Më thuaj shenjën e horoskopit, të të them se çfarë nëne je

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Horoskopi tashme dihet qe prej shume vitesh është ne gjendja qe për çdo shenje te tij te na japë karakteristika precize qe me pas janë ne gjendje te kushtëzojnë edhe sjelljet tona, dhe mesa duket kësaj nuk i shpëton as mëmësia.

ced248ad-257e-4e58-aab5-7ef6c92b7042---0-.jpg

Nëse dëshironi te dini se çfarë nene jeni, me poshtë do te keni karakteristikat pozitive apo negative ne varësi te shenjës zodiakale.

1. Nena Dashi. Ajo është një nënë e zjarrtë, me vullnet të fortë, gjithmonë e gatshme për të stimuluar fëmijët me lojëra dhe objektiva të reja; zemërohet lehtë, por parapëlqen qe te përfshihet gjithmonë ne problemet e tyre.

2. Nena Demi. Ajo pëlqen të gatuaj, të qëndrojë në shtëpi dhe tu japë fëmijëve të saj të gjitha mbështetjen e mundur. Ajo është figura tipike e nenës se ngurte dhe gjithmonë dëshiron te jete e pranishme ne jetën e fëmijëve te saj.

3. Nena Binjake. Inteligjente dhe e aftë ajo shtyn fëmijët të gjejnë më shpejt pavarësinë e tyre, si atë emocionale ashtu dhe atë materiale.

4. Nena Gaforre. Kjo është "nëna" par excellence, e bute, e ëmbël, ajo është "klloçka nënë." Tere kohen pas fëmijëve te saj.

5. Nena Luan. E dashur dhe krenare, ajo është nena qe kërkon shumë nga fëmijët duke stimuluar ambiciet e tyre. E pajisur me një ndjenjë të fortë morale, ajo do te dëshironte te ruante po ato pozita edhe kur ata te rriten.

6. Nena Virgjëresha. Këto nena sigurisht qe nuk mund te qortohen për sa i takon edukimit te fëmijëve. Edhe pse pa shume fantazi dhe me pak mangësi ne përkëdhelje, ato përgjithësisht janë ne gjendje te përcaktojnë linjat me te rëndësishme te rrugëtimit te fëmijëve te tyre

7. Nena Peshore. E pajisur me një ndjeshmëri të mprehtë, ajo është një nënë që di të përshtatet shumë mirë me nevojat e fëmijëve, pa imponuar qëllimet e saja. ثshtë nena tipike për tu quajtur edhe një mikeshe e fëmijëve te saj.

8. Nena Akrep. Inteligjente dhe e ndjeshme, ajo është një nënë që di të kombinoje ne mënyrë të përkryer qortimet me përkëdheljet, duke i dhënë mbështetjen e duhur dhe kujdesin e nevojshëm fëmijëve. Prej natyre misterioze, ato shpesh duhet te mësojnë edhe nga fëmijët e tyre.

9. Nena Shigjetari. ثshtë nena tipike e ngathet e cila beson shume ke mirësia dhe virtytet e saj. Dashuron shume fëmijët e saj dhe kërkon qe tu transmetoje atyre ndjenjën e lirisë.

10. Nena Bricjapi: ثshtë nena tipike ne dukje e ftohte. Por ajo është në fakt shume e vëmendshme dhe plot ndjenja ndaj fëmijëve te saj. Kërkuese ndaj gjithçkaje që lidhet me arsimin dhe punën, por tolerante në lidhje me miqësitë dhe sferën afektive te tyre.

11. Nena Ujori. I kushton më shumë vëmendje lirive individuale të fëmijëve të saj dhe arsimimit te tyre. Nena tipike qe është ne gjendje te vendose një dialog te përsosur me fëmijët e saj.

12. Nena Peshk. ثshtë nena qe gjithmonë kërkon tu imponohet fëmijëve, por shume e afte për te vendosur raporte besimi me ta, te cilat e duan atë me se shumti për gabimet praktike te saj.

ikub.al
 

Endrra

VIP
V.I.P
Titulli: Më thuaj shenjën e horoskopit, të të them se çfarë nëne je

par excellence pra :)
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Më thuaj shenjën e horoskopit, të të them se çfarë nëne je

4. Nena Gaforre. Kjo është "nëna" par excellence, e bute, e ëmbël, ajo është "klloçka nënë." Tere kohen pas fëmijëve te saj.
P.S Qenkam nen e mir shyqyr :D
 
Top