Milani madhështor në “San Siro” ndaj Barcelonës

cent

...Lontano
Djalli në Parajse, në një “San Siro” të kohëve të lavdishme Milan bën mrekullinë, mposht 2-0 Barcelonën duke thyer traditat antike, duke zeruar Mesin dhe shoket e tij të mrekullueshem. Milani zbret në tokë jashtetokesoret e futbollit, me nje 2-0 që pakush e priste duke i bërë dhuratë një kryevepër për 27 vjetorin e presidencës Silvio Berluksonit. Për një mbrëmje tifozët kishin të drejtë ..historia janë ata..

f256xu.jpg

Me formacionet te rreshtuara në 4-3-3 Milan dhe Barcelona shihen në pasqyrë, sfida fillon me rrjetën e pasimeve të katalanasve, me Milanin që intepreton mirë lojën dhe Mesin që i ndërtohet një kafaz nga 4 ose 5 futbollistë, por gjithsesi në minutën e dhjetë gjen devijimin e Zapatës për kornen e parë të blaugranave, por kuqezinjtë sapo munden dalin në kudërsulmi si në minutën e 16 kur El Shaeravi gjeti topin e duhur por vonohet në zonë duke favorizuar goditjen e Pujol dhe nga goditja e këndë Boating godet fluturimthi që shkon pranë shtyllës së majtë të Valdes, Milan luan me shpirt sacrifice, I cili del në pah te faza mbrojtëse e El Sharavit, ndërsa Barca nga ana e saj vijon me qarkullimin e padobishëm të topit, pasi Barca shpreh qetësi në kontrast të plotë me antagonizmin e kuqezinjëve, në fund të pjesës së parë 69 % i zotërimit të topint nga Barcelona është vetëm statistike pasi Milani kufizoi kualitetin e kundërshtarit.

Me të njëjtin skenar vijojnë dhe minutat e para të pjesës së dytë me Tiki Takan që nxeh nervat e kuqezinjve që në minutën e 55 fiton një goditje denimi. Topi për Montolivon që gjuan, Zapata e bllokon me duart lart dhe shkon në këmbëtr e Boating që nuk fal,. E pabesueshme por e vërtetë, Barcelona në dfisavantazh…

Fillon aty prova e sakrifica e Milanit që I duhet të mbroj avantazhin me cdo kusht., por nuk është gjithçka pasi në minutën e 81,, Niang mbron me mjeshtëri topin ia kalon Eel Sharavit që pason me klas te Muntatri dfhe ganezi mposht Valdes me një goditje fatale,. San siro është në delir, milan fiton me passion dhe inat… në 12 Mars në Camp Nou I duhet të kompletojë mission. Deri më tani e ka realizuar përjgysmë ose dhe pak më shumë , por sinjali që I ka dhënë botës është aq I fortë sa dëgjohet edhe në planetin e blaugranave.Në ndeshjen tjetër të Championsit përfundon 10-1 mes gallatsarajit dhe shalkes në stamboll , utriqt kaluan të parët në avantazh me heroin e tyre në champions burak yillmaz njeriun që I coi deri në 1/8 por gjermanët arritën barazimin me Zhermen Xhones, nuk plotësojnë pristhëmritë sneijder dhe drogba, holandezi jashtë formë duroi vetëm një pjesë loje ndërsa sulmuesi nga Bregu I Fildishtë luiftoi por nuk gjeti golin e 2-1. Në kthim me barazimin 1-1 janë gjermanët më të avantazhuar dhe sfida e gelsenkirshen përvijohet e rrezikshme për skuadrën e faith terim…/BeratiLive
 

BjOnDi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Milani madhështor në “San Siro” ndaj Barcelonës

He se ne camp nou hajn 4 petlla :p Po ti rrahim ne nje her te dielen. lol
 

WISHMASTER

Moon_Boy
Titulli: Milani madhështor në “San Siro” ndaj Barcelonës

[video=youtube;-V8T89R7k4U]http://www.youtube.com/watch?v=-V8T89R7k4U[/video]
 

ReNdEx

Interist Forever
Titulli: Milani madhështor në “San Siro” ndaj Barcelonës

Bnei qejf beni lol Po kaloni nje her ne dor te Interit tju hekuros nje her ato kreshtat qe kur te veni ne camp nou te veni te hekurosur lol lol
 

ReNdEx

Interist Forever
Titulli: Milani madhështor në “San Siro” ndaj Barcelonës

Cun_Shijaku Kape nje cik ritmin si ben lool o o o o o o ooooooooooooooooooooooooooo lol lol Kshu bejen milanistat lol lol lol lol
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Pe: Milani madhështor në “San Siro” ndaj Barcelonës

Une prej Milanit duhet te ngordhja prej urie sot kshu qe ja vlejti sakrifica :p
Vi ne shpi, shof mamin tu pa ndeshjen, i them "o ma do cohesh tme besh noi gje per te ngrene per darke", mami thot "po shof ndeshjen kshu qe kur te mbaroj ndeshja te bej per te ngrene ose shko bej noi gje te shpejt vete"...dhe si perfundim prita deri sa mbaroj ndeshja qe te haja darken, dhe mami qe me thot ne fund "me Milanin je ti se fitoi Milani" :D
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Titulli: Milani madhështor në “San Siro” ndaj Barcelonës

13472610851496740854.jpg
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Milani madhështor në “San Siro” ndaj Barcelonës

Mesi ishte lojtar i ndeshjes :p
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Milani madhështor në “San Siro” ndaj Barcelonës

Kishte thyer rekord te ri Messi, asnje goditje ne drejtim te portes hahahah
 

diku diku

Anëtar i Respektuar
Pe: Milani madhështor në “San Siro” ndaj Barcelonës

bravo Galianit (berluska), drekoi me presidentin e Barces i bene pazaret se sa fitohet normalisht mbrema kompanite e basteve kane bere miliarda ..... nje pjese e ketyre PARAVE shkojne ne xhepat e Barces dhe te Milanit, Berluska e kenaqur qe rrahu Barcen, Barca e kenaur se beri ca lek ...dhe ne fund do kualifikohet Barca ..... rrofte populli DELE
 

London

carpe diem
Titulli: Milani madhështor në “San Siro” ndaj Barcelonës

Do rrahim dhe interin tash dhe do jemi ne rregull..
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Pe: Milani madhështor në “San Siro” ndaj Barcelonës

bravo Galianit (berluska), drekoi me presidentin e Barces i bene pazaret se sa fitohet normalisht mbrema kompanite e basteve kane bere miliarda ..... nje pjese e ketyre PARAVE shkojne ne xhepat e Barces dhe te Milanit, Berluska e kenaqur qe rrahu Barcen, Barca e kenaur se beri ca lek ...dhe ne fund do kualifikohet Barca ..... rrofte populli DELE


Mos u be aq i sigurt
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Milani madhështor në “San Siro” ndaj Barcelonës

Barsoleta me e mire e kesaj ndeshjeje ishte;

Gazetari pyeti Balotellin: Cfare mendoni per ndeshjen????

Balloteli: Kisha deshire shume te luaja por mua nuk me lejohej ngase rregullat e UEFA-s nuk lejojne por nuk e kuptova se pse nuk luajti edhe Mesi? :funny::funny:
 
Top