Lutja para se me fjet..

shiHanny!!

psiko pa shpres sherimi
desha me pyt diqka besimtaret (qfardo feje qofshin)..ateher, ju luteni para se me bo nani po menoj thoni lutje Zotit para se me fjet??po??jo??pse??per qka luteni??

un kurr nuk flej pa thon lutjen, edhe nqs prsh m'zen gjumi se jom teper e lodhshme gjithmon zgjohem (munet me ndodh edhe 3 t'nates prsh) per mu lut se pa bo lutjen flej me marak..zakonish lutjen e boj n'gjuhen shqipe (edhe noj dov kshtu arabisht qe kom msu permendsh) dhe lutem per veten, rrethin e sidomos per gjith ata anemban botes qe kan nevoj per ndihm..gjithmon lutjen e mbaroj me fjalen "SHNOSH RAFSHA E SHNOSH U QOFSHA MORE ALLAH I MODH T'LUTNA"
 
Redaktimi i fundit:

SuRiAnA

Anëtar i Nderuar
Dhe une lutem para se te flej..(zakonisht sa i perket fesè..duhet te lutesh e kthyer ne anè te djatht ose e ulur ne krevat) fillimisht kerkoj falje te mekateve te mia ndaj krijuesit ton si fillim,pastaj gabimet qe kam bere ndaj familjes time sidomos ndaj prinderve t'mi... lutem per gjera t'mia personale..dhe si gjethmon them disa dova ne arabisht(duke qene komplet ne dijeni per at cka po shqiptoj)
 

shiHanny!!

psiko pa shpres sherimi
Dhe une lutem para se te flej..(zakonisht sa i perket fesè..duhet te lutesh e kthyer ne anè te djatht ose e ulur ne krevat) fillimisht kerkoj falje te mekateve te mia ndaj krijuesit ton si fillim,pastaj gabimet qe kam bere ndaj familjes time sidomos ndaj prinderve t'mi... lutem per gjera t'mia personale..dhe si gjethmon them disa dova ne arabisht(duke qene komplet ne dijeni per at cka po shqiptoj)

ket patjeter..

un ul lutem, shtrir sikur m'duket pa rrespekt sdi (perveq kur je smut kuptohet)...
 

SuRiAnA

Anëtar i Nderuar
ket patjeter..

un ul lutem, shtrir sikur m'duket pa rrespekt sdi (perveq kur je smut kuptohet)...

me mir eshte ulur...por dhe shtrir ne krah te djatht pranohet.. besoj e din per fen ton jan shum dmthenes te thuhen 2kuleuthat..i din?? une i perseriti nga 3herè
 

baby-angel

Thpilt
Bej ngjithmone nje lutje para se te fle, dy ne arabisht e nje te gjate ne shqip :D
Besoj te gjithe bejme lutje per ate qe duam te kemi...te mijat jane kerkim faljeje, falenderim per cka kam dhe lutje per ti pasur gjithmone ;)
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Zakonisht e them Ajetul-Kursij (Tespih-Doven), pastaj 3 ajetet e fundit te kaptines El-Bekare. E nganjehere 10 suret e fundit te Kur'anit, si dhe disa lutje fetare shqip para gjumit.
 

Katoliku

Antar Aktiv
Po gjdo nat lutem,lutem per me me ndihmu Zoti ne jeten e perditshme,lutem per diten e bukur qe me dhuroi,lutem per te tjeret qe Zoti tua qel syt dhe te shohin te verteten me sy,e kshtu me rradh,lutem zakonisht ne gjunje,por nuk do te thot pozita se si je, a je ne gjunje,a je ulur apo je shtrire,me rendsi esht qe te lutesh me dinjitet dhe shum vemendje
 
Top