Madridi s’ka cilësi pa Ozil

xhebrail1

INTERIST
Portieri i Atletico Madridit, Thibaut Coutois, beson se largimi i Mesut Ozil nga Arsenali e ka dobësuar tej mase Real Madridin.

Gjermani u largua nga klubi mbretëror gjatë kësaj vere për 50 milionë euro pas transferimeve të Iscos dhe Gareth Bale, teksa Courtois ka deklaruar para derbit madrilen se Los Blancos kanë humbur ndjeshëm në cilësi.

“Pa Ozilin, Realit i mungon kualiteti në lojë”.

“Ozil ka vizion të jashtëzakonshëm për lojë dhe pasimi i fundit që ai e bën është unik edhe pse ata kanë lojtarë të tjerë”, ka theksuar Courtois.

Courtois do të ballafaqohet me mesfushën e Realit pa Ozilin sonte mbrëma me fillim nga ora 22:00. /Telegrafi/

f.0928152112958_m.jpg
 
Top