"Mbizoteron kurvëria"-Erik Lloshi per festivalin ne Rtsh

“Zelli që kishte i kthehet në vrer” Erik Lloshi “sulmon” organizatorët e Festivalit të Këngës: Nuk ia vlen me​


Më anë të një Instastory që ka bërë ai është shprehur se fituesi i festivali është përzgjedhur para së të përfundoj festivali.

auto_vhjhjhj1580926276.jpg

Këngëtari Erik Lloshi ka “sulmuar” organizatorët e Festivali të Këngës që jepet në RTSH. Më anë të një Instastory që ka bërë ai është shprehur se fituesi i festivali është përzgjedhur para së të përfundoj festivali. Ai e ka konsideruar këtë festival si mediokër dhe se në të mbizotëron kur.ëria.

Ore ka mbaru festivali apo ça po ndodh? Ça turpi është ky shtet! Më vjen për të vjellë që jap kontributin tim në muzikë për këtë shtet, ku mbizotëron mendja mediokre dhe kur.ëria. Muzika ka vdekur me kohë. S’ja vlen më,” ka shkruar ai.


Dosja.al
 
Ore vlla. Nuk e di si jetoni atje në Shqipëri. Bëhet dot gjë pa miqësi, hater, bakshishe, o shalë e gjoks ?
 
Ne shqiperi eshte me e dukshme prej varferise se tepruar por ama dhe andej pse kudo ne bote nuk behet pa miqesi korrupsion dhe shale e gjoks.
 
Top