• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Mesi, pasardhësi i Ronaldinjos te Barça!

Pogradecari

Anëtar Aktiv
Mesi, pasardhësi i Ronaldinjos te Barça!
18 Korrik Fanella me numër “10”, që në ditët e sotme të futbollit i përket lojtarit lider të skuadrës, tashmë është një fanellë që ka mbetur pa “pronar” te skuadra e Barcelonës. Një fanellë të tillë e kanë mbajtur më parë Luis Suarez, Maradona apo edhe Romario, ndërsa në vitet e fundit ka qenë Ronaldinjo, i cili ka patur fatin të mbajë numrin “10” dhe gjithashtu të bëhet lideri i Barçës. Por, largimi i tij për te Milani, kërkon gjetjen e një “pronari” të ri dhe ai mund të jetë Lionel Mesi. Dëshira e drejtuesve të klubit katalanas është që kjo fanellë t’i kalojë pikërisht talentit argjentinas, i cili është edhe lideri i i ri skuadrës katalanase dhe i projektit të Pep Guardiolas. Vetë Lionel Mesi nuk ka bërë asnjë deklaratë në lidhje me këtë temë. Argjentinasi e di fare mirë se fanella me numër “10” i përket vetëm Ronaldinjos, me të cilin ka patur një miqësi shumë të ngushtë dhe ka qenë pikërisht braziliani i cili e ka ndihmuar Mesin të përshtatet me skuadrën. Argjentinasi asnjëherë nuk i ka dhënë rëndësi numri të fanellës, ku dri tani ka mbajtur “19”, numër të cilin e ka edhe në kombëtaren argjentinase.Padyshim, që largimi i Ronaldinjos do të ndryshojë edhe rolin e Mesit në skuadër. Ndërtimi i Barcelonës së madhe kalon pikërishtnga emri i tij. Të gjithë u besojnë këmbëve të argjentinasit, megjithatë Guardiola dëshiron që të jetë skuadra ajo që do të vendosë në lidhje me fanellën me numër “10”.
 

Hbk

Anëtar Aktiv
Titulli: Mesi, pasardhësi i Ronaldinjos te Barça!

Messi po ben epoken e vete te Barca...skrahasohet dot me Ronin......
 
Top