Mesila Doda: Po të isha sot në vend të Haradinajt, Kurtit dhe Thaçit, do ta shpallja Ramën non-grata në Kosovë

legjenda

Tetova
Kryeministri Edi Rama ka ofenduar sot homologun e tij kosovar Rramush Haradinaj pas deklaratave se Mini-Shengen synon që të detyrojë Kosovën që të heqë taksën ndaj Serbisë.

Rama, i ndodhur pranë presidentit Vuçiç, ka shpërthyer në fyerje duke e cilësuar Haradinajn si të paditur dhe gënjeshtar.

Këto deklarata kanë sjellë reagime të ashpra të politikanëve shqiptarë dhe atyre kosovarë. Mes tyre, sekretarja e përgjithshme e PDIU-së, Mesila Doda shprehet se po të ishte në vend të Haradinajt, Thaçit dhe Kurtit do ta shpallte Ramën non-grata në Kosovë.

“Nese sot do te isha ne vend te Ramush Haradinajt, Albin Kurtit, Hashim Thacit , sot Edvin Kristaq Rama duhet te shpallej non-grata ne Republiken e Kosoves…”, shkruan Doda në rrjetet sociale.
 
Last edited by a moderator:

Barnaba

Antarë i Respektuar
Kryeministri Edi Rama ka ofenduar sot homologun e tij kosovar Rramush Haradinaj pas deklaratave se Mini-Shengen synon që të detyrojë Kosovën që të heqë taksën ndaj Serbisë.

Rama, i ndodhur pranë presidentit Vuçiç, ka shpërthyer në fyerje duke e cilësuar Haradinajn si të paditur dhe gënjeshtar.

Këto deklarata kanë sjellë reagime të ashpra të politikanëve shqiptarë dhe atyre kosovarë. Mes tyre, sekretarja e përgjithshme e PDIU-së, Mesila Doda shprehet se po të ishte në vend të Haradinajt, Thaçit dhe Kurtit do ta shpallte Ramën non-grata në Kosovë.

“Nese sot do te isha ne vend te Ramush Haradinajt, Albin Kurtit, Hashim Thacit , sot Edvin Kristaq Rama duhet te shpallej non-grata ne Republiken e Kosoves…”, shkruan Doda në rrjetet sociale.

Mashtrues edhe ti si puna e Haradinajt.

Rama e quajti mashtrues ish-kryeministrin e Kosoves pasi ky i fundit tha se Rama, Thaci dhe Vucic duan te ndajn midis tyre minjeren e Trepces. Pra akuzoi kryetaret e dy shteteve shqiptare se po bejn tradheti kombetare per te perfituar personalisht nga minjera e Trepces.

Mashtrime te tilla jane helmuese per popullin, dhe Haradinaj e meritonte plotesisht denoncimin qe Rama i beri ne prokurori.

Mos posto marrezi te tilla.
 
Top