Medioker i suksesshem VS gjeni pa fat?

Medioker i suksesshëm VS gjeni pa fat?​

Kemi patur rastin te shohim medioker qe kemi patur ne shkolla apo qe na ka rastisur t'i njohim diku tjeter, te jene ngjitur shume lart ne kariere, ndersa te tjere me aftesi te jashtezakonshme nuk jane aty ku e meritojne. Ku qendrojne arsyet qe keta te paret ''perparojne'' ndersa keta te tjeret ngelen mbrapa? Eshte puna se kane ''krahune forte'', qendrojne mire nga ana ekonomike dhe si pasoje e kesaj edhe perkunder aftesive te tyre arrine me larte?


Keni respekt ju per keta?...Ja u keni ziline?

Ne mesin tone...cilet zoterojne me shume?

Mendoni se ka nga ata qe kane aftesi te medha por prap ngelen mbrapa dhe nuk arijne te sigurojne nje vend te sigurte ne shoqeri?
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
Njoh shume te tille,por per respekt meqe jan me te medhenj,spo permend emra,duke qene se jane persona publike....
skam hic respekt ne sensin qe i admiroj per arritjet....perkundrazi,,,por kur ke parane,rrotullon boten sipas qejfit,kshuqe...ske ca ti besh,do ti durosh
 
lol gjithe jeni dhene pas temave te dashurise dhe miss e mister forumi :D..keni haru temen time...nejse se ja bej qejfin vetes une e pergjgjigjem vete :D

Mediker ne klasen time ka pas me kile lol....sa i kam pas inate...Cdohere tregoheshin te mencur e te ditur se kishin nje mbiemer nga mbarapa, ose ishin mire nga ana ekonomike po qe ishin tape fare nga ana e karakterit, e seriozitet, e sjelljeve,e aftesive...Ca t'ju besh se te percjellin si hije nga mbrapa...prap aty ne fakultet i kam, e tashti te vjen inat dhe me shume se e sheh qe ne fund dhe une dhe ai/ajo do kemi statusin te diplomuar..Po ce do qe une kam harxhuar vite te tera per te arrit aty e ai i ka mar sa hap e mbyll syte ( mos te thote dikush se nuk egzistojne te tilla raste, se egzistoni qe cke me te)..Po nejse urrojme te vjer ndonjehere drejtesia ne vend :D dhe secili te kete ''folene e madhe'' ne shoqeri aq sa e merriton e te vine me shume aftesite ne shprehje.
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Ja qe e do, sepse ti ne krahsim me ata ke nje baze njohurish...
Nqs te pyes nje gje minimale dhe ty dhe ata...se di nqs ata do dine te me pergjigjen...por ata kan nje dipllom..
Kjo puna e mikut...hecen deri diku, sepse asnjeri ska interes te mbaje ne pune dike qe eshte tap, sja ka idene, eshte mendjemadh..e aq i ben per pune...sepse keta aq kohe sa kan leke/dike nga mbrapa jan te mesuar me jeten komode dhe as nuk implikohen per pune ose per te mesuar dicka me teper sepse e kan jeten te asiguruar( te pakten ashu mendojne ata...sepse asnjex si dihet jetes se si vjen e si kthehet...e ngel me syte ne djell).
Nejse, keshilla me e mire eshte te injorosh kete shtrese njerzish...sepse e prish gjakun tend kot...me dicka PA VLERE....
Mbase mediokri ka "sukses" nje 2 x...por i zgjuari-gjeniu....dallohet atehere kur eshte puna e fineses, e diturise ....
 
Top