• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Mesuesja qe nuk simpatizonte nxenesin e saj, deri sa mesoj sekretin e tij tragjik.

Indola

Adiafori otan prepei
Para shume vitesh ne nje shkolle fillone ne amerike ishte nje mesuese. Emri i saj ishte Z.Tobson.
Diten e pare te shkolles,qendroj perpara klases se 5-te u prezantua dhe tha nje genjeshter te madhe. Pa nxenesit e saj dhe tha... se do i donte te gjithe njesoj dhe to kujdesej per ta pa dallime.
Por kjo ishte e pamundur, sepse aty tek rrjeshti i pare qendronte nje vogelush... ishte Tedi Stallard. Zonja Tobson kishte pare Tedin qe vitin e kaluar dhe nuk e simpatizonte shume...
Nuk luante me femijet e tjere, nuk merrte pjese ne klase, rrobat e tij ishin gjithmone te pista dhe nuk lahej shpesh.
Tedi ishte nje femije qe ate e nevrikoste dhe per kete shijonte momentet kur shenonte ne fletoren e tij me stilolaps te kuq X, fshinte gabimet e tij dhe i vinte 5, 6 ne mesimet e tij.
Ne shkollen ku ishte Z. Tobson ishte e detyruar te kontrollonte te kaluaren e nxenesve, akoma dhe te Tedit. Aty e priste nje suprize e madhe.
Mesuesi qe kishte Tedin ne klase te pare shkruante.... eshte nje nxenes i shkelqyer i qeshur. meson dhe ka sjellje te mire.
Mesuesja e klases te dyte shkuante... Eshte i shkelqyer nxenesit e duan shume por i njejti eshte i shqetesuar sepse nena e tij vuan nga nje semundje e rende dhe jeta e tij ne shtepi duhet te jete shume e veshtire.
Mesuesja e klases se trete shkruante... Vdekja e nenes se tij i kushtoj shume, ai mundohet te beje shume por babai i tij nuk tregon shume interes. Gjendja e keqe ne shtepi e ngacmon.
Mesuesi i klases se katert shkruante... Tedi eshte dorzuar dhe nuk tregon interes per shkollen. Nuk ka shoke dhe shume here fle ne klase.

Z. Tobson kuptoj problemin dhe u ndje shume keq... i erdhi turp per veten e saj, u ndjeh akoma me keq kur nxenesit e saj per krishlindje i sollen dhurata te amballazhuara ne letra te bukura dhe me kordele. Te gjithe pervec Tedit.
Dhurata e tij ishte e mbeshtjelle me nje leter te piste ngjyre kafe. Z.Tobson u veshtiresua ta hapte. Femijet ne klase po qeshnin kur ajo nxorri nje byrzylyk qe kishte bere Tedy me spango dhe gurepor dhe nje shishe gjysem te mbushur me arome. U ngrit nga vendi i saj ndaloj qeshjet e nxenesve dhe thirri fort.... se sa shume i pelqeu dhurata e Tedit dhe vuri byrzylykun dhe pak arome ne doren e saj. Tedi iku i fundit nga klasa duke dale te dera u kthye nga mesuesja dhe me ze te prekur tha... SOT ZONJE BINI ERE SI NENA IME...
Z. Tobson qau shume ate dite.
Filloj ta ndihmoje Tedin dhe ta doje shume. Tedi ishte bere nje nga nxensit me te mire te klases. Ne vitin e ardhshem z. Tobson jepte mesim perseri ne klasen e 5-te dhe me Tedin takoheshin vetem ne pushime... ne fund te vitit Tedi i dergon nje leter ku shkruante.... Jeni mesuesja me e mire qe kisha ne jeten time.
6 vite me vone z. Tobson morri nje leter, kete here me poste. Ishte Tedi ku i thoshte se kishte mbaruar gjimnazin, por ajo ngelej mesuesja me e mire ne jetem e tij.
4 vite me vone morri nje leter tjeter ku shkruante se per pak kohe do merrte dipllomen me note te mire... por akoma ajo ngelej mesuesja e tij me e dashur.
4 vite me vone perseri Tedi i dergoj nje leter ku shkruante se donte te vazhdonte me tej mesimet e tij, Mbaronte duke thene se akoma ajo ishte mesuesja me e dashur e tij.
Z. Tobson morri perseri nje leter nga tedi ate behar. Kete here emri me te cilin ai firmoste ishte ndryshe... Dr. Thiodor F. Stalard i shkruante se kishte gjetur nje vajze dhe do martohej. I shkruante se babai i tij kishte vdekur para disa vitesh dhe po pyeste veten nese mundej ajo te qendronte ne vendin ku qendron nena e dhendrit. Sigurisht ajo e beri.
Vendosi byrzylykun qe i kish bere dhurate Tedi, aromen qe i kujtonte nenen e tij. Ne momentin qe Dr. Stalard e perqafoj i peshperiti ne vesh... Faleminderit Z. Tobson qe besuat tek une.Faleminderit shume sepse me bete te besoja qe isha i vlefshem dhe me treguat se mund te arrij shume.
Z.Tobson me lot ne sy tha... Tedi ben shume gabim.Ti je ai qe me mesove te bej ndryshimin, nuk dija si te mesoja nxenesit deri ne diten qe te njoha... .
 

Jetmira

..........
Titulli: Mesuesja qe nuk simpatizonte nxenesin e saj, deri sa mesoj sekretin e tij tr

Para shume vitesh ne nje shkolle fillone ne amerike ishte nje mesuese. Emri i saj ishte Z.Tobson.
Diten e pare te shkolles,qendroj perpara klases se 5-te u prezantua dhe tha nje genjeshter te madhe. Pa nxenesit e saj dhe tha... se do i donte te gjithe njesoj dhe to kujdesej per ta pa dallime.
Por kjo ishte e pamundur, sepse aty tek rrjeshti i pare qendronte nje vogelush... ishte Tedi Stallard. Zonja Tobson kishte pare Tedin qe vitin e kaluar dhe nuk e simpatizonte shume...
Nuk luante me femijet e tjere, nuk merrte pjese ne klase, rrobat e tij ishin gjithmone te pista dhe nuk lahej shpesh.
Tedi ishte nje femije qe ate e nevrikoste dhe per kete shijonte momentet kur shenonte ne fletoren e tij me stilolaps te kuq X, fshinte gabimet e tij dhe i vinte 5, 6 ne mesimet e tij.
Ne shkollen ku ishte Z. Tobson ishte e detyruar te kontrollonte te kaluaren e nxenesve, akoma dhe te Tedit. Aty e priste nje suprize e madhe.
Mesuesi qe kishte Tedin ne klase te pare shkruante.... eshte nje nxenes i shkelqyer i qeshur. meson dhe ka sjellje te mire.
Mesuesja e klases te dyte shkuante... Eshte i shkelqyer nxenesit e duan shume por i njejti eshte i shqetesuar sepse nena e tij vuan nga nje semundje e rende dhe jeta e tij ne shtepi duhet te jete shume e veshtire.
Mesuesja e klases se trete shkruante... Vdekja e nenes se tij i kushtoj shume, ai mundohet te beje shume por babai i tij nuk tregon shume interes. Gjendja e keqe ne shtepi e ngacmon.
Mesuesi i klases se katert shkruante... Tedi eshte dorzuar dhe nuk tregon interes per shkollen. Nuk ka shoke dhe shume here fle ne klase.

Z. Tobson kuptoj problemin dhe u ndje shume keq... i erdhi turp per veten e saj, u ndjeh akoma me keq kur nxenesit e saj per krishlindje i sollen dhurata te amballazhuara ne letra te bukura dhe me kordele. Te gjithe pervec Tedit.
Dhurata e tij ishte e mbeshtjelle me nje leter te piste ngjyre kafe. Z.Tobson u veshtiresua ta hapte. Femijet ne klase po qeshnin kur ajo nxorri nje byrzylyk qe kishte bere Tedy me spango dhe gurepor dhe nje shishe gjysem te mbushur me arome. U ngrit nga vendi i saj ndaloj qeshjet e nxenesve dhe thirri fort.... se sa shume i pelqeu dhurata e Tedit dhe vuri byrzylykun dhe pak arome ne doren e saj. Tedi iku i fundit nga klasa duke dale te dera u kthye nga mesuesja dhe me ze te prekur tha... SOT ZONJE BINI ERE SI NENA IME...
Z. Tobson qau shume ate dite.
Filloj ta ndihmoje Tedin dhe ta doje shume. Tedi ishte bere nje nga nxensit me te mire te klases. Ne vitin e ardhshem z. Tobson jepte mesim perseri ne klasen e 5-te dhe me Tedin takoheshin vetem ne pushime... ne fund te vitit Tedi i dergon nje leter ku shkruante.... Jeni mesuesja me e mire qe kisha ne jeten time.
6 vite me vone z. Tobson morri nje leter, kete here me poste. Ishte Tedi ku i thoshte se kishte mbaruar gjimnazin, por ajo ngelej mesuesja me e mire ne jetem e tij.
4 vite me vone morri nje leter tjeter ku shkruante se per pak kohe do merrte dipllomen me note te mire... por akoma ajo ngelej mesuesja e tij me e dashur.
4 vite me vone perseri Tedi i dergoj nje leter ku shkruante se donte te vazhdonte me tej mesimet e tij, Mbaronte duke thene se akoma ajo ishte mesuesja me e dashur e tij.
Z. Tobson morri perseri nje leter nga tedi ate behar. Kete here emri me te cilin ai firmoste ishte ndryshe... Dr. Thiodor F. Stalard i shkruante se kishte gjetur nje vajze dhe do martohej. I shkruante se babai i tij kishte vdekur para disa vitesh dhe po pyeste veten nese mundej ajo te qendronte ne vendin ku qendron nena e dhendrit. Sigurisht ajo e beri.
Vendosi byrzylykun qe i kish bere dhurate Tedi, aromen qe i kujtonte nenen e tij. Ne momentin qe Dr. Stalard e perqafoj i peshperiti ne vesh... Faleminderit Z. Tobson qe besuat tek une.Faleminderit shume sepse me bete te besoja qe isha i vlefshem dhe me treguat se mund te arrij shume.
Z.Tobson me lot ne sy tha... Tedi ben shume gabim.Ti je ai qe me mesove te bej ndryshimin, nuk dija si te mesoja nxenesit deri ne diten qe te njoha... .
sa histori e bukur, po moderatoret ca bejn nket forum
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Mesuesja qe nuk simpatizonte nxenesin e saj, deri sa mesoj sekretin e tij tr

sa histori e bukur, po moderatoret ca bejn nket forum
E nderuar Anormalja; e shikoj se je shum aktive dhe te pergezoj per punen se ben ne forum.Por siq ta kam spjegu dhe ne pm, kemi pak problem keto dit me forumin ,keshtuqe besoj se na mirkuptoni dhe na falni deri ta rregullojm dhe ket problem te vogel teknik.
 

DarkLord

Silence is Golden!
Titulli: Mesuesja qe nuk simpatizonte nxenesin e saj, deri sa mesoj sekretin e tij tr

E nderuar Anormalja; e shikoj se je shum aktive dhe te pergezoj per punen se ben ne forum.Por siq ta kam spjegu dhe ne pm, kemi pak problem keto dit me forumin ,keshtuqe besoj se na mirkuptoni dhe na falni deri ta rregullojm dhe ket problem te vogel teknik.
Ta mirekuptoj pergjigjen tende por sikur te kishte vetem problem teknik (qe ne FV nuk kane te sosur), ...problemi kryesor ketu eshte neopotizmi qe e ka kthyer kete forum, ne forum nostalgjie, asgje me shume!

Hajduti
 

Jetmira

..........
Titulli: Mesuesja qe nuk simpatizonte nxenesin e saj, deri sa mesoj sekretin e tij tr

E nderuar Anormalja; e shikoj se je shum aktive dhe te pergezoj per punen se ben ne forum.Por siq ta kam spjegu dhe ne pm, kemi pak problem keto dit me forumin ,keshtuqe besoj se na mirkuptoni dhe na falni deri ta rregullojm dhe ket problem te vogel teknik.
te mirkuptoj dhe te uroj nje masdite te kendshme
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Mesuesja qe nuk simpatizonte nxenesin e saj, deri sa mesoj sekretin e tij tr

Kjo teme me beri shume pershtypje...ndoshta shkaku se edhe vet kam punuar me mesimdhenes.
 

Indola

Adiafori otan prepei
Titulli: Mesuesja qe nuk simpatizonte nxenesin e saj, deri sa mesoj sekretin e tij tr

Po ju c'patet bre, temen time gjetet per te sqaruar problemet e forumit... :p :p
 
Top