• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Magjia e zeze dhe ndikimi i saj

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Magjia e zeze dhe ndikimi i saj

S'ka asgje te keqe, keqkuptimi eshte i pranishem perher, detyra jone te sqarohemi e te mos paragjykojme :)... Ti bere sh gabim qe nuk e sqarove tamam :p... Se shpesh mduhet mua te sqaroj per ty :cekic::cekic:
 
Titulli: Magjia e zeze dhe ndikimi i saj

Magjia e zeze quhet budallallek per ato qe se besojne... Pra jo se njerezit qe nuk e besojne jane budallenj.
loooool
Ma perkthe pak te lutem se i dont speak mire albanian :p
Dmth ne qe se besojme nuk jemi budallenj por bejme budallallek ama meqe nuk besojme ne magjine e zeze lol

As une nuk i besoj por thelbi nuk eshte ky-Thelbi eshte qe nje besimtar musliman nuk mund ti besoje magjise.(PIKE E MADHE MADJE :)).Dhe jo sepse e them une qe jam askushi por e thone hadithet e bashkengjitura me lart

Natyrisht PEACE&LOVE always :D

:botadashuri::botadashuri::botadashuri:
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Magjia e zeze dhe ndikimi i saj

loooool
Ma perkthe pak te lutem se i dont speak mire albanian :p
Dmth ne qe se besojme nuk jemi budallenj por bejme budallallek ama meqe nuk besojme ne magjine e zeze lol

As une nuk i besoj por thelbi nuk eshte ky-Thelbi eshte qe nje besimtar musliman nuk mund ti besoje magjise.(PIKE E MADHE MADJE :)).Dhe jo sepse e them une qe jam askushi por e thone hadithet e bashkengjitura me lart

Natyrisht PEACE&LOVE always :D

:botadashuri::botadashuri::botadashuri:
Leviiii???
Njeriu quan budallallek dicka koti, por te quash budallallek dicka nuk te ben ty budalla, Ej, seriozisht duhet te ta shpjegoj? :(... PO mire une qe them se bestytnite jane budallalliqe do te thote qe une quhem budallaqe nga ato qe e besojne ate gje??? o_O
SA i perket besimit musliman. Magjia e zeze egziston, por patjeter ndalohet qe te merresh me to, e ti besh tjetrit magji...
Dhe thelbi qe dhe une komentova ishte mbi termin budallallek i cili ishte thene per fenomenin jo per personin :).. Ate term ti e ke keqkuptuar dhe pike :p.. Tani mos i mesho kot tendes :)

Peace and love..
:D

p.s. uns sflas me, loverboy perher me fut ne sherr... lol
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Vendndodhja
WorLd 0f dReAms
Titulli: Magjia e zeze dhe ndikimi i saj

Besimtari musliman nuk i beson magjise, por i beson ekzistences se saj O levoo :D - Po mire, meqe e pranove qe nuk speak mire albanian lool
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Magjia e zeze dhe ndikimi i saj

Nje magji eshte loverboy , ti madje e ke then se e ke pas dhe shok dhoma apo diqka till Hoxhe Behar Mjekiqin ,,kur ai shum kjart e thot se; nuk ka magji te bardh ase te zez ,ajo eshte nje magji .Per me teper ja dhe vidoa
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Vendndodhja
WorLd 0f dReAms
Titulli: Magjia e zeze dhe ndikimi i saj

Po Beharin ne klase e kam pase por s'do t'thote se duhet pajtuar me cdo gje qe thote. Madje, ai per te mos u zgjatur shume ne teme/debat, i ra shkurt, ka vetem 1 magji.
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Magjia e zeze dhe ndikimi i saj

Po Beharin ne klase e kam pase por s'do t'thote se duhet pajtuar me cdo gje qe thote. Madje, ai per te mos u zgjatur shume ne teme/debat, i ra shkurt, ka vetem 1 magji.
Po dhe un sa kam pyt dhe kam lexu se ka vetem 1 magji.Loverboy magji e bardhe dhe te zez e thon ,,TIPAT,, si burdushi.Por prap do pys rreth kesaj qeshtje.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Vendndodhja
WorLd 0f dReAms
Titulli: Magjia e zeze dhe ndikimi i saj

Po dhe un sa kam pyt dhe kam lexu se ka vetem 1 magji.Loverboy magji e bardhe dhe te zez e thon ,,TIPAT,, si burdushi.Por prap do pys rreth kesaj qeshtje.
Sipas tefsirit te Imam Fakhruddin al Razit, Muhammedi a.s. eshte prekur mu nga magjia e zeze.
 

Darius

Larguar...
Vendndodhja
Shqipëri
Titulli: Magjia e zeze dhe ndikimi i saj

Magjia eshte pjese e botes frymore. Nje njeri qe beson ne Zot, duhet te pranoje edhe egzistencen e Djallit. Dikush qe pranon Bekimin duhet te pranoje dhe Mallkimin.

Per mua Magjia egziston, por sigurisht jo ne formen qe na paraqitet nga filmat.

hajduti
 

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
Titulli: Magjia e zeze dhe ndikimi i saj

Magjia eshte pjese e botes frymore. Nje njeri qe beson ne Zot, duhet te pranoje edhe egzistencen e Djallit. Dikush qe pranon Bekimin duhet te pranoje dhe Mallkimin.

Per mua Magjia egziston, por sigurisht jo ne formen qe na paraqitet nga filmat.

hajduti
e bardha e zeza... por njeriu eshte krijese aq e lire me aq force ,me energji sa mund te zgjedh ciles ngjyre ti jap pushtet e nese balsamos shpirtin me ngjyren e zgjedhur ..tjetra nuk mund ta njollos ... besimi,vendimi dhe perkushtimi ky!
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Magjia e zeze dhe ndikimi i saj

Per mendimin tim, keta magjistaret jane njerezit me shpirtkeq qe ekzistojnë, andaj mund te bejn keq ata kujtdo saqe marrin shum njerez ne qafë duke ua shkaterru jeten atyre. Po që i duhet njeriut kjo "aftesi"? Pastaj nuk mund i quajm magjistaret te semuar mentalisht, sepse te semuar nuk jane ata... porse duhet t`i quajm njerez djalli, ngase tjeter titull nuk e meritojn ata.
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Vendndodhja
Pertej Horizontit
Titulli: Magjia e zeze dhe ndikimi i saj

Magjia eshte pjese e botes frymore. Nje njeri qe beson ne Zot, duhet te pranoje edhe egzistencen e Djallit. Dikush qe pranon Bekimin duhet te pranoje dhe Mallkimin.

Per mua Magjia egziston, por sigurisht jo ne formen qe na paraqitet nga filmat.

hajduti
Ja pra qe ketu fillon kundershtimi i vete fes.
Si mundet nje dicka qe predikon miresin dhe drejtesin te kete dhe polin e ndeshkimit,magjis dhe te se keqes?!
 

Moonlight

Shine like a Moon!
Staf në FV.AL
Titulli: Magjia e zeze dhe ndikimi i saj

Ndoshta sepse edhe djalli ishte nje prej tyre....ndoshta djalli jemi vete ne dhe kjo per mua do ishte shume e pranueshme duke pare veten si sillemi .
Ne parim nuk i besoj....por di shume histori dhe thjesht sdo ia deshiroja vetes kurre te isha pjese e tyre!!!
 

Darius

Larguar...
Vendndodhja
Shqipëri
Titulli: Magjia e zeze dhe ndikimi i saj

Ne parim nuk i besoj....por di shume histori dhe thjesht sdo ia deshiroja vetes kurre te isha pjese e tyre!!!
Sigurisht qe ekziston magjia dhe ka ligjet e veta universale qe e shoqerojne. Magjia me e keqe qe ekziston eshte ajo qe quhet "magji e ngrene" qe hidhet ne ushqim apo pije dhe i jepet viktimes ne menyre te fshehte pa i treguar gje, magjite e tilla jane te paravendosura me nje (njet) caktim objektiv te caktuar ne qellimine tyre dhe jane shume te rrezikshme sepse kalojne nepermjet ushqimit ne gjak dhe kthehen ne semundje nga me te ndryshme. Ka pastaj magji te tjera nga me te rrezikshmet si magjia e zeze , etj etj

hajduti
 

Moonlight

Shine like a Moon!
Staf në FV.AL
Titulli: Magjia e zeze dhe ndikimi i saj

Sigurisht qe ekziston magjia dhe ka ligjet e veta universale qe e shoqerojne. Magjia me e keqe qe ekziston eshte ajo qe quhet "magji e ngrene" qe hidhet ne ushqim apo pije dhe i jepet viktimes ne menyre te fshehte pa i treguar gje, magjite e tilla jane te paravendosura me nje (njet) caktim objektiv te caktuar ne qellimine tyre dhe jane shume te rrezikshme sepse kalojne nepermjet ushqimit ne gjak dhe kthehen ne semundje nga me te ndryshme. Ka pastaj magji te tjera nga me te rrezikshmet si magjia e zeze , etj etj

hajduti
Bobobo kush ta dha kete nenforum ta moderosh :)
Hajdut kam informacion pasi njoh histori te treguara ....por eshte ajo lufta jone e brendshme midis te besuarit ato qe i cilesojme "legjenda" dhe ato qe i klasifikojme si te verteta....
Mgjth interesimi im apo kurioziteti im ne kete fushe eshte 0.
:)
 

Darius

Larguar...
Vendndodhja
Shqipëri
Titulli: Magjia e zeze dhe ndikimi i saj

Ajo qe kam thene (dhe po e perseris) eshte qe besojne apo nuk besojne njerezit, gjerat jo te zakonshme vazhdojne e ndodhin, perfshi edhe magjine. Besojne apo nuk besojne njerezit, ne te gjithe boten ka fenomene qe jo vetem mohojne cdo ligj te natyres dhe te shkencave qe njohim por shkojne dhe pertej kesaj. Ky eshte fakt.

hajduti
 

C3nI

Anëtar i Nderuar
Titulli: Magjia e zeze dhe ndikimi i saj

Magjia ekziton eshte fakt i argumentuar . Mjafton vetem nje klikim ne Google per ta vertetuar .
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Magjia e zeze dhe ndikimi i saj

Sigurisht qe ekziston magjia dhe ka ligjet e veta universale qe e shoqerojne. Magjia me e keqe qe ekziston eshte ajo qe quhet "magji e ngrene" qe hidhet ne ushqim apo pije dhe i jepet viktimes ne menyre te fshehte pa i treguar gje, magjite e tilla jane te paravendosura me nje (njet) caktim objektiv te caktuar ne qellimine tyre dhe jane shume te rrezikshme sepse kalojne nepermjet ushqimit ne gjak dhe kthehen ne semundje nga me te ndryshme. Ka pastaj magji te tjera nga me te rrezikshmet si magjia e zeze , etj etj

hajduti
Une e kam dit qe me e forte si magji esht ajo qe perdorin trupat e te vdekurve ://///..
Nejse, sa per temen, po egziston!
Egziston magjia, syri, (evil eye), te infektuar nga xhindet.
Zoti na ruajte!
Si e bejne? njerez te caktuar bashkepunojne me djallin per te arritur ate cfare duan te bejne.
Njoh njerez qe jane semurur. Kane vajtur ne cdo doktor, kane bere cdo analize dhe u ka dal mire cdo gje. I jane drejtuar personave qe dine si ti dallojne dhe trajtojne keto gjera dhe u ka dale qe kane patur magji. Duhet patur kujdes mos te shkosh ne magjistar tjere per tu sheruar se ata punojne po me djaj/xhind keshtuqe nuk shpeton. Per te arritur ate qe do njeriu duhet te beje marreveshje xy me ta. Pra eshte give and take.Psh dikur ka qene nje Profete qe u be dhe e famshme ne top show. Ajo sheronte njerezit ama fatkeqesisht njerezit pas nje fare kohe u semurnin prap. Pasi ajo punonte po me djajt per kete pune. Sherimi behet me Kuran, me lutje apostafate pa patur nevoje per te paguar njerez. Kaq di! Kaq po ju them!
 

Moonlight

Shine like a Moon!
Staf në FV.AL
Titulli: Magjia e zeze dhe ndikimi i saj

Une e kam dit qe me e forte si magji esht ajo qe perdorin trupat e te vdekurve ://///..
Nejse, sa per temen, po egziston!
Egziston magjia, syri, (evil eye), te infektuar nga xhindet.
Zoti na ruajte!
Si e bejne? njerez te caktuar bashkepunojne me djallin per te arritur ate cfare duan te bejne.
Njoh njerez qe jane semurur. Kane vajtur ne cdo doktor, kane bere cdo analize dhe u ka dal mire cdo gje. I jane drejtuar personave qe dine si ti dallojne dhe trajtojne keto gjera dhe u ka dale qe kane patur magji. Duhet patur kujdes mos te shkosh ne magjistar tjere per tu sheruar se ata punojne po me djaj/xhind keshtuqe nuk shpeton. Per te arritur ate qe do njeriu duhet te beje marreveshje xy me ta. Pra eshte give and take.Psh dikur ka qene nje Profete qe u be dhe e famshme ne top show. Ajo sheronte njerezit ama fatkeqesisht njerezit pas nje fare kohe u semurnin prap. Pasi ajo punonte po me djajt per kete pune. Sherimi behet me Kuran, me lutje apostafate pa patur nevoje per te paguar njerez. Kaq di! Kaq po ju them!
Kur thua trupat e te vdekurve i referohesh atyre si tip fashash qe i mbyllin gojen...mos i gabofsha...me te degjuar i kam e une por di qe ato jane teper te rrezikshme .
Aman se kjo tema ma shpif lol
Dhe te jep ngjethje edhe kur e mendon imagjino ti hysh detajeve

E moret ne qafe hajdutin me kte nenforum lol
 
Top