Mesi dhe Suarez përsëri në të njëjtën skuadër? Presidenti i Atletikos: Nëse Leo dëshiron të bashkohet me shokun e tij…

Xhelozi

Staf në FV.AL
S/M
Luis Suarez u largua nga Barcelona për të kaluar te skuadra tjetër spanjolle, e Atletiko Madrid, ku shkëlqeu që në debutim me dopietë golash dhe asist, ndonëse u aktivizua vetëm nga stoli. mesi-suarez.jpg
Shumë i kënaqur për afrimin e uruguaianit është shfaqur presidenti i Atletikos, Enriko Çerezo, i cili ka folur edhe për një ribashkim të mundshëm të Mesit me Suarezin. Argjentinasi dhe uruguaiani ishin shumë të afërt me njëri-tjetrin dhe Çerezo nuk ka nguruar ta ftojë Leon te Atletiko.

“Në jetë kur ti do diçka duhet ta marrësh. Nëse Leo kërkon të luajë me Suarezin, unë i them atë që thuhet me shaka ‘Hajde në shtëpi për Krishlindje’. Me dëshirën e madhe gjithçka është e mundur.”, u shpreh Çerezo.Enrique-Cerezo-Atletico-Madrid-2019.jpg

Në këtë mënyrë presidenti i Atletikos i bën Mesit një ftesë të hapur, ndonëse është në formën e një shakaje.

PANORAMASPORT.AL
 
Top