Meshkujt

Lolita25

So EmoTionaL
Kush eshte ndryshimi mes kungujve dhe meshkujve?
-Kungujt zhvillohen!


اfare kane te perbashket meshkujt me pllakat?
-Rregulloji vetem nje here dhe mund te ecesh pergjithmone mbi ta.


Nese hedhim nga avioni nje burre dhe nje tulle, kush do te bjer i pari?
- Kujt i intereson...

اfare tha Zoti pasi krijoi burrin?
- Mund te beje me mire se kaq! Me pas krijoi femren!

Cili eshte qendrimi midis nje mashkulli te zgjuar dhe nje Alieni?
-Nuk e di, nuk kam pare asnje te tille!


Cilat jane 2 arsyet qe burrat nuk kundershtojne per çeshtjet e tyre?
1-nuk kundershtojne, 2-nuk kane çeshtje!


Pse brodhi Moisiu neper shkretetire per 40 vjet radhe?
-Sepse edhe atehere, meshkujt nuk pyesnin per orientim.اfare i ben meshkujt te shkojne pas grave kur nuk kane qellime martese?
-E njejta deshire qe ben qente te shkojne pas makinave edhe pse nuk kane qellim ta ngasin.

اfare ben me nje burre, i cili mendon se eshte dhurate e Zotit!
-E shkembejme!


Pse meshkujt pelqejne grate e zgjuara?
-Të kundertat terhiqen!

Mashkulli zbuloi ARMET edhe shpiku GJAHUN,
Femra zbuloi GJAHUN edhe shpiku viktimat=meshkujt

Mashkulli zbuloi NGJYRAT edhe shpiku PIKTUREN,
Femra zbuloi PIKTUREN edhe shpiku MAKEUP-in


Mashkulli zbuloi BOTEN edhe shpiku BISEDEN,
Femra zbuloi BISEDEN edhe shpiku THASHETHEMET

Mashkulli zbuloi AGRIKULTUREN edhe shpiku USHQIMIN,
Femra zbuloi USHQIMIN edhe shpiku DIETEN

Mashkulli zbuloi SHOQERINE edhe shpiku DASHURINE,
Femra zbuloi DASHURINE edhe shpiku MARTESEN

Mashkulli zbuloi FEMREN edhe shpiku SEXIN,
Femra zbuloi SEXIN edhe shpiku DHEMBJET E KOKES

Mashkulli zbuloi TREGTINE edhe shpiku LEKET,
Femra zbuloi LEKET... edhe qe atehere u menderos muhabeti! :p
 

Lolita25

So EmoTionaL
Burrat jane si autobuzet
Ka gjithmone nje ne kthesen e rruges.


Burrat jane si takat e larta:
Eshte e lehte te ecesh mbi to, pasi ke mesuar se si ti perdoresh.

Burrat jane si kokoshkat:
Te kenaqin por vetem per pak.


Burrat jane si ilacet
Nuk jane te kenaqshme por te domosdoshme.Burrat jane si dirigjentet
Nuk dijne te bejne asgje, por kerkojne qe cdo gje te jete e perkryer.Burrat jane si çeqet
Kane skadence te rregullt, jane te pavlefshem jashte dates .


Burrat jane si inxhinjeret
Per ata ne teori funksionon gjithcka, ne praktike, dhe hidrauliku me i fundit di te beje me mire.


Burrat jane si avokatet
Sado qe jane fajtore, gjejne nje mal me justifikime per te dale te pafajshem.Burrat jane si videorekorderet
Para, pas, para, pas, eject!
 
Redaktimi i fundit:

*Linda*

Lost out in the desert
LoL:D

Si jane djemte?
Djemte jane si :

-jane si computer: te veshtir ti kuptosh.
-jane si pushimet: nuk zgjasin kurr sa ke deshiren.
-jane si horoskopi: te thojne gjithmone cfar duhet te besh, dhe pak a shume gjithmone gabojne.
-jane si: koha, eshte e pamundur te besh naj gje qe ti nderrosh.
-jane si punetoret e shtetiT:gjdo lloj gjeje qe ti kerkosh, kane gjithmone pune te tjera per te kryer..(asgje)
-jane si delfinat: thojne qe jane te mencur por askush nuk e ka aprovuar akoma.
-jane si nje forno me mikronde: nxehen ne 15 seconda


DHE JANE SI KAFJA: ME TE MIRE JANE TE NXETE,TE FORTE, DHE TE MBAJNE ZGJUAR TERE NATEN! (kshu thojne:p)
 

Lolita25

So EmoTionaL
A e di sepserse Zoti krijoi me pare burrin dhe pastaj gruan?
Sepse ne fillim beri nje skice dhe pastaj nje veper arti!!!


Gruaja mbetet grua deri ne fund te jetes se saj.
Burri mbetet i tille derisa mundet.


Pasi ben dashuri, te dy bien te zhytur ne mendime.
Pas pak ai pyet:
"E dashur, a ke deshiruar ndonjehere te dish se si ndihesh se qeni burre?"
Ajo: "Une jo zemer, po ti?".Ne biblioteke:
"Po kerkoj nje liber, titulli eshte
'Mashkulli, ose seksi i forte".
Punonjesja e sheh dhe pergjigjet:
"Ah, po, reparti i "fantashkences" eshte atje ne fund." :D
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Burrat jane gati te flasin me ore te tere per te njejten teme,
grate nuk kane nevoje as per teme. (Curt Baldy)

Me mire te jesh mashkull, se edhe mashkulli me idiot e ka nje grua
per ta komanduar. (Isabel Allende)

Vetem ne nje pike burrat e grate jane te nje mendimi, te dy nuk
kane besim tek femrat. (Henry Luis Mencken)


Nje burre rremben puthjen e pare, lutet per te dyten, kerkon te treten, merr te katerten, pranon te pesten dhe duron gjithe te tjerat. (Anonim)

Vetem ora e rrezikut eshte sprove per burrat. (Shiler)

Burrat krijojne ligjet, grate zakonet (Hiber)

Ka burra se ua kalojne grave per llafe, por asnje burre nuk e ka gojetarine e syve te gruas. (katunar Veber)

Burrat jetojne pak me mire se grate: e para, martohen me vone, e dyta, vdesin me heret. (Menken)

Vetem burri qe e nderon gruan mund te ndahet me te pa e poshteruar. (Maem)


Gruaja sheh thell,Burri larg! (Anonim)

Nqs nje burre I hap gruas deren e makines, o eshte e re makina, o
eshte e re gruaja. (Filipi I Edimburgut):D:D
 

EMANUEL_78

hajduti
LoL:D

Si jane djemte?
Djemte jane si :

-jane si computer: te veshtir ti kuptosh.
-jane si pushimet: nuk zgjasin kurr sa ke deshiren.
-jane si horoskopi: te thojne gjithmone cfar duhet te besh, dhe pak a shume gjithmone gabojne.
-jane si: koha, eshte e pamundur te besh naj gje qe ti nderrosh.
-jane si punetoret e shtetiT:gjdo lloj gjeje qe ti kerkosh, kane gjithmone pune te tjera per te kryer..(asgje)
-jane si delfinat: thojne qe jane te mencur por askush nuk e ka aprovuar akoma.
-jane si nje forno me mikronde: nxehen ne 15 seconda


DHE JANE SI KAFJA: ME TE MIRE JANE TE NXETE,TE FORTE, DHE TE MBAJNE ZGJUAR TERE NATEN! (kshu thojne:p)

po ti si thua linda?nese djemte jane si kafja,vajzat jan si redbulli;te mira,te shtrenjta edhe pse te ftohta te mbajne zgjuar tere naten?
 

3R1

rremujaxhije:P
uomini e meloni hanno qst in comune,che dal di fuori nn si capisce se sn buoni-Alessandro Morandotti


gli uomini sn cm gli oroscopi...ti dicono sempre qll che devi fare e in genere è sbagliato-Anonimo


l'unico momento in cui una donna riesce averamente ad aver successo nel cambiare un uomo è qnd lui è un bambino-Natalie Wood
 

jackass

Anëtar i ri
shpata e femres eshte gjuha e saj, prandaj ajo nuk e le te ndryshket kurr - S.Frasheri
 

jackass

Anëtar i ri
Po deshe të hakmerresh kundër një gruaje, lëvdo në sytë e saj një grua tjetër. - S.Frasheri
 

Analistja

Anëtar i ri
Pyeten nje femer dikur "cdo te beje po te mos ekzistonte mashkulli"?
Ajo: "Do te zbusja nje kafshe tjeter"...!!!
 

Angel_Devil

Kush ma vodhi diturinë !
V.I.P
Titulli: Meshkujt

mund te zbuste kalin se ja vlen ;) se qenin ngec nuk keshillohet nga doktorrata
 

Blloku

IMBA
Titulli: Meshkujt

Kush eshte ndryshimi mes kungujve dhe meshkujve?
-Kungujt zhvillohen!

Edhe ne kemi kunguj qe zhvillohen, madje edhe me shpejt. Mjafton t'i puthesh(sic e keni zakon), s'kane nevoje as qe t'i ujisesh.
 

rocky 5

Antarë i ri
Burra nese ju merziten grate, zevendesoini ato me birren! Ka shume arsye te forta perse birra eshte me e mire se gruaja.

Mund te shijoni te njejten birre gjate gjithe muajit, pa u merzitur
-Njollat qe le birra hiqen kollaj
-Darken mundet ta hani dhe pa e shoqeruar me nje birre<
-Mund te luani futboll apo bingo etj..dhe birra juaj t'ju prese e qete ne makine ose ne shtepi
-Ju mund ta flakni birren tuaj kur ajo behet bajate
-Birra asnjehere nuk vonohet
-Birra asnjehere nuk behet xheloze kur jeni duke pire nje bire tjeter -Ajo te heq dhembjen e pijeve alkolike
-Me birren s'eshte nevoja te ndeshesh per ti hequr ambalazhin
-Ju jeni i sigurt qe sa here shkoni ne nje lokal mund ta pini nje birre -Birres asnjehere nuk i dhemb koka
-Ju s'jeni i detyruar te shpini nje birre ne shtepi me makine.
-Ju mund te pini disa lloje birrash pa ndere vehten fajtor.
-Ju jeni i sigurt gjithmon qe po vini buzet i pari ne shishen e birres
-Birra asnjehere nuk kerkon barazi
-Birra nuk do t'ja dije kur vini dhe hikni nga shtepia
-Bires ja hap gjithmone vet i pari :)
 

rocky 5

Antarë i ri
-S’ka grua qe arrin nje post te lart,te mos mendoje se ai post I kishte
takuar asaj,se ajo ishte e lindur per ate post
 

Opium

Dyrrah
Me duket sikur esht feminsit club lol :p
Sa lodheni te shani gjenit e njeri tjetri kur vjen puna ne shtrat i barazoni te gjitha lol
 

alberto

Waiting for...
Titulli: Meshkujt

Ekzistojne vetem dy lloje femrash, ato qe flasin gjithmone edhe ato qe nuk heshtin kurre.(UAJLDI)

Te femra gjithcka eshte zemer, biles edhe koka. (RIHTERI)

Po te kishim pritur te takonim gruan ideale, do kishim kaluar tere shekullin ne pritje. (PITIGRILI)

Eshte rrezik i madh te takosh femren qe te kupton komplet. Kjo gjithnje perfundon ne martese. (UAJLDI)
 

terroristi

Antar Aktiv
Titulli: Meshkujt

Burra nese ju merziten grate, zevendesoini ato me birren! Ka shume arsye te forta perse birra eshte me e mire se gruaja.

Mund te shijoni te njejten birre gjate gjithe muajit, pa u merzitur
-Njollat qe le birra hiqen kollaj
-Darken mundet ta hani dhe pa e shoqeruar me nje birre<
-Mund te luani futboll apo bingo etj..dhe birra juaj t'ju prese e qete ne makine ose ne shtepi
-Ju mund ta flakni birren tuaj kur ajo behet bajate
-Birra asnjehere nuk vonohet
-Birra asnjehere nuk behet xheloze kur jeni duke pire nje bire tjeter -Ajo te heq dhembjen e pijeve alkolike
-Me birren s'eshte nevoja te ndeshesh per ti hequr ambalazhin
-Ju jeni i sigurt qe sa here shkoni ne nje lokal mund ta pini nje birre -Birres asnjehere nuk i dhemb koka
-Ju s'jeni i detyruar te shpini nje birre ne shtepi me makine.
-Ju mund te pini disa lloje birrash pa ndere vehten fajtor.
-Ju jeni i sigurt gjithmon qe po vini buzet i pari ne shishen e birres
-Birra asnjehere nuk kerkon barazi
-Birra nuk do t'ja dije kur vini dhe hikni nga shtepia
-Bires ja hap gjithmone vet i pari :)

hallal per postimin qe ke bere rocky 5 , keni harruar gjene me kryesore per te thene
- birra nuk ka nje mama , dhe per pasoje as ju nuk keni nje vjerre qe mund tju caj trrapin cdo fundjave.
ndersa ajo qe mua me pelqeu me shume ishte qe birres ja hapim vete te paret .

---------- Post added at 22:26 ---------- Previous post was at 22:18 ----------

LoL:D

Si jane djemte?
Djemte jane si :

-jane si computer: te veshtir ti kuptosh.
-jane si pushimet: nuk zgjasin kurr sa ke deshiren.
-jane si horoskopi: te thojne gjithmone cfar duhet te besh, dhe pak a shume gjithmone gabojne.
-jane si: koha, eshte e pamundur te besh naj gje qe ti nderrosh.
-jane si punetoret e shtetiT:gjdo lloj gjeje qe ti kerkosh, kane gjithmone pune te tjera per te kryer..(asgje)
-jane si delfinat: thojne qe jane te mencur por askush nuk e ka aprovuar akoma.
-jane si nje forno me mikronde: nxehen ne 15 seconda


DHE JANE SI KAFJA: ME TE MIRE JANE TE NXETE,TE FORTE, DHE TE MBAJNE ZGJUAR TERE NATEN! (kshu thojne:p)

linda per kete te fundit ke shum te drrejte , qe jemi si kafja po per ato me siper , i ke shum gabim

---------- Post added at 22:29 ---------- Previous post was at 22:26 ----------

hallal per postimin qe ke bere rocky 5 , keni harruar gjene me kryesore per te thene
- birra nuk ka nje mama , dhe per pasoje as ju nuk keni nje vjerre qe mund tju caj trrapin cdo fundjave.
ndersa ajo qe mua me pelqeu me shume ishte qe birres ja hapim vete te paret .

---------- Post added at 22:26 ---------- Previous post was at 22:18 ----------linda per kete te fundit ke shum te drrejte , qe jemi si kafja po per ato me siper , i ke shum gabim

me mir te jesh burre sepse kur hyn ne banjo mund ta besh ne kembe , ndersa nje femer duhet te ulet , dhe nese banjoja eshte publike dhe jo mjaft higjenike ajo duhet ta mbaje deri sa te shkoj ne shtepi
 

METi

-=EdoLorEli=-
Titulli: Meshkujt

sorry tema e gabuar :) le te fshihet :!
 
Redaktimi i fundit:

terroristi

Antar Aktiv
Titulli: Meshkujt

Më të mirat e të kaluarës tënde qofshin sa një grimcë atomi në krahasim me të mirat që t'i urojë për të ardhmen. Urime Ditëlindjen e ishalla do Zoti e pret edhe shumë tjera më të lumtura e më me shumë shëndet :)!

o meti ! cfare lidhje ka me temen postimi yt ?
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Titulli: Meshkujt

'' Nëse ke kalëruar një kali nuk do thotë se ke kalëruar kuajt e tërë botës. Secili kali ka shijen e vet të kalërimit!'' - e thënë nga Elvinaz vejushka. :gjujpeshk:
 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
Titulli: Meshkujt

Me kujtohet qe kur pata hapur une nje teme te perafert me kete me moren per lezbike. :)
Sdq shume per te qeshur te gjitha.
 

Iron_Leon

شيطان בעל זבוב
Titulli: Meshkujt

Meshkujt jane si pemet edhe ne qofshin pa fruta bejne per drru zjarri, femrat si ferrat po nuk qene trendafil jane vetem gjemba te pa vlere
 

Bambolita

Reborn!!!
Titulli: Meshkujt

ajo qe mpelqen me teper mua eshte
gli uomini valgono agricolmente un cavolo, idraulicamente un tubo e sessualmente un cazzo
 

PAZUZU

Dark Knight
Titulli: Meshkujt

sa i nderlikur qe qekam...............mire boll e morem vesh.....ma jepo mi goce ilacin tani..........hahahhahhahaaahahh....fjala ilaci eshte metafore....hahahhahhhhhha
 

terroristi

Antar Aktiv
Titulli: Meshkujt

sa i nderlikur qe qekam...............mire boll e morem vesh.....ma jepo mi goce ilacin tani..........hahahhahhahaaahahh....fjala ilaci eshte metafore....hahahhahhhhhha

jo jo shoku nuk jemi aq te nderlikuar sa dukemi , po jemi aq te thjeshte sa aq sa te nderlikuar na bejn kto
 

Sky

Gємiйi Cойsтєllaтiой
Titulli: Meshkujt

Nje here e nje kohe burrat ishin te gjate e te pashem si lisa tani jane cunake e xhuxhe, por ky fakt eshte vetem nje nder shume te tjere qe deshmon per mjerimin e nje bote qe po plaket...

Umberto Eko nga libri Emri i trendafilit
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Meshkujt

Meshkujt i kemi me kimet aman,se gjithe bota rrotullohet rreth tyre...
 
Top