Mendoni se ne nje moment te veshtire eshte me e lehte ti hapesh ...

Mendoni se ne nje moment te veshtire, eshte me e lehte ti hapesh nje shoku apo nje shoqe ?
Kush eshte personi ndaj te cilit hapeni per cdo problem tuajin ?
 
Last edited by a moderator:

shiHanny!!

psiko pa shpres sherimi
kur je psikologjikisht e dobet pra kur vun shum munet me ndodh gjithqka dhe gjithmon osht aty afer dikush qe don me perfitu nga rasti, duhet shum kujdes.....un per vete n'kto raste kom ma shum filing me femna se ma kuptojn trunin ma mir...
 
Redaktimi i fundit:

baby-angel

Thpilt
:D Mua me pelqen me shume te hapem me nje te gjinise tjeter...Varet shume dhe nga problemi por qe nuk e di me duket me mire kur gjen mbeshtetjen e nje mashkulli,te duket me te vertete sikur ke te drejte perderisa dhe nje qe presupozohet te mendoje ndryshe apo ndieje ndryshe te perkrah..;)
 

Analistja

Anëtar i ri
Nuk ka rendesi nese i hapesh nje mashkulli apo nje femre, ne nje moment te veshtire. E rendesishme eshte qe te jete nje mik/mike e mire per ty dhe ta kuptoje gjendjen tende dhe te te ndihmoje per te ecur perpara. Nganjehere meshkujt jane me te pershtatshem per te qene miq te vertete sepse femrat ne pergjithesi jane ziliqare dhe nganjehere "gezohen" me dhimbjen e shoqes. Eshte pak e rende ta them kete si femer qe jam por sa kam pare dhe degjuar eshte nje realitet qe smund t'i shmangemi.
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
Un nuk do preferoja tju hapja nje shoqeje ne momentet e veshtira.nuk kam shum besim tek ato.thjesht per nje muhabet e aq..
mendoj se personi me i duhur esht nena.ose dikush tjeter nga familja........ata te degojne me zemer dhe ti japin keshillat po me zemer......
 

bora dr

100%shqiptare
Un nuk do preferoja tju hapja nje shoqeje ne momentet e veshtira.nuk kam shum besim tek ato.thjesht per nje muhabet e aq..
mendoj se personi me i duhur esht nena.ose dikush tjeter nga familja........ata te degojne me zemer dhe ti japin keshillat po me zemer......

jo cdo muabet mund tja thuash nenes....
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
ne pergjithsi me shoqet....
meshkujt skan durrim te te digjojne....
 
ne fakt une se njoh fare personin qe i tregoj cdo problem(eshte virtual dmth) dhe eshte shume me e lehte them cdo gje hapem per cdo gje mund te flas per gjithcka pa menduar se mund te kritikohem ose paragjykohem dhe ndihme mire me kete gje
 

erina

Antarë i ri
mendoj se nqs behet fjale per momente qe sapo kalova dhe ishin te veshtira dikush ne keto raste kerkon mbeshtetje keshtu qe ate e gjen tek njeriu me i afert per te .un e gjej gjithmone tek mikja ime me e mire.
 

alfonci

Veri investigatio
besoj se eshte vendimtare shoqeria, besnikeria dhe afermiteti qe keni me njerin apo tjetrin.
 
Kam krijuar gjithmon iden se meshkujt jan ata qe ne momentet e veshtira te perkrahin me shume, te pakten ne rastin tim ka ndodhur keshtu e ndaj mendoj se me e pershtashme eshte te flasesh me nje mashkull. Une gjithmon kam menduar se ata jan ne gjendje te kuptojne dhe te ndihmojne me teper nje femer ne veshtiresi. Patjeter qe egzistojne dhe nga "ata" qe mund te perfitojne ne momentin tend te dobesise gje qe mund te zhgenjeje per here te dyte.
 

fcbesia

Anëtar i Respektuar
Mendoni se ne nje moment te veshtire, eshte me e lehte ti hapesh nje shoku apo nje shoqe ?
Kush eshte personi ndaj te cilit hapeni per cdo problem tuajin ?

Ne shumicen e rasteve ai/ajo qe me del perpara,nuk e kam problem,se kam 2 shoqe qe po i pashe ato me heret sesa shoket e mi ,do ua them atyre "hallin"tim,shume here me kane ndihmuar e keshilluar,edhe anasjelltas...
 

columbia

fuck grecce
ia hap zemren njeriut tim,te dashures time sepse sic mund te me kuptoje ajo,jam i bindur qe askush nuk mund te me kuptoj
 

sec_l

NJERI I THJESHT
ne pergjithsi me shoqet....
meshkujt skan durrim te te digjojne....

Jo te gjith gjithmon folet ne pakic jo shumic :p

Varet nga momenti nese ja vlen ti hapesh shoqes shoqes nese shokut varet kush mund te jet me i pershtatshem per momentin qe ti ndodhesh .
 
Mendoni se ne nje moment te veshtire, eshte me e lehte ti hapesh nje shoku apo nje shoqe ?
Kush eshte personi ndaj te cilit hapeni per cdo problem tuajin ?

Ne momente te veshtira patjeter qe i hapem dikujt, se me ngulfat ajo e keqja qe kam perbrenda.......Cdohere i hapem mamit dhe motres - jane ato qe pikerisht ne ato momente me kuptojne me mire dhe mund te me udhezojne me mire.........
 

Ghost

Anëtar i Nderuar
Nuk hapem me askend edhe po te jet ndonje gje me e keqja ne jet te me ket ndodhur ...koh me heret eshte e vertet qe kur kam pasur probleme ose gjera te kqija jam hapur ...por me kalimin e kohes kuptova qe nuk ka asgje rendesi ajo (per vete po them) nuk ka mbetur besim ne askend ******Gjerat Ndryshojn
 

bella

Anëtar i Nderuar
Mendoni se ne nje moment te veshtire, eshte me e lehte ti hapesh nje shoku apo nje shoqe ?
Kush eshte personi ndaj te cilit hapeni per cdo problem tuajin ?

Motrave.Shoqja me e ngushte eshte larg, por me telefon i themi dicka njera-tjetres. Por kemi qene dhe jemi tre motra shume te bashkuara, shoqe shume te mira dhe gjithmone keshtu do jete...Jam teper e lidhur me motrat.
 

Lela_Dr

Donatorë
Me Vellain.....per shumicen e probleme qe kam hasur ne jete.
Me shoqerine pothuajse nuk flas fare per jeten private. Sa me pak te dine aq me mire eshte.
 

Karamele Zana

Anëtar i Nderuar
Me Vellain.....per shumicen e probleme qe kam hasur ne jete.
Me shoqerine pothuajse nuk flas fare per jeten private. Sa me pak te dine aq me mire eshte.

Edhe une... E kam vellain pak me te madh se vetja, dhe ai me kupton me shume ne disa raste. Flas edhe me prinderit (jo per gjithcka kuptohet) por vellai me ndihmon me teper, them se arsyeja eshte se prinderit jane rritur me mentalitet tjeter, ndersa vellai eshte rritur me tjeter. Ne fund te fundit familja vetem te ndihmon dhe nuk te hedh posht kurre, me kete eci para une.
 

Lela_Dr

Donatorë
Edhe une... E kam vellain pak me te madh se vetja, dhe ai me kupton me shume ne disa raste. Flas edhe me prinderit (jo per gjithcka kuptohet) por vellai me ndihmon me teper, them se arsyeja eshte se prinderit jane rritur me mentalitet tjeter, ndersa vellai eshte rritur me tjeter. Ne fund te fundit familja vetem te ndihmon dhe nuk te hedh posht kurre, me kete eci para une.

Zana edhe une te njejten gje mendoj. Edhe une vellain e kam me te madh, por jemi rritur bashke, dhe kemi pasur gjithmone shoqeri te perbashket. Dime gjithcka mbi njeri tjetrin, dhe vazhdojme te jemi shoke te ngushte, moter-vella......
 

KUShTRA

Antarë
mendoj she ne 90 % te rasteve kur e pret auuuu shum rende atehere te del shum lehte sa se ke paramenduar por edhe kur e ke pritur lehte te del rende sa se ke pritur!!
 

genxi

Anëtar i ri
deri tani ne kete moshe i kam perballuar pa u hapur me njeri..
me tej se di ,,,ne fakt kur i thua problemet dikujt tjeter duket sikur ndjehesh me i liruar ..si me e ndare peshen pergjysem ..
 

fight_cllub_al

demton_rende_shendetin
patjeter qe po .... eshte ne momentet e veshtira qe ne tendoni te jeni me te lehte ...
por une jo ...une nuk hapem
 

*Mia*

Slave To The Rhythm
Une kam tendencen t'i mbaj per vete gjerat.. sa me i veshtire te jete momenti, aq me e mbyllur behem une. Askush nuk te zgjidh gje, eshte e kote te fillosh te rrefehesh.
 

polisi_tajrush

Struga zemra Ilirides
Jam nje tip qe nuk hapem kollai e mbaj ne bark dhe sdua te ma die kerkush hallin tem pervec mamit dhe motres,nuk besoj shum ne shoqeri....
 

eldi

trafikante
gjithmon kur jam shum e merzitur,ose do flas me nje shokun tim.ose ne shumicen e rasteve me motren dhe kunatin, me ato qaj me ato qesh e them cdo mendim te hapur dhe skam droje fare.
 

*Mia*

Slave To The Rhythm
Zana edhe une te njejten gje mendoj. Edhe une vellain e kam me te madh, por jemi rritur bashke, dhe kemi pasur gjithmone shoqeri te perbashket. Dime gjithcka mbi njeri tjetrin, dhe vazhdojme te jemi shoke te ngushte, moter-vella......

Tani po lexoja keto mendimet e tjera. Keni permendur vellane/motren/familjen. Por une mendoj se, nese keni nje moment kaq te veshtire, (do per scontato) s'e ve fare ne diskutim qe vellai apo motra mund te te qendrojne prane. Sepse nenkuptohet qe keta jane personat qe pergjithesisht jane me ne brendesi te problemeve e gjithe ceshtjeve me te rendesishme te jetes tende. Kuptohet, varet nga raporti, po pergjithesisht keshtu eshte. S'besoj se ketu flitet per familjaret.. mendimi im gjithsesi.
 

triumfuesja

Anëtar i Respektuar
Mendoni se ne nje moment te veshtire, eshte me e lehte ti hapesh nje shoku apo nje shoqe ?
Kush eshte personi ndaj te cilit hapeni per cdo problem tuajin ?

Me mire nje shoku,personalisht kuptohem me mire me meshkujt :)(por as me femrat nuk keqkuptohem )thjesht ndihem me e lirshme te flas me nje mashkull.
 

unica

Anëtar i ri
nese mund te zhgjithim mes një shoku a po një shoqje mendoj se me 1 shok esht ma leht se munt te te jep perkrahjen e merituar se si te dalesh nga ajo situat ,edhe pse shoqja ndoshta do te kuptonte ma mir po nuk ka shum aftsi te te ndihmoj.
 
Top