Më mirë se Bayern e City, skuadra italiane ende e pamposhtur këtë sezon

Status
E mbyllur për postime të tjera.
ternanaaa-1100x620.jpg

53 pikë në 21 ndeshje, 16 fitore, 5 barazimi dhe asnjë humbje deri në këtë fazë të kampionatit. Skuadra e Ternana-s ka shifra të frikshme këtë sezon. Ajo është pjesë e kategorisë së tretë dhe nën drejtimin e trajnerit Cristiano Lucarelli synon që sezonin e ardhshëm të bëhet pjesë e Serie B.

Ternana është i vetmi ekip që nuk ka pasuar asnjë humbje deri në këtë fazë të sezonit në ligat e 5 shteteve europiane të futbollit me nivelin më të lartë.

Po ashtu, skuadra nga Umbria ka edhe një golavarazh të shkëlqyer, pasi ka arritur të shënojë 51 gola dhe ka pësuar vetëm 14.

Me këto shifra, ngjitja në Serie B duket e sigurt për këtë skuadër.

A2news.com
 
Status
E mbyllur për postime të tjera.
Top