Meta: Po do qeveris me Berishen

TIRANE

Meta: Po qeverisjes me Berishen. me Ramen prodhoj vetem krize

Ora 14:00-Kryetari i Lëvizjes Socialiste Ilir Meta i është përgjigjur pozitivisht ftesës së kryetarit të Partisë demokratike Sali Berisha për të krijuar qeverinë e re të dalë pas zgjedhjeve parlamentare të 28 Qershorit.

(D.B/BalkanWeb)
 

iLirjam

Antar i fv.al
Ilir Meta mendoj se ka menduar thell,,dhe ky ka qen vendimi me i mir qe mund te merrte ne kte situat,,,,kur berisha mund te krijoj qeveri edhe pa meten,,,dhe kur meta ka fituar statusin e nje lideri partie,,,,pse mos te marr frytin e asaj qe ka fituar????

ai e ka ne palament nje perqindje deputetesh,,,dhe ne baz te asaj perqindje ai mund te marr pushtet nese deshiron,,,dhe kjo sdo te thot se ai esht jasht shtylles se programit te ti,,,ne nje parlament demokratik ai mund ti zmadhoj pozitat e ti ne qeverisje,,,dhe te ket mundesi qe elektoratit te tij ti rri me pran duke qen pjes e qeveris,,,
 

Iron_Leon

شيطان בעל זבוב
Urime pra qeverise se re.Vetem dicka te vogel ka haruar zoti Ilir Nano,mos e dhente zoti qe qeveria per nje apo me shume arsye, te therese zgjedhje te parakohshme,ose edhe pas 4-vjetesh, do te dale si keto partite e tjera dhe nuk ka per te mare as edhe nje deput ne parlamentin e ardhshem,por nese e ka bere kete aleance per stabilitetin e vendit dhe jo per karrige, atehere bravo,kjo do te duket me pas.Megjithate rendesi ka stabiliteti i vendit, dhe nese duhet te qeverisemi nga Nano&Berisha,per mbare na qofte.
 

prodigious

I perjashtuar
Kjo eshte nje mrekulli e lirise. Tamam. :D Urime dhe tani te na fusin ne BE se jane dhe dy forca bashke.
 

iLirjam

Antar i fv.al
nese duhet te qeverisemi nga Nano&Berisha,per mbare na qofte.

un mendoj se nje bashkpunim meta dhe berisha,,,behet mbrenda hapsires se perqindjes qe ke ne qeveri,,,do te tho ne nje far mynyre,,,

nese berisha ka 70% dhe meta 30%

ne 10 raste,,,vetem ne tre bashkpunohet me meten,,,dhe kjo behet me an te konsesusit per interesa qe kan te bejn po me te njejtat shifra

70% pro berish,,,dhe 30 pro met,,:uffa:

nga ku ilir meta nuk mund te qeveris,,,,por mund te fitoj territor te gjithanshem per 4 vjet,,,,,diqka qe ne rast se sdo ta kishte pranuar ftesen,,do ta kishte pasur te pamundur te shpalos programet e saj brenda apozites,,,levizja socjaliste per integrim esht nje forc e pa varur nga nano,,,ilir meta nanon e ka ber vegel hahahahaha
 

AjSi

...
V.I.P
na tradhetoi edhe ky...
 

*deliza*

VIP
V.I.P
Ne web-in e Alsat-M shkruhej se z.Ilir Meta ne lidhje me kete ceshtje ishte prononcuar ne kete menyre: “ثshtë një zgjedhje e vështirë si lider e politikan, por me përgjegjësi historike pranoj ftesën. Jam shumë i vendosur në këtë vendim që i intereson vendit dhe qeverisë. Nuk ka rrugë tjetër, do isha i gatshëm të qëndroja në opozitë, por me këtë këtë sakatim, jo. Një bashkim me PS do të prodhonte vetëm krizë. Marrëveshja me Ramën do jetë e pamundur pasi prodhon vetëm krizë. ثshtë një zgjedhje e vështirë si lider e politikan, por me përgjegjësi historike pranoj ftesën.''
 

iLirjam

Antar i fv.al
na tradhetoi edhe ky...

a sishte ky qe ju kerkoj bashkim nje jav para zgjedhjeve dhe ju pergjigjet me nje JO :espuls:

apo mendoj edi se e kishte asimiluar ???

dhe me pas kur pa rezultatet u habit nga fakti se edhe pse me nje kod zgjedhor ne disfavor te ksaj force,,kjo forc politike arriti te hynte ne parlament,,,nuk esht tradhti te perfasosht me ndershmeri ata qe te kan votuar,,,dhe ilir meta ne qeveri ka shansin ti perfaqsoj ata,,,dhe te shpalos kontributet e tyre ne qeverisje dhe ne zhvillim te vendit,,,nuk esht integruese ideja se duke qen forc e majt duhet te jesh apsolutisht kunder c´do programi qe vjen nga e djathta,,partia socjaliste per integrim ne momentin qe esht themeluar,,ka treguar se nuk esht me nje qender e majt,,,po nje degzim i panvarur ne aspektin e vendimarrjes dhe programeve te saj,,,,dhe elektorati i saj e ka ditur se LSI,,,nuk esht PS,,,edhe pse jan forca te majta ,,,rruget per te arritur objektivat i kan ne drejtime te ndryshme,,pasi ne te kundert sdo te kishte fare LSI,

sipas llogjikes tende ne kte rast,,, dalin nje nen dhe nje vajz per te kerkuar pun,,,,nena nuk votohet,,,por vajza votohet,,,dhe per shkak qe su votua nena vajza mos ta pranoj fitoren????dhe ti thon ne nje mynyr elektoratit te saj,,,ju me keni votuar mua,,,,dhe un e kisha mundesin qe te qeverisja ne ato pjes qe ju me keni dhen!!!!!Por nuk mund ta beja kte per shkak se ka humbur krahu i majt ne pergjithsi,,,:eek:hh:

keshtu ai do dilte nga origjinaliteti i forces dhe elktoratit te tij!!!! dhe do ta linte votuesit dhe perkrahsit e ti ne meshir te Rames,,,

JO JO un serjozisht se shoh si tradhti,,,
 

Lauri

Anunnak
Te perziesh rrush dhe kumbulla te shohim se cfare rakie do dale!
 

iLirjam

Antar i fv.al
Te perziesh rrush dhe kumbulla te shohim se cfare rakie do dale!

hahahaha merrim 70% rrush dhe 5 % kumbull,,,te prodhimit shqiptar,,,

dhe kur perzirja behet nga vet populli shqiptar,,, ajo do te dal pa diskutim rakia me e mir qe i duhet momentit,,, shpresoj qe kte mandat 4 vjecar me kte perzirje,,te nxjerrin nje raki qe te kemi deshir ta pim te gjith me deshir :pijanec:
 

Burrel1924

Anëtar i Respektuar
Meta te marri nje post per nja dy tre muaj,, dhe pastaj te luaje domina me pleqt e Tiranes..
 

vitk

Anëtar i Respektuar
po ky legen u tregua qekur doli me NANON para zgjedhjeve
META u larguan nga PS dhe krijovi LSI sepse kishte mos marrveshje me NANON dhe deshi te bashkonte te majtet per te rrezuare BERISHEN dhe del me NANON qe ishte ky dhe shoket e tije qe i dhane BERISHES voten per presidentin ,tani na bashkohet me BERISHEN
NJE GJE NUK KUPTOJE NGA KETA POLITIKANE SE PERSE E INJOROJNE VOTEN E POPULLIT (PASI DIHET QE KY ESHTE I MAJTE )VETEM E VETEM PER NJE KARRIKE PERSONALE

POR MA DO MENDJA SE ZGJEDHJET E TJERA META DUHET TE BEHET ME PD (N Q SE E PRANON BERISHA PASI DO JU RUHET TRADHETAREVE)
 

alfonci

Veri investigatio
Meta po i ben nder te madh te gjithe Shqipetareve pa perjashtuar edhe politiken shqipetare.

Ne nje kohe kur Rama ben thirrje per nje politike te re, ai po vepron verberisht me metodat e nje politike te vjeter, ne nje kohe kur ai bente thirrje gjate fushates per te thyer muret e politikes, ai tani si per ironi po i nderton ato lart e me lart.

Meta po ja reflekton keto politikes shqipetare me vepra. Tek e fundit, ku eshte dallimi midis PS-se dhe PD-se ne strategjite e tyre, apo thjeshte kane fytyra te tjera, se mos ka dallim te shumte kur te dyja aleancat e tyre kane patur moton ndryshim ne axhenden e tyre, njera; "Aleanca Per Ndryshim" dhe tjetera; "Aleanca e Ndryshimit."

Megjithate Rama po i nderton muret ndarese edhe ne ato raste kur ato nuk egzistojne, Rama ne kete rast po i thyen ato.

Por ajo qe eshte me me rendesi per kete levizje te Metes eshte se ai po e nxjerre vendin nga nje krize e mundeshme politike qe eshte ne nje moment teper te pafavorshem per vendin, sidomos ne termat ekonomik por edhe qe do te kishte nje efekt teper negativ per vendin dhe integrimin Europian te tij. Shqiperia ka humbur kohe shume, dhe te humbesh edhe me shume kohe integrimi do ishte e pafalshme.

Uroj qe ti dhurojne shqipetareve qofte edhe 40% te premtimeve te tyre elektorale.

Urime qeverise se re!
 

Зngjεll

___________
ilir meta qen i pabese !
 

Liza

Anëtar i Respektuar
Suksese qeverise te re shpresoj qe dikush ka me punu edhe per popull se na mbyten premtimet si ne Shqip. si ne Ks.
 

iLirjam

Antar i fv.al
tani na bashkohet me BERISHEN

ti po gjykon te kaluaren dhe po paragjykon te ardhmen,???

ilir meta sesht bashkuar me berishen ne asnje aspekt tjeter pervec ati te bashkpunimit,,,dhe smund te bashkohet sepse esht nje forc e majt,,,

pastaj po nuk bashkpunoj dikush,,,,sdu mund te fitoj askush,,,
 

Зngjεll

___________
Ilir Meta ky tradhetar i te majtes,mori votat nga e majta dhe ia shiti per interesat e tij Sali Berishes.
 

iLirjam

Antar i fv.al
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,:haha:


Зngjεll;163773 said:
Ilir Meta ky tradhetar i te majtes,mori votat nga e majta dhe ia shiti per interesat e tij Sali Berishes.

:puthdore:

po edi per interesat e ti,,,a e tradhtoj Ilir meten dhe LSI,,,,kur u miratua kodi zgjedhor,,,????????


:27
 

iLirjam

Antar i fv.al
Politikanet :haha:


,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,:27

Mundohu te zgjedhesh me te mirin,,,per sa koh te jen gjall,,,sepse kta vetem ne pensjon qe nuk kerkojn te dalin,,,si do qe te rrotullohen ngjyrat fytarat po te njejtat jan,,,,

athua si do te duken gjenerata e ardhshme?????

:eek:le:
 

Зngjεll

___________
Skandaloze, shiko si qeshin shqiptarët me këto paturpësi të politikanëve të degjeneruar që ka vendi ynë ncncncnnc Jeni bërë për të ardhur keq shikojeni pak veten jeni bërë sikur jani ulur në ndonjë kinema dhe shikoni filmin e popullit tuaj të vuajtur nga kjo politikë skandaloze dhe qeshni në stola me fatin e mijërave njerëzve dhe popullit tuaj pa vënë llogjikën dhe mendjen në punë se si do përfundojë ky popull me këta politikanë të korruptuar ncncncnnc që deri dje cfarë nuk shanit për Metën dhe sot na e bëni hero o egoista njerëz që jeni, si e keni atë guxim dhe qeshni kur po luhet fati i shqipëtarëve me këta politikan se kuptoj e ka thënë mirë dikush : Stambolli digjet e .... krihet
Tu vijë turp që mendoni me anë të simpatizë tuaj për partinë që doni dhe jo me atë që është vërtet për të thënë.
Jemi bërë një popull për tu ardhur turpppppppppppppppppppppppp
 

Burrel1924

Anëtar i Respektuar
ne shkoder ilirit i kishin bere nje slogan..

''Meta e treta e verteta''

ishte me Socialisten,,ndertoj Partine e vet LSI,, tani me te djathten..

slogani qe paten simpatizanet ne shkoder per Meten sikur ja qelloj.
 

iLirjam

Antar i fv.al
ne fakt po te bazohesh ne kte kod zgjedhor = :27

baza e ngjyres blu,,pra partis demokratike,,,paska qendruar qe nga fillimi ne pozicjonin real ne shikim ballor,,,

kto te tjerat kte pun kan per sa koh qe demokracia esht nje idollogji reale e kohes,,
 

iLirjam

Antar i fv.al
Зngjεll;163778 said:
Skandaloze, shiko si qeshin shqiptarët me këto paturpësi të politikanëve të degjeneruar që ka vendi ynë:uffa:

ne fakt un nuk i vari shpresat e mia personale tek politikanet,,,:)


pastaj kjo vetem nje fatkeqsi e popullit smund te jet,,,ata jan perfaqsuesit qe shqiptaret votbesojn,,,sepse nuk ka te tjere MOJ ME TE MIRE NE SHQIPRI,,,,

te pakten un spo i shoh te tjeret,,,mos e vajto ralitetin shqiptar,,,sepse ka edhe me keq,,,sa te kemi shendetin sduhet ti fusim trurit kaq merzi:top:
 

Gazolina

Moskokecarese
Sa kot me duket.... Ilir Meta nuk po mbron parimet e veta,megjithate qeveria duhej formuar...do kemi nje qeveri jo te qendrueshme.
 

Hartini

Antarë i Respektuar
S'kishte si te behej me Edin , qe e hodhi nje jave para zgjedhjeve ftesen e siqert
te Ilirit per bashkim votash per te rrezuar Salen ,
Eshte rob me seder Iliri . Kurjoz jam te di se ç'ndjesi perjeton Edi , por them se duhet te jete diçka si sjellja e simpatizateve te deshperuar te tij te tipit engjell.
 

Gazolina

Moskokecarese
Edi sot ka ditelindjen mire ndihet besoj :D
Megjithate ai eshte shprehur ne lidhje me kualicionin e PD-LSI se kush mendon se me ka dobesuar e ka gabim,se jam bere me i forte...i zhgenjyer pak por ka zene mend me duket :D
 

marchigiano

Anëtar i ri
ca bejne edhe keta politikanet tane keshtu njehere... per nje post jane gati te japin edhe gruan.... kaq te degjeneruar qenkan.... deri dje tha nqf se do bej nje aleance pas zgjedhjeve... do ta bej vetem me ps.... me kete gje qe beri tani ska per te marre me votat e atyre qe e votuan..... dihet qe kjo aleance me berishen nuk do mbushi vitin.... se meta eshte nje njeri qe do te jete vete i pari.... po me salen kete gje nuk e ben dot... ashtu si nuk e beri me ps... nga njerez qe duan te jene protagonist vetem kriza ka.....
e di si eshte kjo aleanca.... eshte njelloj sikur berluskoni te beje aleance me di pietron...
 

alfonci

Veri investigatio
ne shkoder ilirit i kishin bere nje slogan..

''Meta e treta e verteta''

ishte me Socialisten,,ndertoj Partine e vet LSI,, tani me te djathten..

slogani qe paten simpatizanet ne shkoder per Meten sikur ja qelloj.

Ku e ke pa ti ket, jo per gja po sme ka ra nsy.
 

BeniT

Donatorë
Ja fali ndonje pallat Berisha ketij ?
Hajde turp hajde.
Mjere ne me politikane qe kemi ...
 
Top