Me beri pershtypje!

Abisi

Me te vertete jane kaq "naive" brezi sotshem?
Jam nje vajz 15vjec. Para 3-4 ditesh me shkruajti nje djal ne Instagram tim. Une i ktheva pergjigje duke mos e ditur se cfare do me priste me von. Ai fillo te prezantohej she une po ashtu por ne fillim e genjeva sepse kishe frik. Por me pas fjalet e tij mu duken te sinqerta dhe e besova . E lam te takohemi ne nje vend edhe pse nuk e dija se di dukej nga pamj pranova dhe shkova te vendi i takimit. Por ai nuk erdhi dhe une u the a ne shtepi e deshperuar. Me pas me shkruan perseri ai filluam te zihemi por ne fund u pajtuam. Perser filluam te flisnim normal. I thash babi tim qe flas me nje djali dhe me tha bej block sa je ne kohe mos fol me te por une nuk e bera dicka te till sepse isha dashuruar marrezisht past ti. Me pas i fillo te me kerkonte foto nude . Filloi te me kercenonte nese mund te shprehem keshtu dhe une si nje mendjelet bera ate qe me tha ai i pastova foto nude. Me dat 13 pra mbrembe me shkruajti ne mesenger dhe mu duk dicka normal se une e konsideroja te dashur edhe pse jam e vogel. Ai me ra me camera dhe une e hapa telin duke folur me tha te zhvishem te ngri bluzen une e ngrita por jo krejt pastai filloi te me jepte urdhra dhe te shkruani sipas menyres se tij, une e ngrita bluzen. Me pas me tha te zhvesh pantollonat une i zhveshe dhe ato me pas filloi te me thoshte te zhvesh dhe te brendeshmet ne ate moment une e mbylla telin dhe ika ne dhom. Kur zgjohem ne mengjes ai me kishte bere block ne messenger dhe ne insta. Nese e postoni kete shkkrim Kisha vetm nje pyetje per ate djalin PSE?? Dhe dicka tjeter edhe pse jam shum e merzitur une e dua prap ate dhe nese ai kthehet do e mirpres edhe pse se kam pare kurr me par. In e dua edhe pse ai me genjeu mabdje jam e sigurt qe nuk me ka then asgje te vertet nga ato qe me ka then. Nese e poston sh.flm

Revista Anabel
 
Redaktimi i fundit:

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
keshtu eshte kur ne vend te librave , merren me insta!
O zot gramatika me ulerit me piskama!
 

Didi

C'est la vie.
Dashuria ne kohrat e instagramit.


Ps. Nga eshte mar shkrimi?
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
Pyetja jote eshte palidhje!
15 vjec normal qe jane dhe duhet te jete naiv...jane ende femije!
Ceshtja eshte se koha rreth tyre eshte ne disporpocion me ta vete.
Prinderve i lind detyra te bejne dhe policin edhe hetuesin edhe gjykatesin!!!!!!!!!
 

BoOoMBaStiCk

Il Silenzio
Dashuria me u zhvesh... po skan faj kto te shkretat, 'ndjekin' lloj lloj kuçedrash qe zhvishen per karrier dhe like. Mjer njerzimi si po perfundon.
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Femija te don pas,ta informosh ti qendrosh afer etj etj.
Krejt mire personi ne fjale mund te jete ndonje koleksionist fotosh qe perdoren per tjera qellime,ose mund ti beje presion vajzes ne moshen qe ka e con drejt depresionit.Nuk di ekziston ndonej ligj ne shiperi ku mund te denoncosh nese ke ndonje problem ne rrjet.
Ketu gjithnje reklamohen numrat e telefonit dhe adresat ku mund te ankohesh sidomos per moshat adoleshente dhe femijet.
Gjithesesi duhet ndergjegjsim per rreziqet qe paraqesin lundrimet online,qe nga familja,prinderit,shkolla etj etj.
 

Drejtori

Karikaturistikarikaturonnjekarikaturkarakteristike
Perrallat e Anabeli-t....
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Une 15 vjec lozja me kukulla. Vallaj pune e veshtire me rrit kalamaj sot. :(
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
kam mendu se insta ishte vetem me postu foto dhe se nuk ka opsion mesazhi. paskam gabu.. sa per kte gocen. Truri nuk blihet ne pazar. Kete nuk e them pse ka gabuar, nfund fundit adoleshente eshte ama e them se e kerkonka akoma djalin.
 

Didi

C'est la vie.
kam mendu se insta ishte vetem me postu foto dhe se nuk ka opsion mesazhi. paskam gabu.. sa per kte gocen. Truri nuk blihet ne pazar. Kete nuk e them pse ka gabuar, nfund fundit adoleshente eshte ama e them se e kerkonka akoma djalin.

Ashtu mendoja edhe une. Por me thane qe ka dhe chat dhe per pm.
A hapim nje Solo? Se ngelem pas bote :(

Duhet thene dhe fakti qe pavarsisht se eshte perhapur teknologjia shume shume adoleshent nuk e perdorin
ne menyre produktive.

Më tha të pi qumësht dhe unë piva.

Eshte dhe ajo: Hajde hidhemi ne lume, e opa.
 

dangerous

* * *
/Ashtu mendoja edhe une. Por me thane qe ka dhe chat dhe per pm. /...

... ooo Didi po kètè e dinè dhe femijet,... perse kanè disa nga 2 a 3 insta , ?...ncncnc
 

Didi

C'est la vie.
/Ashtu mendoja edhe une. Por me thane qe ka dhe chat dhe per pm. /...

... ooo Didi po kètè e dinè dhe femijet,... perse kanè disa nga 2 a 3 insta , ?...ncncnc


Ata qe skane instagram skane si ta dine! Jane bere keto rrjetet si buka e gojes, i kane coroditur njerezit.
 
Top