“Mbretëresha’ e hedhur me parashutë ishte ky burrë (FOTO)

Një nga momentet kulmore të ceremonisë së hapjes së Lojërave Olimpike ishte kur Mbretëresha Elizabetë mbërrin në stadium në krah të Daniel Craig, aktorit që luan serinë e fundit të filmave me James Bond. Kësaj here Mbretëresha u kthye në një ‘Bond girl’, hipi në një helikopter me agjentin 007 dhe u hodh me parashutë. Natyrisht gjithçka ishte e parapërgatitur.

Një zëdhënës i Mbretëreshës tha se ajo ishte shumë e lumtur që mori pjesë në diçka kaq të jashtëzakonshme.

Skenat e këtij momenti spektakolar janë regjistruar në mars dhe prill të këtij viti nga regjisori Danny Boyle.

Ndërsa personi që u hodh nga helikopteri me veshjen e Mbretëreshës është një parashutist profesionist, iu quajtur Gary Connery.

42 vjeçari u bë i njohur në mbarë botën në maj të këtij viti kur u hodh nga një helikopter pa parashutë, por vetëm me një kostum me krahë specialë.
queen-1.jpg

queen-2.jpg

queen-3.jpg

/g/tema/
 
Last edited by a moderator:
Top