me to ndertuan burgje, bunkiere, dhe vende internimesh.
Zogu ka qene i pasur historikisht dhe nuk ka pasur nevoje te vjedhe popullin e vet.

mos u merr me shpifje o mbeturine komuniste.

meqe ta ka qef verra te gricesh spo ta prish ,
Zogu ka qene nje hajdut dhe cifligar qe I pinte gjakun fermerve te matit si puna e paradhsve te tu,por shqiptari eshte maoksht dhe e kane gen qe sado drru te te haje aq me shume te lepihet.
deshte te bente dhe grusht shteti me pistolete ne doren[/B] ne mes te tiranes stapi I gjate,ftuuuu jazek bukllardam gjyvende ollotuk harram bulldan siktir arnaut qafir :D
 

Bilderberg

Anëtar i ri
Titulli: Lulzim Basha- Leka Zogu eshte Naltmadhni

meqe ta ka qef verra te gricesh spo ta prish ,
Zogu ka qene nje hajdut dhe cifligar qe I pinte gjakun fermerve te matit si puna e paradhsve te tu,por shqiptari eshte maoksht dhe e kane gen qe sado drru te te haje aq me shume te lepihet.
deshte te bente dhe grusht shteti me pistolete ne doren[/b] ne mes te tiranes stapi I gjate,ftuuuu jazek bukllardam gjyvende ollotuk harram bulldan siktir arnaut qafir :D

Bledi e dim te gjith qe ajo qe ndodhi ne 1997 nuk ishte gje tjeter veçse nje puç grek kunder institucioneve shterore shqiptare ....

Nese Zogu na paskesh qene ashtu siç e perkufizove gabimisht ti, atehere ne kete mes duhet te fusim dhe te etiketojme me ate epitet edhe Skenderbeun, Muzakajt, Balshajt, Ismalil Qemalin, Hasan Prishtinen, Bajram Currin familjen e madhe te Frashellinjve (katolike dhe muslumane bashke. Besoj e di qe ka patur dhe katolike ne familjen Frasheri?), etj etj figura historike qe kane bere historine e shqiperise/Arberise ne shekuj !!
 

Burrel1924

Anëtar i Respektuar
Titulli: Lulzim Basha- Leka Zogu eshte Naltmadhni

meqe ta ka qef verra te gricesh spo ta prish ,
Zogu ka qene nje hajdut dhe cifligar qe I pinte gjakun fermerve te matit si puna e paradhsve te tu,por shqiptari eshte maoksht dhe e kane gen qe sado drru te te haje aq me shume te lepihet.
deshte te bente dhe grusht shteti me pistolete ne doren[/B] ne mes te tiranes stapi I gjate,ftuuuu jazek bukllardam gjyvende ollotuk harram bulldan siktir arnaut qafir :D

----------------------------------------------------------------
si paska qene Zogu hajdut une 10 minuta e kam pasur familjen mbreterore dhe eshte nder familjet me te nderuara ne Mat,
ka plot ish komuniste qe e nderojne figuren e zogut dhe e cilesojne periudhen e tij me te ndritur te historise.

me gjej nje ti qe ka perjetuar kohen e zogut e te thote se ai ishte hajdut,
vete Fan Noli para se te vdiste e kan pyetur se cfare mendonte per Mbretin Zog te pare (pamevarsisht nga politika kundershtare qe une kisha per Zogun, ai ishte nje njeri vizionar dhe i vetmi qe kam njohur ne jeten time qe mund ti besoja fatet e kombit)

tani ti nje cop katundar korce del e thua qe ai ishte hajdut, lol

Leka Zogu e ka dhe sot Koburen sepse ai eshte mbret dhe e ka te trasheguar armen qe dhe ligji i sotem ja lejon c'do mbreti.
 

Burrel1924

Anëtar i Respektuar
Titulli: Lulzim Basha- Leka Zogu eshte Naltmadhni

Bledi e dim te gjith qe ajo qe ndodhi ne 1997 nuk ishte gje tjeter veçse nje puç grek kunder institucioneve shterore shqiptare ....

Nese Zogu na paskesh qene ashtu siç e perkufizove gabimisht ti, atehere ne kete mes duhet te fusim dhe te etiketojme me ate epitet edhe Skenderbeun, Muzakajt, Balshajt, Ismalil Qemalin, Hasan Prishtinen, Bajram Currin familjen e madhe te Frashellinjve (katolike dhe muslumane bashke. Besoj e di qe ka patur dhe katolike ne familjen Frasheri?), etj etj figura historike qe kane bere historine e shqiperise/Arberise ne shekuj !!

----------------------------------------------------------------
me Frasherllijte ka pasur lidhje me shume se c'do familje tjeter ne shqiperi,
Abdyl Frasheri dhe Xhemal pashe Zogu -Ilaz Pashe Dibra e organizojne Lidhjen e Prizrenit qe kur ishin ne stamboll.
Mit'hat Frasheri ka qene njeriu me i afert i Zogut,
edhe sot Frasherllijte e rinj jan me Zogun te gjithe pa dallim duke filluar te kristo, gjergj, frasheri etj,
frasherillijte e kan origjinen nga Kruja kan pasur prone gjith territorin e fushkrujes dhe kamzes me vone shkojne dhe ngulen ne permet.
 

bledikorcari

Anëtar i Nderuar
Titulli: Lulzim Basha- Leka Zogu eshte Naltmadhni

----------------------------------------------------------------
si paska qene Zogu hajdut une 10 minuta e kam pasur familjen mbreterore dhe eshte nder familjet me te nderuara ne Mat,
ka plot ish komuniste qe e nderojne figuren e zogut dhe e cilesojne periudhen e tij me te ndritur te historise.

me gjej nje ti qe ka perjetuar kohen e zogut e te thote se ai ishte hajdut,
vete Fan Noli para se te vdiste e kan pyetur se cfare mendonte per Mbretin Zog te pare (pamevarsisht nga politika kundershtare qe une kisha per Zogun, ai ishte nje njeri vizionar dhe i vetmi qe kam njohur ne jeten time qe mund ti besoja fatet e kombit)

tani ti nje cop katundar korce del e thua qe ai ishte hajdut, lol

Leka Zogu e ka dhe sot Koburen sepse ai eshte mbret dhe e ka te trasheguar armen qe dhe ligji i sotem ja lejon c'do mbreti.

ato fyerjet leri menjane se ta ....... ok.
fol si njeri dhe mos ha ... shume.[/B]
 

TIGRI

Anëtar i ri
Titulli: Lulzim Basha- Leka Zogu eshte Naltmadhni

Tema mbylet
kte rralle po e mbylli une ha ha ha ha
 

tiesto

SKENDERBEU KAMPION
Titulli: Lulzim Basha- Leka Zogu eshte Naltmadhni

basha ashtu si dhe i ndjeri ahmet zogu vodhen pasurine e popullit shqiptar ,
ndoshta i shtyre nga kjo ndjenje solidariteti per profesorin e tij ne vjedhje i that keto fjale.

po nuk u bete njehere njerz ju ,komunista mbetet gjithe jeten
nuk kini per te ngritur koken me kete mendje
 

Burrel1924

Anëtar i Respektuar
Titulli: Lulzim Basha- Leka Zogu eshte Naltmadhni

po nuk u bete njehere njerz ju ,komunista mbetet gjithe jeten
nuk kini per te ngritur koken me kete mendje

-----------------------------------------------------------------
komunist asht emri jone
me simbol draper cekan
sy me sy te tradhetojme
e ta bejm qumshtin haram,

kemi lidhje me rusine
kemi lidhje me greqine
nderojme stalin dhe lenine
shajme kosoven e shqiprine,


e kupton o djathtist se kush jan komunistet?
 

bledikorcari

Anëtar i Nderuar
Titulli: Lulzim Basha- Leka Zogu eshte Naltmadhni

po nuk u bete njehere njerz ju ,komunista mbetet gjithe jeten
nuk kini per te ngritur koken me kete mendje

ore lloko kaq i zgjuar je ti sa e more vesh qe une jam komunist?apo ske cte pjerdhesh dhe fol te flasim.boll ore se na keni care getat me keto konkluzionet tuaja pe anshtajni,
per temen ke gje te thuash apo vetem ..lleqe di te thuash????
nqs ke gje per temen thuaje sic e kam thene une ose ndryshe close your wc,ok????
u morem vesh??
 
Top