Merkel: Pas pranimit të Kroacisë në BE ndalet zgjerimi

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Titulli: Merkel: Pas pranimit të Kroacisë në BE ndalet zgjerimi

Tani Kroatet sjan askush per te shkruar keto artikuj nje here. E kishte thene qe vjet nga behari Franca dhe Gjermania qe nuk do kete me pranime pas Kroacise, por sepse po planifikojne hyrjen e Turqise. Po nuk kontrolluan Turqine skan per te futur asnje shtet tjeter me pare. Duke qene se Turqia ka influenca te medhaja ne Ballkan, si pozitive ashtu edhe negative (mjafton te shohesh Shqiperine :D). Problemi qendron ketu tani nderkohe qe pergatisin Turqine bejne dhe testimin e vendeve Ballkanike duke ju hequr vizat. Por kjo aleanca Franko-Gjermane me duket me shume si nje Perandori mesjetare Bashkimi, me mire te na heqin vetem vizat dhe te na ndihmojne ku jemi, se sa te futemi poshte fuqise se tyre.
 

scorpione29

Anëtar i Respektuar
Titulli: Merkel: Pas pranimit të Kroacisë në BE ndalet zgjerimi

......Problemi i tyre me i madh,eshte ai relixhoz......eshte premtimi qe i dhane papes Giovanni Paolo Secondo.....qe te krijone nje Evrope me themele kristiane.......Problemi ekonomik eshte vetem ne dukje, sepse po te ishte ashtu nuk do te ishin futur ne BE as Romania as Bullgaria ,shtete keto me varferi extreme......Problemi yne eshte se kemi nje popullsi me maxhorance myslimane, kjo per ata mjaftone per te mos na integruar ne Evrope....Po kush eshte problemi yne???...pse duhet te futemi ,me cdo kushte ne Evrope????....une mendoje se integrimi nuk do na sjell ndonje gje te mire, mjaftone te shofesh shtetet si Romania dhe Bullgaria qe nuk i pyet njeri ,jane si shtete fantazem, qytetaret e ketyre vendeve jane shperndare neper evrope duke punuar per nje cope buke, jane bere sherbetoret e tyre.....Turqia sipas standarteve qe trumbetojne ata ,duhej te ishte integruar me kohe, dhe kjo nuk ndodhi per shkak te popullates myslimane......Myslimanofobia, eshte pengese per integrimin e shteteve me maxhorance myslimane......Eshte qesharake, sepse ata kerkojne standarte qe nuk i plotesojne edhe vete....ata e vene shume theksin te korrupsioni ne shqiperi, dhe eshte e vertete qe ne shqiperi ka korrupsion dhe eshte shume e veshtire te luftohet...por ketu korrupsioni eshte galopante, mjaftone te thuash per bisneset fitim prurese te mafies italiane qe kap shifra astronomike, atehere ke thene gjithcka....ata i kerkojne shqiperise, karta identiteti dhe passaporta biometrike, por vete i kane si copa letrash pa vlere...E pra eshte me mire ti futemi punes dhe te ndertojme vendin tone, dhe mos te besojme ne perrallat e tyre,...sipas meje neve na mjaftone vetem te levizim te lire, po te tjerat iu rregullojme vete,...kemi treguar se jemi te zote, duke punuar ne vendet e tyre, tani ka ardhur koha qe kete zotesi ta konsumojme per te ndertuar vendin tone........
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Titulli: Merkel: Pas pranimit të Kroacisë në BE ndalet zgjerimi

......Problemi i tyre me i madh,eshte ai relixhoz......eshte premtimi qe i dhane papes Giovanni Paolo Secondo.....qe te krijone nje Evrope me themele kristiane.......Problemi ekonomik eshte vetem ne dukje, sepse po te ishte ashtu nuk do te ishin futur ne BE as Romania as Bullgaria ,shtete keto me varferi extreme......Problemi yne eshte se kemi nje popullsi me maxhorance myslimane, kjo per ata mjaftone per te mos na integruar ne Evrope....Po kush eshte problemi yne???...pse duhet te futemi ,me cdo kushte ne Evrope????....une mendoje se integrimi nuk do na sjell ndonje gje te mire, mjaftone te shofesh shtetet si Romania dhe Bullgaria qe nuk i pyet njeri ,jane si shtete fantazem, qytetaret e ketyre vendeve jane shperndare neper evrope duke punuar per nje cope buke, jane bere sherbetoret e tyre.....Turqia sipas standarteve qe trumbetojne ata ,duhej te ishte integruar me kohe, dhe kjo nuk ndodhi per shkak te popullates myslimane......Myslimanofobia, eshte pengese per integrimin e shteteve me maxhorance myslimane......Eshte qesharake, sepse ata kerkojne standarte qe nuk i plotesojne edhe vete....ata e vene shume theksin te korrupsioni ne shqiperi, dhe eshte e vertete qe ne shqiperi ka korrupsion dhe eshte shume e veshtire te luftohet...por ketu korrupsioni eshte galopante, mjaftone te thuash per bisneset fitim prurese te mafies italiane qe kap shifra astronomike, atehere ke thene gjithcka....ata i kerkojne shqiperise, karta identiteti dhe passaporta biometrike, por vete i kane si copa letrash pa vlere...E pra eshte me mire ti futemi punes dhe te ndertojme vendin tone, dhe mos te besojme ne perrallat e tyre,...sipas meje neve na mjaftone vetem te levizim te lire, po te tjerat iu rregullojme vete,...kemi treguar se jemi te zote, duke punuar ne vendet e tyre, tani ka ardhur koha qe kete zotesi ta konsumojme per te ndertuar vendin tone........

E ke gabim per Romanin dhe Bullgarine, mos shiko Rom-et po shiko shtetasit e vertet. Pastaj ata vertet mund te punojne dhe punojne jashte shtetit, por ashtu si ne dhe si gjithe emigrantet e tjere e cojne ne shtetin e tyre ate fitim. Romania ka universitete me model se keta te evropes perndimore si mund te quhet shtete fantazme :lol: . Po e perserise nuk duhen pare keta prototipat pijaneca apo hajduta, se keta i heqin qafe ne sekonde, por rezervat dhe territoret e nje shteti dhe mbi te gjitha nenshtrimi i asaj ekonomie nen fuqine e BE-s.
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Titulli: Merkel: Pas pranimit të Kroacisë në BE ndalet zgjerimi

Me ne fund po na ndihmon dhe ne koha
 

Hartini

Antarë i Respektuar
Titulli: Merkel: Pas pranimit të Kroacisë në BE ndalet zgjerimi

Lere ç'thote Merkel , se ajo tha qe s'do tu japim asnje cent grekeve , por ua mbushi xhepet .
Keto jane perpelitjet e fundit te saj para se te leshoje pushtetin .
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Titulli: Merkel: Pas pranimit të Kroacisë në BE ndalet zgjerimi

Lere ç'thote Merkel , se ajo tha qe s'do tu japim asnje cent grekeve , por ua mbushi xhepet .
Keto jane perpelitjet e fundit te saj para se te leshoje pushtetin .

U mbushi grekve xhepat me borxhe LOL edi ca dmth ti japesh aq hua nje shteti??? dmth ta kesh te pakten per nja 50 vjete skllavin tend :D.
 

Hartini

Antarë i Respektuar
Titulli: Merkel: Pas pranimit të Kroacisë në BE ndalet zgjerimi

U mbushi grekve xhepat me borxhe LOL edi ca dmth ti japesh aq hua nje shteti??? dmth ta kesh te pakten per nja 50 vjete skllavin tend :D.

Ashtu eshte vertet , por 50 vjet ikin shpejt .
E di ti ç'do te thote te jesh i varfer , pa asnje leke dhe te mos marresh as borxhe per te bere nje tentative !!!!
Do te thote i vuash per buken e gojes pergjithmone.
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Titulli: Merkel: Pas pranimit të Kroacisë në BE ndalet zgjerimi

Ashtu eshte vertet , por 50 vjet ikin shpejt .
E di ti ç'do te thote te jesh i varfer , pa asnje leke dhe te mos marresh as borxhe per te bere nje tentative !!!!
Do te thote i vuash per buken e gojes pergjithmone.

Beje pak lidhjen me reston tjeter te temes se spo e lidh dot :lol:
 

El'Mejor

Daja
Pe: Merkel: Pas pranimit të Kroacisë në BE ndalet zgjerimi

Po mire e ka , se futen tere vendet si greqia me letra fallco dhe plot borxhe e pastaj bejne numra....

Asnje vend qe ska ekonomi te duhur te mos futet.!
 
Top